Вирішуємо дилему: пластикові або алюмінієві вікна

Спірне питання вибору того або іншого матеріалу виникає чи не у кожного, хто задумується про заміну своїх вікон, оскільки позитивних і негативних відкугів можна знайти вдосталь про кожен варіант. Щоб вирішити цю проблему для себе, потрібно знати хоча б приблизні характеристики продукції, адже лише за виглядом хороші вікна чи двері вибрати важко.

Міський шум, пил, спека чи холод часто супроводжують нас у помешканнях. Кожен споживач хоче відчувати себе в теплі та комфорті, щоб зайвий шум та звуки машин не стали невід’ємною частиною побуту. Важливо також розглянути тепло- та звукоізоляцію, що є чи не основним фактором при виборі вікон. Не хочеться платити двічі чи купувати «кота у мішку», тому варто детальніше вивчити переваги і недоліки ПВХ та алюмінію.

Раунд 1:  поліхлорвініл йде вперед

Пластикові вікна або ж ПВХ мають досить значну кількість переваг в порівнянні з традиційними дерев’яними, і це не дивно. Чи не перше, на що звертають увагу споживачі, це ціна. Металопластикові конструкції навіть в кращій комплектації обійдуться в рази дешевше. Конструкції з цього матеріалу зовсім невибагливі в догляді: протерти сухою ганчіркою і хоч раз в рік змастити фурнітуру. Ні фарбувати, ні лакувати таку продукцію не треба. А головне – вони герметичні, чим забезпечують прекрасне тепло зберігання. А в комплектації з енергоефективним та потрійним склопакетом зможуть захистити не лише від лютих зим, а й від шуму проїжджаючих мимо автівок.

Суттєвим плюсом слід визначити і витривалість та довговічність продукції, виробники стверджують, що пластикові вікна можуть експлуатуватися без проблем до 50 років, спеціалісти менш оптимістичні і декларують 30-літній строк служби. На відміну від поширених стереотипів ПВХ безпечний та екологічний. Вони переробляються і з них ніяких шкідливих випарів не виділяється. ПВХ не горить та може набувати різних форм, що  дозволяє створювати округлі чи, навпаки, гострі кути в рамах конструкцій. А спеціальні ламінаційні покриття та технології фарбування дозволяють зробити такі вікна, які буде складно відрізнити від дерев’яних.

Раунд 2: алюміній не відстає

Конструкції із алюмінію – екологічні, жорсткі та надійні. І міцність тут чи не найвизначніша риса, адже реальний термін функціонування – 80 років, а отже такий варіант  можна навіть передати в спадок. Важливою перевагою вважається можливість виготовити блоки будь-яких розмірів та дизайнерських вимог, що надає їм беззаперечну перевагу та широку популярність. Відповідність конфігурацій, форм та ваших забаганок тут необмежена прямокутною чи напівкруглою формою, як у випадку з ПВХ.

Спеціальне покриття оберігає від корозії, а отже зовнішній вигляд зберігатиметься довгі роки. Окрім того, вони не піддаються шкідливому впливу опадів, ультрафіолету та є стійкими до мінливих погодних умов.

Алюмінієві конструкції – ідеальний варіант для навчальних закладів, лікарень, офісів та приватних будинків. Завдяки спеціальним термовставкам із полімерів забезпечується захист приміщень від зовнішнього шуму та енерговтрат. «Холодний профіль» більш доступний, проте характеризується меншою кількістю камер та відсутністю термовставки, що робить таку систему більш придатною для промислових будівель, лоджій, балконів, веранд, тобто для приміщень, де тепло не є основним показником чи пріоритетом.

Однією з суттєвих переваг для прискіпливих естетів є змога обрати будь-який колір за шкалою RAL, та ламінування – відтворення тону та текстури деревини. Зазвичай алюмінієвий профіль легкий та тонкий, а отже пропускає більше сонячного світла. Крім того алюмінієве вікно легко ремонтується та нескладне у догляді. Будь-які подряпини анодованому та фарбованому алюмінію не страшні, адже конструкції можна зачистити та покрити шаром знову.

Мінуси та недоліки матеріалів

І все ж таки головним недоліком пластикового вікна вважається його надмірна герметичність, звичайно є відмінні рішення від виробників ПВХ конструкцій, таких як мікровентиляція, шпаринне провітрювання, але вітчизняний споживач не часто відкриває вікна і створюється славнозвісний конденсат на склі. Пластик не горить, проте дуже добре плавиться, що спричиняє жахливий запах та їдкий дим.

В період експлуатації пластик може не дуже значно, проте деформуватися, а тому без періодичного регулювання особливо в теплих регіонах не обійтися. Матеріал, з якого виготовляють вікна, легко піддається ушкодженням, особливо від колючих або ріжучих предметів, їх затерти чи зафарбувати фізично неможливо. Продукти з ПВХ – електростатичні, тому можна знайти на них вдосталь пилу.  Ну і звісно ж екологічне питання, яким боком не подивись, усе ж пластик є пластик, особливо в країнах, де питання повторної переробки не надто актуальне.

Перепади температур та вологості, різні кліматичні умови, корозії ніяк не зашкодять Вашим алюмінієвим вікнам, проте лише у тому випадку, коли покриття на них достатньо щільне та міцне. Контакт з іншими металами викликає електролітичні реакції, які можуть суттєво зіпсувати метал і викликати корозію. Не зазнають деформації, чим викликають особливу увагу любителям нестандартного засклення,  однак періодично регулювати конструкції доведеться (не так часто як пластикові).  Серед суттєвих недоліків чи не перше місце для споживача відіграє ціна. Метал, звичайно, краще і міцніше, однак заплатити доведеться в 2 або й 3 рази більше.

Покриття в алюмінієвих профілях досить тонке, а отже може теж пошкодитися і дряпатися. Поновити фарбу на конструкції можливо, але витратно та технічно складно. Самостійно нанести колір неможливо, а виклик професіоналів обійдеться в копієчку.

Зазвичай пластикові вікна виграють у змаганні під назвою: «тепло- та звукоізоляція», адже холодні алюмінієві системи можуть при низьких температурах просто промерзнути. А теплі алюмінієві конструкції – задоволення не з дешевих.

Як придбати добрі вікна?

Не залежно від матеріалу, питання якісного встановлення залишається відкритим. Адже навіть найкращі вікна можна встановити так, що буде враження, що живеш на вулиці. Якщо фахівець не витримав норм герметизації можуть намокати стіни у приміщенні та створюватися конденсат. Правильний замір захистить від багатьох незручностей, які можуть згодом виникнути: скрипіння, протягів та ін.

Варто звернути увагу і на виробника конструкцій:

– оптимально, щоб компанія існувала не перший рік;

– надавала гарантію на свою продукцію;

– мала широку мережу представництв та салонів.

Тоді у випадку будь- яких проблем буде куди звернутися. Слід поцікавитися і у рідні, знайомих та загалом пошукати відгуки, часто це допомагає обрати правильний варіант.

Отже, питання купівлі ПВХ або алюмінієвих вікон – суто індивідуальне. Переваг і  недоліків у обох матеріалів є багато, однак покупка того чи іншого продукту суто індивідуальна. Якщо планується заскляти невелике технічне приміщення, металопластик стане ідеальним варіантом, а для відкритого засклення від стелі до підлоги без металевих конструкцій не обійтися. В будь-якому випадку слід обирати виробника, монтажників з досвідом роботи та гарантією на продукцію.

Інші види вікон: