Елементний фасад ALT EF65

Елементні фасади серії ALT EF65 – це новітні унікальні системи, призначені для суцільного скління багатоповерхівок. Їх головною ознакою є те, що деталі майбутнього скління збирають в цеху і на будівлю «навішують» уже готові блоки. Це спрощує монтаж фасадів (особливо це суттєво для висотних будівель), скорочує терміни і зменшує вартість будівництва.

Елементний фасад

Класичний елементний фасад

Класичні фасади

Блоки для фасадів у класичному стилі виготовляють з шаблонних профілів та імпостів. Для фіксації заповнень використовують спеціальні, розроблені саме для цієї серії штапики та розклинювальні ущільнювачі. Герметизацію ділянок, на яких стикуються окремі блоки, виконують ущільнювачами, які поставляються у наборах.

Системи профілів серії ALT EF65 сконструйовані таким чином, щоб окремі частини скління можна було монтувати на виробничих площадках і встановлювати на будинках у готовому вигляді. При цьому мова йде не лише про глухі ділянки, а й про деталі з вбудованими вентиляційними системами, нерухомими віконними рамами, підвіконними стіновими панелями.

Роботи по зведенню елементних фасадів проводяться у певному порядку і включають такі етапи

Перший етап

Передбачає проведення двох видів робіт. Спочатку виконують геодезичну зйомку споруди, на якій будуватимуть фасад. Потім на плитах перекриття закріплюють опори, призначені для підвішування та фіксації готових блоків.

Другий етап

На виробничих площах підприємства збирають блоки: з алюмінієвих профілів формують рами і заповнюють їх прозорими (склом або склопакетами) чи глухими листовими матеріалами.

Третій етап

Готові блоки запаковують і відправляють (контейнерним способом) на будівельний майданчик. Там їх «навішують» – прикріпляють до встановлених раніше опор.

Плюси елементних фасадів

Із ряду схожих конструкцій для скління багатоповерхівок (включаючи стійко-ригельні фасадні системи) елементні фасади виділяються високою швидкістю монтажу та якістю виконаних робіт. Це пояснюється:

  • Використанням стандартних деталей при проектуванні, можливістю контролювати хід робіт на всіх етапах збірки блоків та перевіряти готовий продукт.
  • Зниженням впливу людського фактора: оскільки на будівництві виконуються лише завершальні роботи, кількість можливих помилок значно зменшується.
  • Терміни проведення робіт залежать лише від можливостей техніки та кількості задіяних робочих рук. Погода на темп робіт майже не впливає, бо працювати доводиться з уже готовими блоками.
  • Монтаж виконується поетапно – по поверхах. Таке «закривання контурів» дозволяє практично зразу розпочинати проведення інших видів будівельних робіт, включаючи оздоблювальні.
  • Високі та низькі температури навколишнього середовища істотно не впливають на хід робіт. Тому монтаж елементних фасадів можна проводити в будь-який сезон.
  • Швидкі темпи виконання робіт скорочують загальний термін будівництва. Це дозволяє раніше ввести споруду в експлуатацію і скоріше повернути вкладені кошти.

Комбінація різномірних рам

Система передбачає можливість комбінування і поєднання в одному склінні рам різних типорозмірів. Це важливо, бо дозволяє варіювати використовувані матеріали в залежності від навантажень. Наприклад, для кутових зон фасаду підбирають міцніші профілі, ніж для центральних частин. А це – шлях до економії.

елементний фасад

Багатокамерні профілі рам

У цехах профілі для рам нарізають під кутом у 45°. Він є оптимальним і при безпосередньому формуванні блоків. Оскільки використовують замкнутий трикамерний профіль, а кути збираються на три заставні деталі, готовий елемент робиться максимально жорстким і дуже надійним. Для ще більшої міцності безпосередньо перед збіркою кутові заставні деталі покривають тонким шаром одно- або двокомпонентного клею. Фіксують їх штифтами або затисканням на кутообтискних верстатах.

Багатокамерні профілі рам

Типи імпостових з’єднань

Для кріплення-фіксації профілів імпосту використовують торцеві саморізи. При бажанні можна застосувати імпости, які фіксуються спеціальними сухарними деталями, що поставляються в наборах. Щоб зміцнити утворюване Т-з’єднання, імпости додатково закріплюють з різних боків. Зазвичай, гвинтами або штифтами.

Головною особливістю, яка вирізняє ALT EF65 з ряду аналогічних систем, є те, що використовувані деталі не потребують додаткової обробки та застосування високотехнологічного обладнання – фрезерувальних станків. Це важливо не тільки тому, що скорочується строк монтажу окремих блоків – зменшується кількість трудомістких операцій та зростає якість готових модулів.

