Ідеальне дерево для дерев'яних вікон

Дерев’яні вікна завжди в тренді. Цей матеріал використовують століттями при будівництві будинків, виготовлені меблів, а також вікон та дверей. Він є популярним завдяки своїм властивостям та технічним характеристикам. Так, деревина володіє низькою теплопровідністю, а значить забезпечує високі показники теплоізоляції. Варто також враховувати, що дерево «дихає», відповідно зменшується імовірність утворення конденсату на склі, а також в приміщенні буде комфортна атмосфера, навіть якщо не буде здійснюватися провітрювання.

Завдяки використанню дерева для виготовлення вікон ви отримаєте натуральні, екологічні та безпечні конструкції для своєї квартири, приватного будинку чи офісу. Окрім того, вікна мають привабливий вигляд: природна текстура, забарвлення, що створять затишок та комфортну атмосферу для проживання. Дерев’яні вікна вартують дорожче, ніж наприклад, металопластикові. Але завдяки цьому виборі ви матимете можливість доторкатися до натурального виробу з деревини. Віконні конструкції виготовляють з різних порід деревини, різної форми, розмірів та варіантів оформлення. В даній статті ми розповімо як правильно вибрати ідеальну деревину, щоб ви отримали найкращі вікна.

Вибираємо породу деревини: ідеальні рами вікон

Для виготовлення дерев’яних конструкцій використовується великий вибір порід деревини. В залежності від обраного дерева для вікна, розмірів, функціональності конструкції і буде визначатися його вартість. Найчастіше для виготовлення рам використовують сосну та модрину. Саме вони є прийнятні в ціновому відношенні та гарантують красивий вигляд вікна. Звісно, що використовують і екзотичну деревину, наприклад, червоне дерево. Але такі вікна і вартують значно дорожче.

Якщо для виготовлення конструкцій використовувати звичайну дошку, то рами під дією коливань температури, вологості та опадів можуть викручуватися і деформуватися. Для того, щоб цих неприємних ситуацій не було для виготовлення дерев’яних рам використовують трьохшаровий клеєний брус.

 

Вікна із дуба

Дуб здавна вважається міцною породою деревини. Це листяна рослина, яка є поширеною в Європі, в північні Америці та в Азії. Деревина має красиву текстуру, а щодо відтінку то це від тонів білого до світлих відтінків сірого та червоного. А якщо виготовляти з українського дубу, то забарвлення рами буде від світло-жовто-сірих до темно-коричневих тонів.

Дуб є відмінним варіантом для виготовлення віконних конструкцій. Адже, завдяки його властивостям, рами будуть міцними та витримуватимуть вікна великих розмірів. Дубові рами будуть стійкими до мінливості погодних умов, механічних пошкоджень та не будуть деформуватися, руйнуватися та гнити. Проте дана порода деревини довго сохне, важко обробляється, а вироби з нього є значно дорожчими.

Вікна із сосни

Сосна – це представник хвойних порід деревини. Вона поширена в Європі, Середній Азії та в Сибірі. Деревина має привабливу текстуру, що надає цікавого вигляду віконним рамам. Сосна має забарвлення від білих відтінків до жовтих тонів. Дана порода деревини володіє середньою міцністю, проте відмінно піддається обробці.  Виготовлення віконних конструкцій саме з цього матеріалу є дуже популярним. Адже тут діє відмінне співвідношення ціна-якість. Для того щоб рами мали більшу стійкість до дії ультрафіолету, опадів та коливань вологості і температури поверхню рам обробляють спеціальними розчинами.

Головною перевагою вибору сосни для виготовлення вікон є привабливий малюнок текстури, який має янтарні тони. Окрім того, як хвойна порода, в приміщенні пануватиме аромат смол, які мають позитивний вплив на мікроклімат приміщення та самопочуття домочадців. Вікна із сосни обирають і для квартир в місті, і для приватних котеджів так і для дачних будинків.

Вікна із модрини

Модрина поширена в Європі, Японії, Сибірі, Канаді і на Алясці. В залежності від регіону вона має певне забарвлення: від блідо-жовто-червоних тонів до жовто-коричневих. Особливістю модрини є її текстура, яка чітко виражена, особливо виразно виділяються річні кільця росту. Ця порода деревини є універсальною: її використовують як зовнішніх так і внутрішніх будівельних робіт. Щодо технічних характеристик міцності та стійкості, то модрина займає середню ланку між дубом і сосною.

