Металопластикові (ПВХ) вікна зі шпросами

Шпроси є декоративним елементом, що складається з вертикальних і горизонтальних тонких перегородок, а також інших фігурних елементів. Вони вносять різноманітність у вигляд звичайного прямокутного металопластикового вікна, що складається з склопакета і профілю. Шпроси добре поєднуються з модерном та іншими стилями інтер’єру, часто використовуються при декоруванні VIP-будинків. Класичними кольорами шпросов вважаються білий, золотистий і коричневий, але можливі будь-які варіанти.

Які бувають шпроси?

Сучасні шпроси представлені у вигляді всіх доступних уяві конструкцій. Тут зустрічаються фрезеровані, суцільні, різної ширини і профілю, різноманітні декоративні «зірочки», вигини, кути. За допомогою шпросів можна створити практично будь-який малюнок. Розрізняють чотири основних види:

  • конструктивні шпроси можуть нести не лише декоративне, але і технічне навантаження – вони поділяють скло наскрізь на більш дрібні елементи і мають той же профіль, що й рама;
  • внутрішні шпроси – найбільш зручний і популярний різновид, їх конструкція розташовується між шибками і кріпиться до профілю зсередини;
  • венеціанські шпроси (фальш-шпроси) наклеюються з одного або двох сторін скла;
  • накладні шпроси – як правило, використовуються з дерев’яними рамами і прикріплюються до рами із зовнішнього боку.

Слід врахувати, що шпроси із зовнішнім кріпленням менш довговічні, сприяють забрудненню вікон і ускладнюють їх миття.

Шпроси та інші елементи декору вікон

Шпроси відмінно поєднуються з бевелсами, що представляють собою рельєфні накладні елементи з кришталю, які кріпляться за допомогою клею на поверхню скла. Бевелс також добре поєднуються з вітражами і тонованими шибками. Разом з іншими прикрасами вікна, шпроси і бевелси можуть скласти комплексний і неповторний декоративний ансамбль, який робить ваші вікна справді унікальними. Вікна «Перфект» мають в асортименті все необхідне для прикраси вашого вікна.

Інші види вікон: