Про що мовчать продавці: обираємо профіль для металопластикових (ПВХ) вікон?

Вибір металопластикових вікон – складний і кропіткий процес, який часто забирає у власників багато сил і часу. На ринку представлене різноманіття профілів та комплектуючих, а тому не-спеціалісту складно зорієнтуватись щодо оптимального варіанту. Можливо покупцю пощастить і експерт салону вікон підбере підходящий варіант, але часто відбувається переважування або дешевизни конструкції  або намагання реалізувати непомірно дороге вікно з багажем непотрібних функцій. Щоб не загубитись  в океані реклами та пропозицій, пропонується коло порад для того, щоб якнайшвидше обрати якісне вікно.

 

Шпаргалка – на що слід звернути увагу перед покупкою вікна?

Перед обиранням конструкції, слід згадати будову ПВХ вікна:

 • профіль – білий, профарбований або ламінований плівкою синтетичний матеріал, з якого виготовлена рама, стулка, що підсилені металевим армуванням, та штапик;
 • склопакет – прозора скляна частина рами: два, три або чотири скла, склеєні між собою з дистанійцною рамкою;
 • ущільнення – чорний або іншого кольору гумовий ущільнювач, що забезпечує герметичність конструкції;
 • фурнітура – всі елементи, що забезпечують відкривання закривання вікна;
 • додатки: підвіконники, відливи, дашки, москітні сітки, кріплення, декоративні накладки, тощо.

Конструктивний підхід до вирішення проблеми підбору передбачає коло питань і відповідей на них для визначення потреб споживача:

 1. Що шукаємо? Вибір стане між глухим, відкривним або розсувним вікном, балконним блоком чи навіть  міжкімнатними дверима з ПВХ.
 2. Куди шукаємо? Квартира, приватний будинок чи літня кухня – кожне приміщення ставитиме різні вимоги до підбору вікон, так само як поверх розташування, кліматичні умови чи близькість до автошляхів.
 3. Для кого шукаємо? В залежності від наявності дітей, людей з обмеженими можливостями можливі спеціальні функції для покращення і безпеки користування.
 4. Який бюджет? Звісно, перелічені вище питання, в будь-якому випадку протистоятимуть ціні, але розумний вибір передбачає зважування усіх характеристик.
 5. Чи є певні особливі вимоги? Вікно кругле, чи, можливо, повинно бути максимально схожим на дерево, необхідність рефлекторного дзеркального скла – такі моменти варто продумати до початку марафону між продавцями вікон.
 6. В кого купуємо? Досвід, гарантія та якість роботи персоналу компанії-виробника або реалізатора віконних блоків суттєво впливають на остаточний вибір.
 7. Хто вмонтує? Навіть найякісніші вікна можливо зіпсувати поганим монтажем, а тому необхідно зразу підшукати професійну бригаду.

Порівняти і обрати

Першочергово варто звернути увагу на кількість камер у профілі і якість профільної системи. Звичайно, українські виробники вже достойно конкурують на ринку, однак європейські, а особливо, німецькі, зазвичай гарантують якість, маючи значний досвід та новітнє устаткування. Рекомендується вимагати сертифікати якості на продукцію та уточняти не лише компанію-виробника, а й поцікавитися де саме вона екструдується. Часто може виникнути ситуація, коли покупця щиро переконують у закордонному походженні профілю, однак фактично він виготовлений в сусідній області. Така поведінка недопустима.

Кількість камер – визначальна ознака в теплозберіганні вікна, адже саме «повітряні бар’єри» не допускають холоду з вулиці.  На початку розвитку галузі існували двокамерні системи, зараз їх можна побачити хіба що в підручниках. На ринку поширені від трьох до восьмикамерних варіантів, де ціна пропорційно зростає залежно від їх кількості. Державні будівельні норми вимагають для житлового приміщення не менше 5-ти камер. Веранди, лоджії та балкони, що безпосередньо не примикають до житлових частин достатньо засклити 3-5 камерними варіантами для економії. У приватні будинки з автономним опаленням варто обрати 6,8 камер, адже такі профілі широкі і теплі. Ламінування чи фарбування не впиває суттєво на енергозбереження. Варто поцікавитись, яке армування всередині, воно може бути Г-, П – подібним та квадратним. Звісно, від кількості металу залежатиме жорсткість і вага конструкції.

Профілі також відрізняються за:

– видами:

 • економ профілі вужчі- 5,8 см;
 • стандарт (оптимальні) – 0,7 см;
 • підвищені профілі ширші – 0,9 см.

