Як вибрати ПВХ вікна?
()

Грамотне оформлення віконних прорізів значною мірою визначає зовнішній вигляд всієї будівлі і безпосередньо впливає на самопочуття його мешканців. Адже обов’язкова інсоляція, оптимальне природне освітлення і наповнення свіжим повітрям кімнати – незаперечні умови для позитивного психоемоційного стану людини і його працездатності. Виконуючи ці життєво важливі завдання, засклені отвори в міцних стінах є найбільш вразливим місцем щодо теплоізоляції і проникнення сторонніх.

Тому, зазнавши з плином часу ряд значних змін, вони сьогодні радують своєю практичністю, багатофункціональністю, зручністю, безпекою та різноманітністю дизайну. Відійшли на задній план труднощі догляду, щорічне осіннє заклеювання щілин і масштабні втрати теплової енергії. Сучасні вироби сприяють енергозбереженню, повітрообміну і захисту від вуличного холоду, шуму, пилу, вологи.

Їх прозорість і якість забезпечують потрапляння сонячного світла, а певні властивості і хитрощі дозволяють протистояти злому. Отже, ввівши в рядок пошуку найпростішу фразу – металопластикові вікна як правильно вибрати – потенційний покупець має на увазі цілий набір їх високих експлуатаційних характеристик, очікує отримати слушні рекомендації досвідченого експерта і вислухати думку інших споживачів.

Перед покупкою озбройтеся корисною інформацією

Хто ж не хоче бути впевненим у правильності свого вибору? Адже така покупка не на сезон – і ціна помилки істотна. Щоб вибрати кращі вікна та розібратися самому в їх відмінності, достатньо прочитати цю статтю.

 

Фактори, що визначають якісність

Незважаючи на видиму простоту, металопластикове вікно – складна структура, що вимагає бездоганного монтажу, конструкція з невидимими секретами. У неї багато складових компонентів, а її виготовлення – це серйозний технологічний процес з використанням ряду високоточного обладнання. Так на що звернути увагу при виборі пластикових вікон спервоначала, враховуючи наявність безлічі вагомих чинників?

Почнемо з першого – складових ПВХ конструктиву:

Металопластиковий профіль – погонажний матеріал, з нього виготовляють раму і стулки. Він складається з металевого оцинкованого армування всередині і полівінілхлоридного (пластикового) корпусу зверху. І в питанні «чому і які вибрати пластикові вікна вигідніше?» велике значення мають показники саме цих елементів. Зокрема, товщина металу повинна бути не менше 1 мм, а армування – краще квадратним, ніж П-образним. Загальна рамна ширина залежить від кількості камер корпусу, отаких повітряних кишень для поліпшення тепло- і шумоізоляції віконця. Чим їх більше, тим краще і ширше в розрізі буде профільна планка. Вирішуючи відповідальне завдання, які вікна вибрати ідеально, бажано зупинити вибір на профілях з шириною не менше 70 мм і кількістю камерних відділень від п’яти.

Фурнітура – все ті деталі, необхідні для «рухомих» частин віконного будови. Йдеться про петлі, ручки і запірни механізми. Спектр фурнітурного різноманіття допомагає підібрати найоптимальнішу комплектацію, відповідну за вартістю, габарити об’єкта і особистим вимогам замовника. Збагачений багаторічним досвідом німецький бренд Winkhaus, втілюючи новітні технології, пропонує на розсуд покупців кілька систем, що забезпечують плавність ходу, зручність користування, можливість вибору різних режимів і опцій (ProPilot, ActivPilot Concept, WinkhausSelect).

Серед представників вітчизняного ринку – відомий виробник Axor, чия продукція по надійності, ергономічності і довговічності не поступається європейським стандартам, приваблива доступністю ціни. Відмінно себе зарекомендували в процесі експлуатації основні серії: Komfort Line K-3, Smart Line S +. Список торгових марок не обмежується згаданими назвами – і покупець-замовник в праві віддати свою перевагу будь-якій з них.

Петлі бувають поворотні, відкидні і накладні. Поворотні повертають стулку назовні або всередину. Відкидні – необхідні для провітрювання, де величину кута відкривання регулюють спеціальні багатоступінчасті механізми. Накладні застосовують для особливо важких конструкцій (з цією ж метою встановлюють «мікроліфт»). Зовні всі петлі захищають своєрідними пластиковими накладками. Але зустрічаються також приховані: коли віконце в закритому стані, їх не видно – ім додаткове прикриття зайве. Розглядаючи типи петель для вікна пвх які вибрати краще, слід розрахувати вагу стулок.

Кожна металлофурнитура має свої обмеження по навантаженню. Якісний петлевий механізм витримує 180 кг ваги і 16 000 циклів відкривання-закривання.
Стулки відкриваються по-різному, що в кожному окремому випадку має незаперечні плюси з точки зору комфорту, візуальної презентабельності і практичною доречності. Глухі не розраховані на розкривання, але значно здешевлюють замовлення і в технічних приміщеннях вони цілком приживаються, хоча викликають певні труднощі в обслуговуванні та митті. Дуже «рухливі» поворотно-відкидні, з ними легко проводити різнотипова провітрювання, і відхід не складе труднощів.

Цілої зв’язкою переваг виділяються фрамужні, адже вони дозволяють створювати великі віконні агрегати з високою щільністю прилягання, де чудово зарекомендувало себе дистанційне керування фрамугою. Штульповий (навстіж) тип передбачає наявність фальш-імпоста і надійного замикаючого механізму – вельми слушно для здійснення нестандартних дизайнерських рішень. З розсувними блоками вдається вигідно і ефектно засклити більшу площу, одночасно позбавляючи себе від складнощів під час генерального прибирання.

Ручка повинна бути виключно ергономічною, з нею користувач безпосередньо контактує найчастіше – як правильно вибрати якісні пластикові вікна за цим параметром? По-перше, віддати перевагу відомим брендам: Maco, Winkhaus, Hoppe … По-друге, гублячись між пластиковим і металевим варіантом, слід придивитися до останнього. Більш практичною буде ручка з замком (вельми актуально, якщо це будинок або квартира з маленькими дітьми). Фіксувати стулку вона здатна не тільки в закритому, а й в відкидному положенні. Застосовувати її слід в комплексі з противовзломними механізмами (своєчасний лайфхак – поцікавтеся Hoppe Secustik).

Цапфи і запори – добротна металлофурнитура, що забезпечує надійність замикання. Якщо ви живете в приватному будиночку, на першому або останньому поверсі і турбуєтеся, як вибрати якісні металопластикові вікна без допущення промахів, то цапфи обов’язково повинні бути грибоподібними. Вони міцно закривають стулку таким чином, що грабіжникам не вдасться її віджати від рами.

Склопакет – об’ємний компонент з двох і більше стекол (між ними знаходиться сухе повітря або інертний газ). На нього припадає до 80% від загальної площі виробу. Незрозуміло, як вибрати металопластикові вікна з хорошим п’ятикамерним профілем, але поставити на них самий бюджетний вид скління? М’яко кажучи, це не дуже розумно. Товщина кожного листа, за нормами, становить не менше 4 мм, а його марка відповідати рівню М1. Як мінімум, одне скло покривається низькоемісійним напиленням. Для досягнення максимальної теплоізоляції беремо енергозберігаючі моделі з подвійним склопакетом, згаданим покриттям і інертним газом усередині пакета.

Ущільнювачі – особливі гумові стрічки по контуру стиків деталей, необхідні для герметизації. Бувають чорного і сірого кольору. Вони не відрізняються функціонально, але сірий ущільнювач дорожче на 25-30% саме через колір. Поради експертів зводяться до того, що вони повинні бути на основі каучуку і двухлепесткових.

Подставочна планка – горизонтальний фрагмент, задіяний в монтажних роботах. Щоб в цьому місці не було протягів, профільна деталь вдосконалюється утеплювачем і має не менше трьох камер.

Цікаво, як вибрати вікна по каталогу, щоб вони служили прикрасою. Загальний дизайн визначається такими елементами-дрібницями, як форма штапика, ламінація, шпроси. Закруглені штапики зазвичай дорожче, ніж прямокутні. Кольорові варіанти також вище в ціні, ніж білі. Оригінальні колор-рішення досягаються ламінуванням спеціальною плівкою, а також забарвленням самого пластику – «в масиві». Для додаткової естетики задіють декоративну розкладку планок, що утворить гарний візерунок.

Але сучасне скління – це не тільки залізо, полівінілхлорид і скляний матеріал. Інноваційні технології роблять його більш екологічним, енергоефективним, стійким до різних ушкоджень. Відповідно, надзвичайно важливо звернути увагу на наступне:

  • чотирьохточкове зварювання – високоточна методика, яка створює ідеально правильну конструктивну форму.

  • Технологія Tytanium – нанесення зовнішнього покриття на профільну частину вакуумним методом з використанням оксиду титану. Якщо порівняти металопластикові вікна з цим покриттям зі звичайними, то перевага буде на боці перших. Адже вони більш стійкі до впливу сонячних променів і механічних пошкоджень.

  • Прогресивна технологія Greenline – виробництво полівінілхлоридних виробів з використанням екологічних стабілізаторів, без свинцю, тому вони безпечні для здоров’я вашої сім’ї і навколишнього середовища.

