Протизламні ролети

Протизламні ролети – це сучасні рухомі системи, які встановлюють на віконно-дверних прорізах для захисту приміщень від незаконного проникнення. Монтують їх на касах, банківських установах, ювелірних магазинах та інших об’єктах, до яких пред’являються високі вимоги з безпеки.

протизламні ролети

Такі системи сертифіковані на рівень стійкості до злому і відповідають стандартам Р5 згідно ГОСТу Р 52502.

Нормативні положення документів РД 28/3.012-2005 та РД 78.147-93 свідчать, що об’єкти, які мають охоронятися в обов’язковому порядку, відповідно укріплюються. При цьому фортифікація стосується і віконних та дверних прорізів.

В документах вказується, що на віконних отворах на банках і ювелірних магазинах, музеях і картинних галереях, аптеках та інших установах із переліку підгруп А1 та Б2 мають бути встановлені:

  • сталеві ґрати

або

  • протизламні ролети різних класів, починаючи від Р5.

Після проведених випробувань тестувальна комісія прийшла до висновків, що протизламні системи з маркуванням «Алютех» відповідають таким класам міцності:

  • Р7: при ширині ролетного полотна від 120 до 190 с м і статичних навантаженнях;
  • Р5: при ширині рухомого полотнища від 120 до 190 с м і пошкодженнях інструментами;
  • Р5: при ширині рухомої решітки від 190 до 300 см і статичних навантаженнях та використанні інструментів.

Сертифікат, який підтверджує стійкість до злому на рівні класу Р5, відкриває широкі можливості для використання систем «Алютех» на об’єктах різного призначення. Це означає, що можна відмовитися від непрезентабельних металічних решіток на користь сучасних ролетних систем.

Основні параметри протизламних ролет

  • Гранична ширина отвору, який може заслонити ролетний блок – 3 м.
  • Допустима висота отвору, який можуть закрити ролети – 2 м.
  • Типи використовуваної автоматики – електроприводи французької виробничої компанії Somfy.
  • Тип установки – накладний (системи сертифіковані саме з таким типом монтажу).
  • Кольорова палітра. Покупцям пропонуються ролети в 5 варіантах виконання у фактурі «шагрень».

Білий

Сірий

Срібний

срібний колір

Бежевий

Коричневий

Будова протизламних ролетних систем

Під час розробки нових ролетних блоків конструктори «Алютех» застосували цікаві технологічні рішення, які дозволили вивести протизламні характеристики систем на значно вищий рівень. І, як результат, – можливість покращити захист охоронюваних об’єктів.

будова протизламних ролетів

1. Ролетні профілі серії AER55/SCR. Вони мають посилену конструкцію, екструдовані. Для забезпечення цілісності при використанні ріжучих інструментів, вони зміцнені вставленими в них сталевими крученими профілями. Для зачіплювання за виступи шин застосовують спеціальні бічні замки оригінальної будови.

2. Напрямна шина. На віконний отвір вона кріпиться через металічну трубу. Має унікальну будову, завдяки якій:

  • не видно деталей кріплення (що зменшує ризик злому);
  • ролетне полотно не випадає з напрямних: передбачено спеціальний виступ для кріплення бічних замків.

3. Кінцевий профіль (кінцевик). Він буває тяговим, ригельним, опорним. Доповнені ригельним замком, тяговий і ригельний профілі дозволяють фіксувати полотно в закритому положенні. Опорний профіль не допускає підсовування під нижній край полотна гайкових ключів або якихось пристроїв для злому.

Запатентований «Алютех» замок ригельного типу надійно фіксує полотно і не дозволяє підняти його. Плюсом конструкції є й відсутність елементів управління, розташованих на лицьовій, надвірній частині ролет.

4. Захисний короб. Представляє собою ряд екструдованих панелей, з’єднаних між собою у формі короба. Точки кріплень закриті-захищені декоративними профілями.

5. Бічні кришки. Мають посилену будову, виготовляються із сплавів сталі.