Типи імпостових з'єднань

Два види кріплень штапиків

В цій системі скління окремі модулі збирають на виробничих площадках. В ході роботи монтують глухі панелі, віконні блоки, інші елементи конструкцій. Серед обов’язкових деталей – заповнення. Для його фіксації використовують шаблонні штапики та звичайні розклинювальні ущільнювачі. При нарізанні профілів штапика слідкують за кутом: він має становити рівно 45°. Закріплюють деталі:

  • торцевими саморізними гвинтами
  • виготовленими з нержавіючої сталі елементами EF65.2000.

Така система кріплень необхідна тому, що при транспортуванні та установці модулів, а також під час обслуговування скляні конструкції хитаються. Це може призвести до самовільного від’єднання штапиків, аварій та руйнування модулів.

Два види кріплень штапиків

Види виконання кутових з’єднань

Окремі частини фасадного скління можуть з’єднуватися між собою під будь-яким кутом. В залежності від конфігурації фасаду споруди і необхідної величини кута повороту підбирають варіант з’єднання. Якщо він не перевищує 1,5° на одну сторону, то додаткові деталі не потрібні – використовують набори шаблонних ущільнювачів. Там, де поворот фасаду утворює прямий або близький до прямого (±90°) кут, необхідно монтувати кутові модулі. Споруджують їх із застосуванням профілів кутових стійок.

Плюси замкнутості камер горизонтальних профілів

Завдяки замкнутості камер горизонтальних профілів, які використовуються при створенні кутових модулів-з’єднань, суттєво зростає герметичність скління.

Стикувальні елементи

В кутових і двосекційних блоках використовують додаткову з’єднувальну деталь – пальці EF65.1953 і EF65.1954. Із-за цього навантаження на вертикальні профілі розподіляється рівномірно і сильні пориви вітру не розхитують окремих ділянок скління.

Опорні комплекти

Системи ALT EF65 комплектуються спеціальними опорними комплектами. Це набори стальних деталей із цинковим покриттям (використовуються для кріплення модулів скління до споруд) та різні метизи. Їх використання дозволяє не тільки надійно зафіксувати елементи на фасадах, а й регулювати їх положення та компенсувати можливі деформаційні розширення.

Теплотехнічні характеристики

Профілі рам та імпостів комплектуються імпортними багатокамерними 34-міліметровими термомостами (постачальником поліамідних деталей виступає німецька компанія Technoform). Для заповнення термоізоляційних камер імпостів використовують вставки з пористих матеріалів, що характеризуються низькими показниками теплопровідності. Надзвичайний рівень герметичності забезпечують за допомогою чотириконтурної системи ущільнювачів.

Такий підхід до виготовлення модулів дозволяє не тільки створити сучасне скління, а й надати фасадам унікальних теплофізичних властивостей. Виробники гарантують, що теплопровідність профільного вузла «рама-рама» становитиме Uf = 2,25 Вт/(м2·°К). В імпостовому вузлі Uf досягне рівня 1,55 Вт/(м2·°К).

 

І, насамкінець, про… герметичність

Скляні фасади мають відповідати певним критеріям водо- та повітропроникності. Це необхідно для того, щоб на великій висоті різниця між тиском у приміщеннях та на відкритому просторі відчувалася якомога менше. Для цього елементи фасадних конструкцій оснащують багатоконтурним ущільненням. Максимальну герметичність забезпечують чотириконтурні набори ущільнювачів та монтування, при якому пласти ущільнювачів перекриваються.

Класичні фасади

Заповнення монтують у штапикові профілі, видима частина яких оточує заповнення по всьому периметру

 

Класичні фасадиСтруктурні фасади

В таких конструкціях профілів не видно – вони повністю «ховаються» за скляним заповненням

Структурні фасади

Напівструктурні фасади «вертикальна лінія»

Видима частина профілів вибудовує на фасаді майже безперервну вертикальну лінію.

Напівструктурні фасади «горизонтальна лінія»

Видимі частини профілів утворюють на фасадах своєрідні горизонталі

Елементні системи ALT EF65 можна модифікувати відкидними віконними конструкціями. Якщо проектом передбачений блок з можливістю відкривання назовні, в системи інтегрують вікна серії ALT F50. Скління будівель з невеликою кількістю поверхів доповнюють вікнами модельного ряду ALT W72, що відкриваються всередину.

Інтегровані вікна з «прихованими стулками»

Зовні такі конструкції дуже схожі на нерухомі елементи скління і практично не вирізняються на загальному фоні будови. Тому «прихованими стулками» можна комплектувати будь-які фасадні системи.

Інтегровані вікна з видимими ділянками кріплень склопакетів

Такі блоки проектують тоді, коли планують використовувати стандартні види заповнень. Для фіксації, зазвичай, беруть притискні планки, видима ширина яких дорівнює 40 мм. Іноді застосовують штапики відповідного до заповнення розміру.

Вікна серій ALT W62 і ALT W72

Вікна відрізняються типом відкривання і проектують їх у двох випадках. Тоді, коли вікно відкриватиметься всередину приміщення та тоді, коли автор проекту хоче зробити відкидні деталі видимими, підкреслити їх присутність на фоні решти скління.

Інші види вікон: