Металопластикові вікна – чи не найкомфортніший винахід в сучасному інтер’єрі. Окрім зберігання тепла в приміщенні, вони вирізняються простотою експлуатації, невибагливістю щодо догляду, естетичністю, шумоізоляцією, оптимальною ціною та широким асортиментом. Світлопрозорі конструкції з ПВХ продовжують знаходити прихильників і стають невід’ємною частиною новітніх будівельних рішень.
На жаль, встановлення герметичних вікон часто зумовлює виникнення такого негативного явища як конденсатПоява вологи на поверхні предмет... на склопакеті. Хоча сама конструкція не постраждає взагалі, на відміну від дерев’яної, зовнішній вигляд вікна, яке «плаче», розчаровує власників і додає побутових клопотів. На скляній частині накопичується пара і осідає у вигляді дрібних краплинок, в гіршому випадку доводиться спостерігати калюжі вздовж рами вікна на підвіконнику. Окрім того, відчувається сирість в приміщенні, волога з’являється на меблях і часто зумовлює алергічні реакції та грибки.
Основні причини запотівання металопластикових вікон
Чинників, може бути декілька, і перед написанням скарги підприємству, яке виготовило вікноEлемент стінової або покрівельно..., доцільно скласти «список підозрюваних».
Першочергово, варто звернути увагу де саме збирається волога. Якщо пару помітно між склом – без звернення до сервісної служби або ж виробника вікон не обійтися, склопакетCкладна конструкція з декількох ... втратив герметичність і потребує заміни. У випадку конденсату із зовнішньої сторони (маються на увазі стінки скла зі сторони вулиці або приміщення) ситуацію можливо змінити.
Найсуттєвішою причиною запотівання вікна слід назвати недостатню вентиляцію. Мешканці забувають, лінуються або зовсім не бажають відкривати вікна, вентиляційні отвори засмічені, що зумовлює застій насиченого вологою повітря. При скаргах на конденсатПоява вологи на поверхні предмет..., продавці уточнюють в клієнта в якому приміщенні «плачуть» вікна. В кухні, ванній кімнаті, спальні вологістьПроцентний показник рівня волог... зазвичай підвищена завдяки готуванню їжі, сушінню одягу, паруванню теплої води, що можливо побачити в наступній таблиці.
Таблиця 1. Джерела виділення вологи в закритому приміщенні.
Діяльність | Виділена волога, г/год |
Людина в стані спокою | 40 |
Людина, що виконує хатню роботу | 90 |
Приготування їжі на плиті , вологе прибирання кімнати | 1000 |
Приймається ванна або душ | 2600 |
Росте кімнатна рослина | 10 |
Помітно, що показники в названих кімнатах досить високі, а отже системи провітрювання та вентиляції обов’язково повинні справно працювати. Підвищена вологістьПроцентний показник рівня волог... прослідковується у новобудовах у перші роки експлуатації, а також під час проведення ремонтних робіт.
ВікноEлемент стінової або покрівельно... часто «плаче» у зв’язку з проблемою температурної різниці ззовні та всередині будинку і поверхні самої конструкції. В цьому випадку, виробники вікон користуються поняттям «точки роси», своєрідним покажчиком вологості в кімнаті. Це температура, при якій повітря максимально насичене водяною парою, більше не в силі її втримувати і відбувається конденсація у вигляді краплинок або туману. Точка росиЦе така температура, при якій що ... дозволяє скласти уявлення про відносну вологістьПроцентний показник рівня волог..., чим ближча вона до температури приміщення, тим вона вища. Коли річ прогрівається, конденсатПоява вологи на поверхні предмет... випаровується.
Скло в кімнаті – найхолодніший предмет, а тому надлишок вологи осідатиме саме на ньому. Використовуючи звичайний склопакетCкладна конструкція з декількох ... без напилення для житлових приміщень, порушуються державні будівельні вимоги для нашого клімату, не забезпечується необхідне енергозбереження і уможливлюється випадіння роси, оскільки температура пакету нижче зазначеної точки. Від теплопередачі склопакету – процесу переходу тепла від об’єкта з вищою температурю до об’єкта з нижчою, залежатимуть не лише витрати на опалення, а й можливість отримання такого негативного бонусу.
Варто звернути увагу на інженерні рішення, адже надто широкий підвіконник, який виступає над опалювальними пристроями, щільно закриті гардини можуть не допускати нормальної циркуляції теплого повітря і притоку його до скла. Суттєва роль у створені конденсату належить рослинам на підвіконні, волога випаровується від ґрунту, зумовлюючи «потіння», чим більше вазонів, тим більший ефект помітно.
Вагомим фактором не стільки в випадінні конденсату, стільки в його рясності та часі, необхідному для випаровування, вважається сторона розташування будівлі, у кімнатах на півночі період висихання довший, аніж аналогічних, розташованих на півдні. Температура всередині приміщень повинна варіюватись на рівні 17-20°С, недостатність тепла в кімнаті також можливо спричинить «потіння».
Текти вода на вікні може після помилок під час монтажних робіт, невірному заповненні піною або піною невідповідної якості, незастосування гідроізоляційних стрічок між вікном та відкосом.
Однак виділити один фактор, який спричинив запотівання вікон, досить складно, зазвичай це комплекс всіх або кількох названих.
Усуваємо проблему – більше ніяких «сліз»
Звичайно, прийомів боротьби із запотіванням вікон є багато, від обклеювання стрічкою низу рами, щоб накопичена рідина не збиралась на підвіконні, до нанесення фольги на скло і всіляких засобів-антиконденсатів з найближчого магазину автокосметики, але такі методи завдають багато турбот і не гарантують результат.
Виділимо найоптимальніші та найефективніші способи боротьби з конденсатом. Першим кроком є зменшення вологості приміщення і підтримка його у відповідності до норм (температура – 20°С, відносна вологістьПроцентний показник рівня волог... – 50-60%). Провітрювання повинно відбуватися не менше трьох разів протягом доби з повністю відкритим вікном. Так назовні виводиться відпрацьоване повітря, надходить свіже і збагачене киснем, що швидко нагрівається.
Функціональна опція сучасних вікон – мікровентиляціяНевелика щілина між рамою і стул..., що дозволяє провітрювати будівлю без небезпеки створити протяг завдяки невеликій щілині по периметру стулки. Протягом години з її допомогою вікноEлемент стінової або покрівельно... якісно справляється з необхідністю повітрообміну. Новинка на ринку – віконний провітрювач також неабияк допоможе надходженню свіжого повітря, це – невеликий відсік, який безшумно працює навіть у відсутності мешканців (особливо рекомендовано до спальної кімнати та кухні).
Всі витяжки повинні працювати, особливо в приміщеннях з високою вологістю. Після ремонтних робіт обов’язково якнайчастіше провітрювати приміщення. Не варто перетворювати підвіконник в оранжерею і прикривати тепло від радіаторів екранами, шторами, тощо, оскільки це призупинятиме конвекцію, тобто процес змішування повітря. Утеплення підвіконників та відливів, якісний монтажУстановка конструкцій в стінові ... дозволяють не хвилюватись за росу на вікні.
Однак, найефективнішим методом змінити ситуацію вважається підвищення температури скла, тобто заміна склопакету на двокамерний з енергозберігаючим склом, що відповідає ДБН* (*державні будівельні норми). Чим він тепліший, тим менше шансів осідання конденсату. Відповідне напилення не випускає тепла з приміщення і загалом скло стає комфортним на дотик. При цьому вартість вікна зросте не більш ніж на 20 %, а ефект отримується істотний – від економії на опаленні до затишку у домі.
Не зважаючи на можливість конденсату, не слід відмовлятись від пластикових вікон, достатньо знайти причини, не забувати про провітрювання і вибір якісного склопакету. Дотримуючись таких порад, про конденсатПоява вологи на поверхні предмет... можете забути, а вікноEлемент стінової або покрівельно... радуватиме Вас довгі роки!