Трикамерний склопакет

Потрійні склопакети: максимум можливостей і мінімум сумнівів

Багато споживачів за характером є максималістами. Якщо вже купувати меблі, то нейтральні і ексклюзивну. Якщо вже міняти вікна – то на найсучасніші і з найбільшою кількістю полотен для енергозбереження. Але якраз в даному випадку більше не завжди означає краще і вигідніше. Потрійний склопакет – пропозиція, яка сьогодні викликає не тільки інтерес, але і застереження. Така конструкція підійде не всім і не завжди.

Чим відрізняються між собою одно-, дво- і тришарові вікна? Кількістю скла і простору між ними. Якщо ми говоримо про 3-х камерний склопакет, то маємо на увазі конструкцію з 4 стьокол і трьох камер, з’єднаних між собою рамкою з поглиначем вологи і ущільнювачем. Уже на цьому етапі знайомства з пропозицією стає зрозуміло, що вона велика і важка. Якщо врахувати, що мінімально рекомендований простір між полотнами становить 6мм, а мінімальна товщина полотна – 4 мм, то проста математика дає нам очевидний результат. Така конструкція буде в товщину не менше 34 мм. Втім, на ринку найчастіше можна побачити моделі товщиною 40 мм, що ще більше. Приблизна середня вага тришарового вікна складає близько 50 кілограм. Тільки подумайте, які габарити і вагу ви розглядаєте для свого будинку!

Трикамерні склопакети: переваги і недоліки

Виходячи з показників, описаних вище, виробники чітко обмежують сфери застосування таких конструкцій. Якщо ви шукаєте максимально енергоефективний варіант з хорошими шумоізолюючими характеристиками для звичайної квартири в звичайному місті – купіть двошарове вікно. Чотири скла вам будуть ні до чого. Трикамерні склопакети рекомендують ставити в дуже суворих кліматичних умовах або на територіях, де рівень шуму неможливий для здорового існування.

Прислухатися до таких рекомендацій варто, так як потрійні склопакети мають ряд недоліків:

  • Велика вага і чималі габарити. Якщо потрібно обладнати таким вікном великий отвір, майстри воліють розділяти конструкцію на менші віконця. Своєрідні тришарові «кватирки» дозволяють зменшити тиск на споруду.
  • Така конструкція зазвичай обладнується без можливості відкривати і закривати окремі стулки, тобто наглухо. Маніпуляції з полотном такої ваги можуть негативно позначитися на терміні служби вікна.
  • Ці пропозиції погано пропускають світло за рахунок великої кількості полотен.

Нарешті, ціна на трикамерний склопакет – істотно вища від вартості одно- і двошарових варіантів.