Засувки для балконних дверей: види і характеристики

Практично в кожній міській квартирі є балкон, де розвішують для просушування випрану білизну, зберігають різні речі, просто дихають повітрям і насолоджуються гарною панорамою. Більшість домовласників встановлюють металопластикові стулки, які оснащуються ручкою тільки з одного боку. Спеціальна засувка для балконних пластикових дверей допоможе відкрити її і зі зворотного боку, якщо вона випадково закриється, а також полегшить використання всієї конструкції.

Засувка для балконних дверей і її особливості

Засувка для балконних пластикових дверей являє собою фурнітуру, призначену для фіксації дверей в закритому положенні, коли людина виходить на балкон. Вона зручна для курців, які не бажають пропускати дим в кімнати, а крім нього і холодне повітря, пил, зовнішній шум. Також виріб дозволить не просити членів сім’ї регулярно відкривати або закривати за курцем двері. А ще позбавить від неприємностей, коли випадково дверцята зачиняються, а в квартирі немає нікого.

Кріпиться фурнітура в полотно ПВХ-стулки і міцно утримує конструкцію в потрібному положенні. Робота її забезпечується механізмом замикання, який приводиться в дію за допомогою ручки (ще її називають ручкою курця, ручкою-лопаткою і фальш-ручкою). Компактні розміри роблять виріб практично непомітним, тому своєю присутністю воно не зіпсує інтер’єр.

Магніт або механіка?

Виробники пропонують засувку для балконних пластикових дверей двох видів – магнітну і механічну. Відрізняються вони механізмом дії запору, але мають і інші особливості, знати які необхідно перед покупкою і установкою.

Механічний запор для балконних дверей досить простий – його механізм активується за допомогою ручки-курця. Зазвичай він йде в комплекті з ПВХ-полотном, але, як показує практика, швидко приходить в непридатність через зношування. В процесі експлуатації стає все важче закрити балконні дверцята зсередини, а при відсутності ручки-пелюстки безпечне використання механізму ставиться під загрозу.

Коли фурнітура справна, стулка закривається і відкривається легко, швидко і дуже тихо. Достатньо злегка штовхнути її, але пориви вітру та протяги не зможуть відчинити двері. Виготовляють її з металу, колір ручки може бути білим або в тон пластикового полотна.

Магнітна засувка для балконних дверей – сучасний і практичний варіант обладнання металопластикових конструкцій. Вона буває трьох видів:

  • роликова;
  • на базі магнітного пристрою;
  • фалева.

Кожна з них має власні характеристики. Засувка роликова має механізм, всередині якого розташовується невеликий ролик, який позаду утримується пружинкою. Весь пристрій поміщений в спеціальний корпус, який кріпиться в торець дверного полотна. При щільному закритті стулок ролик переміщається в паз відповідної частини планки і ховається в корпус. Щоб відкрити дверцята балкона досить легко штовхнути конструкцію, після чого ролик переміститься з паза в початкове положення.

Роликова фурнітура не дасть сильному вітру відчинити балкон, є дуже проста у використанні. До того ж, вона легко кріпиться за допомогою саморізів і викрутки. Недоліком запірного механізму даного типу є необхідність суворого дотримання геометрії дверного полотна: найменший перекіс або провисання не дасть можливості ролику потрапити в паз. Усунути цю проблему можна шляхом регулярного огляду запору і регулювання дверних петель.

Запор на основі магнітного пристрою зручний і практичний. Для закриття дверцят за допомогою магніту на торці кріпиться металева планка, а не традиційний штир, а на раму монтується невеликий корпус засувки з намагніченим язичком. Часто виробники оснащують двері отворами, за допомогою яких на конструкцію можна прикріпити цю планку, скориставшись саморізами. Перевагами магнітного механізму є надійність, простота монтажу, неможливість зносу деталей, безшумність роботи запору, доступна ціна.

Фалева засувка для балконних пластикових дверей має схожий принцип роботи з роликовою. У корпусі запору є пружинка з металу трикутної форми, яка, потрапляючи в паз, утримує дверне полотно закритим. Але відмінності є в способі монтажу, а також в необхідності установки на ручку поворотного пристрою, за допомогою якого засувка металопластикових дверей відводиться в початкове положення.

Проблеми монтажу

Установка балконного запору – справа нехитра і при наявності певних навичок володіння інструментами її можна виконати самостійно. Але досить часто виникають випадки, коли купивши і прикріпивши засувку для балконних дверей власними зусиллями, людина не отримує бажаний результат: запор може нещільно закривати стулку або зовсім не працювати. Причин такого явища кілька:

  • неточний монтаж, який усувається повторною установкою;
  • перекіс або просідання балконних конструкції;
  • коли куплений запор не підходить до профілю стулок (тому рекомендується купувати його від того ж виробника і обов’язково консультуватися у компетентного менеджера).

Якщо людина сумнівається у власних силах або не хоче ризикувати своїм часом і нервами, то краще відразу звернутися до фахівців. Або хоча б пройти інструктаж у знаючої людини.

Сьогодні купити засувки можна різних видів і від різних виробників. Продається фурнітура в тих же магазинах, де представлені металопластикові конструкції – дверне полотно для балкона, вікна, підвіконня, москітні сітки та інше. Продавці пропонують оригінальні запори, які підходять тільки до певних моделей конкретних марок (наприклад, Roto, Масо, Siegenia). Більш доступними за ціною є універсальні вироби, які підходять практично до всіх типів ПВХ профілів.