Вікна із червоно дерева

Для виготовлення вікон із червоного дерева використовують меранті. Ця порода деревини поширена в Малайзії, Філіпінах та Індонезії. Меранті має своєрідне забарвлення: від червоно-коричневого до фіолетово-коричнового. Його використовують для виготовлення елітних віконних конструкцій, відповідно і вартість їх є найвищою. Він має привабливу текстуру та є міцним матеріалом. А також меранті володіє стійкістю  до мінливості погодних умов, опадів та механічних пошкоджень. Благородне забарвлення, чіткі лінії текстури дозволяють створити неперевершені вікна, які стануть окрасою заміських будинків, котеджів, а також міських квартир, та будуть підкреслювати відповідний статус господарів.

 

Ідеальні дерев’яні вікна: які вони?

Вибирати матеріал для виготовлення віконних конструкцій необхідно виходячи з певних критеріїв: кліматична зона проживання, актуальність теплозбереження, розмір вікон та їх форма. Адже сосна, дуб, модрина, меранті володіють певними технічними характеристиками міцності, теплоізоляції та стійкості. Правильно підібрана деревина стане гарантом затишку та комфорту в приміщені.

Для створення непеверешеного дизайну вікна використовують різні варіанти забарвлення та тонування рам вікна. Перший варіант дозволяє надати вікнам певного однотонного забарвлення, наприклад червоний, сірий, зелений колір. А тонування дозволить підкреслити природну текстуру деревини та надати певного відтінку. Велике значення в питання теплозбереження і звукоізоляції відводиться склопакету. Так, незалежно від обраної породи деревини ви можете обрати двохкамерний (три шари скла) або однокамерний (два шари скла) склопакет. Перший варіант гарантує вищі показники теплоізоляції, а також унеможливить утворення конденсату на склі. Навіть якщо різниця температур на вулиці і в середині буде великою. Окрім того для відмінних технічних характеристик вікна для склопакету використовують спеціальне металеве напилення з іонів срібла. Вони мають високий опір теплопередачі, відповідно тепле повітря не виходитиме на зовні. А також пустоти в склопакеті між шарами скла заповнюються інертним газом – аргоном. Він має гіршу теплопровідність ніж звичайне повітря, відповідно в приміщенні буде тепліше, затишніше та комфортніше.

Для того щоб ви були задоволені придбаними вікнами, і щоб вони радували вас протягом багатьох років безпроблемною роботою необхідно придбати вікна з якісною фурнітурою та ручками. Саме вони забезпечують правильне відкривання,  закривання та відкидання рухомих стулок вікна. Окрім того для фурнітури і ручок можна встановити і додаткові опції такі як: «дитяча безпека», ступеневий нахил, замок тощо. Завдяки цьому діти, які проживають з вами не зможуть самостійно відчинити вікно, а також регулювати рівень провітрювання приміщення.

Замовити вікна з ідеальної породи деревини

Як ви могли зрозуміти, в кожному окремому випадку ідеальним варіантом деревини може бути і дуб, і сосна, і модрина, і червоне дерево (меранті). Цей вибір залежить від багатьох чинників: клімату, орієнтації віконного отвору відносно сторін світу, розміри та форми вікон та розмір виділеного бюджету.

Для того, щоб придбані вікна були надійними та довговічними їх потрібно замовляти в компанії, яка працює на ринку більше 10 років, надає гарантію на свою продукцію та має відповідні свідоцтва та сертифікати, що засвічують міцність та якість конструкцій.

Компанія «Перфект» вже протягом 13 років пропонує віконні конструкції для квартир, приватних будинків, котеджів та дач. Для їх виготовлення використовуються тільки якісна деревина, перевірені склопакети та німецька фурнітура і ручки. Завітавши в один із наших салонів «Перфект» ви матимете можливість наочно оглянути зразки віконних конструкцій, які виготовлені з різних порід деревини, з використанням різних типів склопакетів, у різних варіантах оформлення, забарвлення тощо. А наші менеджери нададуть вам корbсну інформацію щодо віконних конструкції та порадять ті вікна, які будуть відмінним рішенням саме для вашої оселі, враховуючи особливості планування та ваші вподобання.

Інші види вікон: