Ролетні решітки

За допомогою рухомих ролетних решіток вирішують одразу кілька проблем: захищають приміщення від несанкціонованого проникнення, вітрини та вітражі – від злому та пошкоджень. При цьому вони не приховують вишуканого зовнішнього вигляду світлопроникної конструкції. Такими решітками «оздоблюють» торгові центри і магазини, вибудовані та оформлені в будь-якому архітектурному стилі.

Використання ролетних решіток з маркуванням «Алютех» дозволяє власникам торгівельних площадок залишати презентований товар на вітринах цілодобово.

ролетні решітки

Завдяки протизламним характеристикам, які підтверджені відповідними сертифікатами, ролетні ґрати використовують і в охоронних цілях. Ними облаштовують вікна банків і офісних приміщень, ресторанів і кафе.

Для виготовлення одно- та двостінних (підвищеної міцності) ролетних решіток використовують алюмінієві екструдовані профілі шириною від 30 до 84 мм і товщиною від 13,5 до 19 мм. З профілів монтують своєрідні грати з прямокутними вікнами.

Найважливіші переваги ролетних решіток

  • Універсальність. Ролетні решітки можна встановлювати на отворах різних розмірів. З максимальною шириною в 7 м і площею в 21 м2. Для створення великогабаритних решіток використовують посилюючий профіль. Завдяки цьому підвищується міцність і покращується стабільність конструкції.
  • Стильова єдність. Якщо ролети монтують на отворах різного розміру, використовують двоякі види решіток (для отворів шириною до 4,5 м – серію AEG56, до 7 метрів – лінію AEG84). Це дає можливість оформляти будівлю з отворами різного розміру однаковими за стилем конструкціями.
  • Міцність. Пропоновані «Алютех» ролетні ґрати за протизламними характеристиками відносяться до класів Р3 і Р4 (відповідно до держстандартів Р 52502-2005 та Р 52503-2005).
  • Можливість цілодобової реклами товарів. Оскільки ролетні решітки не закривають вітрин, прохожі мають можливість бачити пропоновані товари і після закриття торгової точки. А це – супутня безкоштовна реклама і, як наслідок, додаткові продажі.
  • Вільний рух решітки. Ролети легко піднімаються і опускаються. В непередбачуваних критичних ситуаціях це дуже важливо, бо дозволяє рятувати людей та майно (на противагу стаціонарним металевим гратам, для зняття яких потрібне спеціальне обладнання).
  • Захист від підйому. Для блокування решітки в закритому положенні використовується спеціальний фіксуючий профіль, який з’єднує полотно з валом.
  • Широка колірна палітра. Сьогоднішня пропозиція «Алютех» включає ґрати, забарвлені в 19 відтінків. Це дозволяє підібрати такий тон, який гармоніюватиме з фасадом та декоруватиме інтер’єр та й усю будівлю.

ролетні решітки

Алюмінієві ролетні решітки та сталеві конструкції: що краще?

Ролетні решітки!

Вони:

  • легкі за вагою;
  • не іржавіють, не бояться дощу, снігу, УФ випромінювання;
  • при підніманні-опусканні практично не шумлять.

Складові ролетних решіток серїі AEG56

Для виготовлення ролетних решіток «Алютех» пропонує широку палітру елементів та комплектуючих деталей. В переліку – різні види профілів (ґратчасті та підсилюючі, фіксуючі та кінцеві), бічні кришки, напрямні шини, рухомі каретки, захисні короби.

Ролетними ґратами лінії AEG56 облаштовують невеликі за розмірами отвори. Максимальні параметри виробу залежать від виду використовуваного профілю. Стандартні модифікації підходять для виготовлення решіток з максимальною шириною в 3 метри та площею, яка не перевищує 7,5 м2. Застосування підсилюючих профілів дає можливість збільшувати ширину ролетних решіток до 4,5 м, а площу – до 13,5 м2.

Монтаж із використанням надвірних коробів

Завдяки різним надвірним коробам, решітки встановлюються багатьма способами. Використовують:

  • Накладний монтаж зовнішній/внутрішній
  • Вбудований монтаж надвірний/коробом усередину
  • Комбінований монтаж коробом надвір/всередину коробом.

В залежності від особливостей конкретної ролетної конструкції та отвору, решітки можуть монтуватися й іншими способами.

Зовнішній накладний монтаж

Зовнішній накладний монтаж

Внутрішній накладний монтаж

Внутрішній накладний монтаж

Зовнішній вмонтований монтаж

Зовнішній вмонтований монтаж

Вмонтований монтаж коробом всередину

Вмонтований монтаж коробом всередину

Комбінований монтаж коробом назовні

Комбінований монтаж коробом всередину

Комбінований монтаж коробом всередину

Установка решітки з вбудованим коробом (лінія SB-I)

Головна риса цієї ролетної системи – прихований захисний короб, який вбудовують у фасад будівлі. Монтується він кількома способами, в залежності від особливостей ніші, зробленої в перемичці над отвором.

Наразі виділяють такі способи монтажу решіток із вбудованими коробами:

  • Монтаж із частковим перекриванням отвору
  • Установка прямо над прорізом
  • Вбудовування в самий отвір.

Монтаж з частковим перекриттям проєму

Монтаж з частковим перекриттям проєму

Монтаж над проємом

Монтаж над проємом

Монтаж в проємі

Монтаж в проємі

Профілі для ролетних решіток

Для виробництва ролетних ґрат розроблено цілий ряд профілів: ґратчасті, одностінні та підсилюючі – двостінні. Це дозволяє підбирати потрібні деталі у залежності від параметрів прорізу, побажань та бюджету замовника.

Використовуючи класичну модель профілів лінії AEG56 з досить великими вікнами, забезпечують максимальне світлопроникнення та легкий доступ повітря в приміщення. Дрібна та часта перфорація (профілі серії AEG56/P) не заважає доступу повітря і світла, та є надійним захистом від потрапляння сторонніх предметів.

Доповнюючи ґратчасті профілі модельного ряду AEG56 або AEG56/Р двостінними фіксуючими деталями AEG30/S, зміцнюють решітку і покращують загальні характеристики полотна. Це дозволяє монтувати ролетні ґрати на ширші та більші за площею отвори.

За допомогою фіксуючих профілів ряду AEG56F сполучають полотно з валом і блокують решітку в закритому положенні. Така фіксація – постійний захист від підйому решітки і несанкціонованого проникнення в приміщення.

Монтуючи одностінні профілі лінії AER56 в нижньому сегменті ролетного полотна, зміцнюють конструкцію та захищають простір між склом та гратами від сміття, яке може потрапити з вулиці.

Системи управління

Решітки комплектуються різноманітними приводами та аксесуарами, які полегшують управління ролетним полотном. На вибір покупцям пропонують як найпростіші ручні приводи, так і високотехнологічні електричні системи. Електроприводи коштують дорожче, але вони спрощують управління решітками до одного-кількох натискань на кнопку пульта керування.

Ручне управління:

Воротковий привід (до 35 кг)

Воротковий привід

Вороток H150

Вороток H150

Кордовий привід для внутрішнього монтажу (до 80 кг)

Кордовий привід для внутрішнього монтажу

Кордовий привід для зовнішнього монтажу (до 80 кг)

Кордовий привід для зовнішнього монтажу

Автоматичне управління

Покупець може вибрати:

  • Електроприводи у різних варіантах виконання. В якості додаткових опцій пропонується вбудоване радіоуправління, блок виявлення перепон, система керування ролетною системою при відключеному енергопостачанні – аварійний підйом здійснюється вручну.
  • Елементи управління. Можна вибрати як бюджетні вимикачі, так і високоінтелектуальні системи, оснащені таймерами, датчиками світла і тепла, дощу і вітру.

Більш детальну інформацію щодо пропонованих електроприводів та автоматичних систем управління ви знайдете на сторінці «Автоматика для ролетів».

Якщо вас цікавить інформація стосовно розмаїття пропонованих профілів, деталей чи проводів для ролетних решіток, загляньте в розроблений спеціалістами «Алютех» технічний каталог «Ролетні системи».

Елементи ролетних решіток серійного ряду AEG84

Якщо ви плануєте облаштувати світлопропускну конструкцію ролетними решітками, варто звернути увагу не тільки на профілі різних конфігурацій (ґратчасті та підсилюючі, фіксуючі та кінцеві). В «Алютех» повноцінні набори комплектують напрямними шинами і захисними коробами, бічними кришками і рухливими каретками, консолями та іншими деталями.

Лінію ролетних решіток AEG84 використовують у тих випадках, коли потрібно заповнити великі отвори. Гранична ширина готового виробу, виготовленого зі стандартних профілів, може досягати 5,5 м, площа – до 16,5м2. Використання підсилюючих профілів дозволяє збільшити ширину решітки до 7 метрів, а площу – до 21  м2.

Варіанти монтажу

Для установки ролетних решіток модельного ряду AEG84 використовують консолі або спеціальні захисні короби.

Встановивши ролетний рухомий блок на консолях або з бічними кришками з каретками, забезпечують плавне піднімання-опускання полотна, зменшуючи при цьому згинальні навантаження на елементи підвісу. Ця деталь є дуже важливою, бо дозволяє істотно збільшити термін служби рухомої решітки. Тим не менше консольний варіант монтажу підходить не всім – використовують його лише для установки систем у приміщеннях.

Колірна гама

Сьогодні компанія «Алютех» пропонує численні види профілів і комплектуючих деталей. Вони можуть бути забарвлені в широку палітру кольорів. Це дозволяє виготовляти такі варіанти ролетних решіток, які гармоніюватимуть з фасадами або стануть яскравими вкрапленнями на їхньому фоні. Для створення потрібного півтону використовується спеціальна програма. Завдяки їй, підбирають пару до будь-якого відтінку.

Всі деталі, що використовуються при створенні ролетних решіток (напрямні шини, кінцеві профілі, бічні кришки) можуть бути пофарбовані у вибраний вами колір.