Як замінити склопакет в металлопластиковому вікні?
()

Металопластикові вікна є надійними конструкціями, що встановлюються повсюдно. Однак через якийсь час, в результаті експлуатації або неправильного монтаж,у може знадобитися заміна склопакета. А тому сьогодні ми розповімо, які вони бувають, що собою представляють і як їх змінити.

Склопакет: все, що потрібно про нього знати

Стеклоблок є з’єднанням, яке складається з скляних листів, а після збирається в єдине ціле. Внутрішні його частини заповнені або інертним газом, або повітрям, оскільки в разі їх відсутності, скла почнуть гнутися і деформуватися під вагою тиску, а рамка буде пошкоджена.

Між стеклами створюються так звані камери, які заповнюються газом на основі криптону і аргону в якісних моделях. З їх допомогою створюється ізоляція від шуму, а також знижується тепловіддача в самій квартирі.

Без стеклоблока неможливо домогтися герметичності, відсутності вологи і пилу, а також контролювати рівень повітря і навіть освітлення в приміщенні.

Основні види склопакетів

Сьогодні склопакети для металопластикових та дерев’яних вікон бувають наступних типів:

 • однокамерні: стандартний варіант, при якому скло має товщину зазвичай в 4 мм, і встановлюється в торговельних закладах, офісах і так далі;
 • двокамерні: загальна ширина сягає 12 мм, має більший рівень ізоляції від звуку і теплопровідність, ніж у попереднього типу;
 • трикамерні: використовуються виключно при холодному кліматі, комплектуються фурнітурою підвищеної міцності;
 • енергозберігаючі: володіють спеціальним напиленням, наприклад, зі срібла, що контролює рівень тепла і холоду в приміщенні;
 • ударостійкі: можуть складатися з триплексу, армованого чи розжареного скла, встановлюються на перших поверхах і в будинках;
 • шумоізолюючі: використовують товсті матеріали (до 6 мм), що в середньому знижують рівень шуму на 30 дБ;
 • тоновані або дзеркальні: всередину поміщається плівка, що відштовхує світло і приховує приміщення від чужих поглядів;
 • самоочищаються: покривається речовиною, що володіє мінімальним рівнем адгезії і не припадає брудом і пилом.

Також бувають ще й кольорові варіанти, які найчастіше використовуються в декоративних цілях і для підкреслення власного стилю інтер’єру.

Причини, за якими варто замінити склопакет у вікні

Серед причин, які змушують поміняти скляну конструкцію, можна назвати наступні:

 • тріщини і відколи на поверхні;
 • потрапляння вологи всередину і утворення конденсату;
 • відсутність герметизації;
 • потрапляння пилу або бруду всередину;
 • неправильна теплоізоляція, недостатній рівень тепла;
 • підвищений рівень шуму.

Крім того, замінити цю складову пластикових вікон можна ще й для того, щоб поліпшити їх властивості. Наприклад, замінити однокамерну модель на двокамерну або ж на ту, яка буде містити в собі триплекс або ж буде затягнута кольоровою плівкою.

Правильний вибір сткла

Якщо потрібно поміняти безпосередньо скло, важливо для початку розуміти, які вони бувають:

 1. Класичні: складається з листа, що має товщину до 4 мм, і за допомогою якого створюються базові комплектації вікон.
 2. Загартовані: при розбитті не розлітається на осколки, а буде складатися з шматочків з тупими кутами.
 3. Армовані: включає в себе металізовану сітку, що при розбитті затримає оскільки на собі.
 4. Броньовані: витримують велику вагу і силу удару, застосовуються для захисту і в спеціалізованих зонах.
 5. Багатошарові: створюються з декількох шарів з різними властивостями, наприклад, куленепробивні, шумоізолюючі та інші.
 6. Візерункові: мають текстуру і рельєф, а також використовують різні кольори, розміри і форми.

Коли необхідно визначитися з вибором, яке ж скло потрібно, варто відштовхуватися від власних потреб. Так, для класичного пакету досить буде стандартного скла. У разі ж, якщо потрібно його установка на першому поверсі або приватному будинку – краще вибирати армований або загартований варіант. А коли хочеться доповнити інтер’єр – непоганим рішенням стануть візерункові моделі.

Вікна, в яких можна замінити тільки склопакет

Коли були придбані не бюджетні, а дійсно якісно виконані вікна від виробника – немає особливого сенсу міняти всю їхню конструкцію. Особливо, якщо всі її функції і параметри зберігаються, а присутній лише один невеликий дефект або випадкове пошкодження.

У такому випадку немає потреби повністю демонтувати всю раму і заново виставляти укоси, замовляти виробництво нової моделі. Досить викликати фахівця, який оцінить, яким чином краще замінити скло у вікні.

Коли потрібна заміна тільки одного скла

Здавалося б, немає нічого складного в тому, щоб витягнути одне скло і замінити його іншим. Однак стеклоблок в вікнах куди більш складна конструкція, яка під час виробництва обзаводиться повною герметичністю.

В результаті спайки його основних елементів, конструкція, завдяки герметику, вбирає вологу і не дає їй утворюватися на поверхні. Тому під час зняття одного скла він може пошкодитися і продірявився, що призведе до погіршення властивостей всього віконного блоку.

Також відзначимо, що влагопоглотитель не можна замінити без рами, яка наглухо вклеюється в саму конструкцію. Зрозуміло, його можна перемістити на виробництво, де раму очистять разом з рештою в ній склом, проте вартість такої процедури буде перевищувати замовлення повністю нового віконного блоку.

Як замінити склопакет в пластиковому вікні самостійно

Для того, щоб провести цю процедуру самостійно, потрібно в першу чергу ознайомитися з технікою її проведення, а також запастися всім необхідним.

В ідеалі потрібно розуміти, що необхідно зробити – замінити весь стеклоблок або ж поміняти якусь конкретну його частину, що вийшла з ладу.

Важливо: замовляти нові пакети необхідно виключно в тій компанії, в якій вони проводилися до цього.

Перед тим, як займатися монтажем і демонтажем, потрібно зняти мірки, щоб визначитися з розмірами нових стекол.

Також важливо правильно витягувати старі конструкції. При цьому забороняється розбивати і пошкоджувати їх, оскільки осколки можуть не тільки завдати шкоди здоров’ю, але і рамі і іншим навколишніх предметів.

Після того, як будуть встановлені нові вікна, необхідно використовувати герметичну піну або ущільнювачі, а також налагодити і змастити фурнітуру.

Заміщення стекол в дерев’яних конструкціях

Дерев’яні конструкції набагато складніші за своєю суттю, ніж їх побратими з ПВХ. А тому потрібно розуміти, як це робиться, а також саму специфіку роботи, щоб не пошкодити тендітний матеріал.

В першу чергу необхідно вирізати пошкоджений блок, акуратно відщепнути лопаткою штапики. Потім все пази і щілини очищаються, віддаляються сліди старого герметика, відколи й ушкодження усуваються.

Після необхідно вмонтувати пластину для регулювання, а потім вставити новий блок стекол, зафіксувавши його штапиками. Прикріпити останні можна саморізами або цвяхами.

Останнім етапом стане заповнення щілин і отворів за допомогою нового герметика.

Заміщення склопакета в фасадній системі

Заміщення склопакета в фасадній системі

Для того, щоб зробити заміну конструкцій в цьому випадку, необхідно найняти спеціальну групу альпіністів, що зроблять в першу чергу демонтаж алюмінієвої системи, включаючи штапики, стійки і ригелі. Потім знімаються стулки безпосередньо зі склоблоками.

Після в стійки пресуються вставки, що складаються з поліаміду, які дозволяють ліквідувати так званий «міст холоду». Потім, після вирівнювання конструкції, вставляються пакети з металопластику.