Порівняльний аналіз віконних моделей

Роблячи остаточний вибір, слід порівняти також технічні показники. Особливо – за коефіцієнтом опору теплопередачі. Чим його показник вище – тим більше впевненості, що тепло збережеться в приміщенні. Вимірюється в (м2 • ° С) / Вт. У віконних профілях з різною кількістю камер він такий:

Тип профілю Коефіцієнт опору теплопередачі, (м2•°С)/Вт
3-х камерний 0,6-0,69 (м2•°С)/Вт;
4-х камерний 0,7-0,79 (м2•°С)/Вт;
5-и камерний більш 0,80 (м2•°С)/Вт.

Коефіцієнт опору теплопередачі стекол також дуже важливий (це основна складова всього конструктиву). Щоб його вирахувати, потрібно знати маркування, а вона завжди починається з зовнішнього листа, зверненого на вулицю. Дані про товщину і дистанції між стеклами подаються в міліметрах. Наприклад, 6М – це шестімілліметровой скло марки М1; 14 – це відстань в 14 мм між двома скляними листами.

А для склопакетів ця характеристика виглядає наступним чином:

Типи склопакетів Опір теплопередачі

(м²К / Вт)

Пропускання видимого світла,% Сонячний фактор,%
4-16-4 0.32 82 77
4-16-4E 0.59 82 60
4-16Аr-4E 0.66 (0.75*) 82 60
4Select-16Аr-4 0.75 73 60
4-16Аr-4Zero 0.81 73 60
6-14-4E 0.59 79 60
6-12-6E 0.59 79 60
6триплекс-14-4Е 0.66 (0.75*) 79 58
4-20-4E 0.56 82 60
4-8-4-8-4E 0.61 74 60
4-10-4-8-4E 0.62 74 60
4-12-4-8-4E 0.64 74 60
4E-12-4-8-4E 0.93 74 45
4E-12Аr-4-8Аr-4E 1.03 74 45
4-12Аr-4-8 Аr-4Zero 0.92 65 47
4E-12Аr+тепла дист.-4-8Аr+тепла дист.-4E 1.14 74 45
4-12-4-12-4E 0.68 74 64
4 Select-12Аr-4-12Аr-4E 1.03 64 38
4Е-16-4-16-4E 1.08 64 45
4Е-16тепла дист.-4-16тепла дист.-4E 1.19 74 45
4-16Аr-4-16Аr-4Zero 0.98 65 47
4Е-16Аr+тепла дист.-4-16 Аr+тепла дист.-4Е 1.23 74 45
4-16-4сатин 0.32
4-16-4тоноване бронза 0.32 56 68
4-16-4стопсол бронза 0.32 19 21
4-16-4дельта біла 0.32
6М-14-6М 0,31
4М—16—4М 0,32
4М—10—4М—10-4М
4М—12—4М—12-4М 0,49
4М—16—4М—16-4М 0,52

Необізнаному покупцеві складно розібратися у всіх технічних нюансах. Від великої кількості інформації, заїждженої реклами та нав’язливості послужливих продавців голова йде обертом. Не варто поспішати, адже найменший недолік при замірах здатний спричинити масу проблем, а вподобане з першого погляду симпатичне віконце – викликати цілу купу незручності в процесі експлуатації. Зосередьтеся на тому, що ви очікуєте від «домашньої обновки», наскільки гармонійно вона буде виглядати на тлі фасаду та інтер’єру, а також візьміть на замітку консультативну раду професіонала.

І тоді, отримуючи задоволення від привабливого вигляду свого придбання, його завжди справної роботи і багатофункціональності, ви самі будете радити тому, як вибрали пластикові вікна бездоганно і вигідно.

Наскільки корисним був цей допис?

Натисніть на зірку, щоб оцінити його!

Середній рейтинг / 5. Кількість оцінок:

Оцінок поки немає. Поставте оцінку першими!

Як вибрати ПВХ вікна?
Вам може сподобатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик

Закрити

Немає товарів у кошику.

Замовити дзвінок




    Зв'язатись з нами

      Заявка на замір







        БудинокКвартира



        ВікноВхідні дверіМіжкімн.дверіЗахисні ролетиВоротаРозсувні системи

        підвіконнявідливантимосктіна сітка

        Прорахувати вікна


          БудинокКвартираБалкон, лоджіяЗимовий садТехнічне приміщення

          ЕнергозберігаючіШумонекпроникніОщадніЕкономніБезпечні


          Связаться с нами


            Розрахувати вартість


              ВікнаДверіРозсувні системи



              Покупка в один клік