– та класами:

 • клас А з товщиною зовнішньої стінки 3 мм, внутрішні – 2,5 мм;
 • клас В з товщиною зовнішньої стінки 2,5 мм, внутрішні – 2 мм;
 • клас С (товщина не нормована).

Для житлових приміщень рекомендовано стандарт профілі А або В класу.

 

Зовнішній вигляд профілю, його білизна, заокругленість або фігурність штапиків, що утримують склопакет також відіграють роль, особливо з естетичної точки зору, хоча є абсолютно індивідуальними для кожного покупця.

Підбір склопакету – ось, на що слід звернути значну увагу, адже скла у вікні 75-80% і найбільші втрати тепла проходять саме через нього.  Державні норми для житлових приміщень передбачають наявність не менш ніж 3 х стекол, двоє з яких покриті низькоемісійним напиленням металу, що допомагає чи не вдвічі підвищити коефіцієнт теплоопору. Звісно, для нежитлових приміщень таких вимог немає, однак слід пам’ятати, що шумність за вікном або близькість до автошляхів обов’язково вимагає двокамерного склопакету. Для підвищення теплових характеристик використовуються також інертні гази: аргон, криптон; а гарантовано захистити від осідання роси на вікні зможе тепла дистанційна рамка. Найчастіше  скло використовується товщиною 4мм, для великих конструкцій (більше 2,5 м² без перегородок) – не менше 6 мм. Скло може бути і кольоровим, з вітражем, інкрустованим декоративними бевелзами, з золотими та кольоровими шпросами (тонкі перетинки), однак ці опції відіграють суто декоруючу роль.

Фурнітуру потрібно обирати у взаємозв’язку з профілем, так хороший продавець, не дозволить зіпсувати тепле вікно неякісною фурнітурою. Найкраще зарекомендували себе на ринку німецькі, австрійські, польські виробники; більш доступними, однак, з меншим колом функцій, вважаються вітчизняні та турецькі комплектуючі. Необхідно заздалегідь обдумати про провітрювання кімнати, передбачити ступеневий відкид під різними кутами, або, хоча б, мікровентиляцію. Слід поцікавитись чи має стулка захист від просідання (мікроліфт) та від неправильного відкривання ручки (блок), а якщо необхідно – обмежувач повороту (стулка не вдарятиметься о перешкоди). Підвищити безпеку допоможуть протизламні грибовидні елементи та ручки, що особливо актуально для перших поверхів та балконів.  Вберегти дитину від випадіння – потрібна дитяча безпека, яка дозволить лише відкинути, а не відкрити стулки, або ж ручка з замком. Для віконних дверей актуальна функція балконної защібки, тобто закривання ззовні (зручно не лише для курців, а й зручного виходу на терасу чи розвішування одягу).

Ущільнення можуть відрізнятись за кольором, приміром, найбільш поширені у білому вікні сірий, білий та чорний каучук, однак перші варіанти більш популярні завдяки плавному переходу кольорів та витонченості. Головна функція – герметизація вікна, а тому треба злегка пом’яти матеріал між пальцями. Якщо він зовсім жорсткий – краще від нього відмовитись.

І до головного – куди ведуть шляхи?

Підбір виробника слід провести за такими характеристиками:

 • досвід у сфері виробництва ПВХ конструкцій не менше 5 ти років, більше – краще;
 • наявність власних спеціалізованих салонів, а не лише дрібних торгових точок або посередників;
 • представлення в салоні повноцінних стендів та демонстраційних зразків (не лише каталогів та кутиків);
 • швидкість виробництва та доставок – рідко серйозні фірми пропонують ці опції всього за один день (часто це характеризує дрібні підприємства, що чіпляються за кожного клієнта);
 • строк гарантії та асортимент продукції (продавець пропонує 1-2 роки гарантії – тікати якнайшвидше, адже ніхто не захоче виправляти таких помилок);
 • рекомендації, відгуки та якість сервісу.

Отже, купівля металопластикових вікон лише на перший погляд виглядає такою складною та неподоланною перешкодою для закінчення ремонтних робіт. Дотримуючись зазначених правил, клієнти з легкістю зможуть зорієнуватись щодо найкращих співвідношень «ціна-якість-потреби». Звісно, якісне вікно зовсім дешевим бути не може, а саму покупку варто розглядати як вдалу інвестицію. Особливу увагу слід приділити енергозберіганню та герметичності вікна, досвіду компанії-виробника на ринку, оскільки, купуючи пластикове вікно клієнт отримує не лише зовнішню його складову, але і набір важливих характеристик, які впливають на затишок у домі та задоволення в користуванні.

Про що мовчать продавці: обираємо профіль для металопластикових (ПВХ) вікон?

You May Also Like

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Shopping Cart

Close

Немає товарів у кошику.