На фінішному етапі варто утеплити лоджію або балкон за допомогою стрічок або монтажної піни, шви закрити лиштвами для зменшення віддачі тепла.

Інструкція по заміні скла в пластиковому вікні

Коли необхідно виконати заміщення стеклоблока, потрібно слідувати цій покроковой інструкції:

 1. За допомогою стамески або ножа підчепити щілину, що знаходиться між рамою і штапіком.
 2. Піддаючись її, щоб зняти штапики з усіх боків – знизу, зверху та по боках.
 3. Витягнути склопакет за допомогою спеціальних присосок або з помічником.
 4. Замовити новий або зробити його ремонт відповідно до потреб.
 5. Виставити рихтувальні пластини по контуру отвору.
 6. Вставити нові скла.
 7. По контуру обкласти ущільнювачем, встановити назад штапики – в ідеалі почати потрібно з нижнього і закінчити бічними.

Після того, як установку буде завершено, рекомендується перевірити правильність і легкість відкривання вікна, наявність або відсутність доступу повітря через ущільнювачі і так далі.

Необхідні інструменти та матеріали

Перш, ніж розібратися в питанні, як замінити склопакет на пластиковому вікні самому і приступити до цього, необхідно запастися зручніше засобами.
Для цього знадобляться:

 1. Будівельна рулетка.
 2. Киянка.
 3. Штангенциркуль.
 4. Плоска викрутка.
 5. Лопатка.
 6. Шестигранний ключ.
 7. Олівець і блокнот для записів.
 8. Рукавички.

У разі ж, якщо потрібен підйом або зняття стулок вікна, щоб витягнути стеклоблок, може знадобитися так званий скляний домкрат, який можна придбати в будівельному магазині.

Замінити пластиковий склопакет самостійно або звернутися до майстра

Багато фахівців не рекомендують самостійно змінювати чи встановлювати такі складні конструкції. Тим більше, якщо мова йде не просто про повну і комплексну установку, а про усунення якогось невеликого дефекту.

А все тому, що в конструкції вікна присутній невидимий нашому погляду силікагель, що засипаний туди для того, щоб висушувати повітря і протистояти появі вологи і пари. Тому, в разі неправильного розтину і монтажу, він може розбухнути і втратити свої властивості, що в подальшому призведе до зниження прозорості і влагоотдачі конструкції.

Тому найбезпечніше буде довірити подібну процедуру людям, які дійсно розуміють в віконної продукції. Це гарантує, що навіть старі, встановлені ПВХ вікна після різних маніпуляцій з ними не втратять своїх властивостей і залишаться цілими.

Чому варто зробити замовлення вікон в магазині Вікна Perfect

У нашому магазині можна замовити конструкції, що виготовляються професіоналами своєї справи. Ми самостійно проводимо всі необхідні маніпуляції, а також допомагаємо у виборі всіх параметрів для майбутнього вікна. А ще ми пропонуємо установку склопакетів і надаємо гарантію на них до 15 років включно.

Наскільки корисним був цей допис?

Натисніть на зірку, щоб оцінити його!

Середній рейтинг / 5. Кількість оцінок:

Оцінок поки немає. Поставте оцінку першими!

Як замінити склопакет в металлопластиковому вікні?
Вам може сподобатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик

Закрити

Немає товарів у кошику.

Замовити дзвінок
  Зв'язатись з нами

   Заявка на замір    БудинокКвартира    ВікноВхідні дверіМіжкімн.дверіЗахисні ролетиВоротаРозсувні системи

    підвіконнявідливантимосктіна сітка

    Прорахувати вікна


     БудинокКвартираБалкон, лоджіяЗимовий садТехнічне приміщення

     ЕнергозберігаючіШумонекпроникніОщадніЕкономніБезпечні


     Связаться с нами


      Розрахувати вартість


       ВікнаДверіРозсувні системи       Покупка в один клік