0 800 500 593
(безкоштовно по Україні)

Пн–Пт 09:00–18:00

 • /
 • /
 • Порівняння пластикових і алюмінієвих вікон при склінні балконів

Порівняння пластикових і алюмінієвих вікон при склінні балконів

Балкон раніше часто був сховищем непотрібних речей і різного роду мотлоху. Тепер же все частіше його використовують як багатофункціональне приміщення - робочий кабінет, місце відпочинку, ігрову кімнату і т.д., Часто його розглядають як продовження вітальні або будь-який інший кімнати квартири. Але для використання його як частини житлової площі необхідно виконати деякі роботи, але найголовніше - засклити його і утеплити.

Скління балконних ніш і лоджій здійснюється за допомогою профілів і склопакетів з різних матеріалів. Несуча конструкція може виготовлятися з алюмінію, пластику (ПВХ), нержавіючої сталі, натурального дерева. Найбільш поширеними в Україні є перші два варіанти. Якому з них віддати перевагу, який балкон краще - пластиковий або алюмінієвий? Складно відповісти однозначно, так як кожна система має свої переваги і недоліки.

Особливості пластикових конструкцій

При сумнівах, що встановити - пластик або алюміній на балкон, слід розібратися з плюсами і мінусами кожного варіанта. Отже, ПВХ. Полівінілхлорид - це синтетичний матеріал з групи термопластів зі складним складом, який має відмінні декоративні властивості, високу функціональність, відрізняється екологічною безпекою і може перероблятися повторно.

Не знаючи, які встановити - пластикові або алюмінієві вікна на балкон, варто врахувати, що за допомогою ПВХ створюються теплі системи. Це означає, що всередині приміщення створюється комфортна температура і мікроклімат, герметично закриваються всі щілини. Утепливши додатково стіни, підлогу і стелю, можна переобладнати нежитлове приміщення в корисне.

Вікна з ПВХ можуть мати різні розміри і форму, а стулки в них можуть відкриватися кількома способами: поворотним і поворотно-відкидним. До переваг пластикової конструкції відноситься наступне:

 • чудове теплозбереження;
 • відмінна звукоізоляція;
 • абсолютний захист від опадів і продування;
 • можливість використання склопакетів з різними властивостями (ударостійкі, сонцезахисні, звукоізолюючі, тоновані і т.д.).

Але, вибираючи матеріал скління балкона (пластик, алюміній), слід врахувати, що ПВХ має і недоліки. До останніх відносять більш масивні і широкі рами, що зменшує потік світла в приміщення, а також білий колір профілю, що не всім до душі. До того ж така конструкція обходиться дорожче і має більшу вагу.

Чим хороші алюмінієві системи?

Вирішуючи, який балкон краще - пластиковий, алюмінієвий, варто дізнатися про особливості і другого матеріалу. Системи з нього можуть бути як холодними (при використанні скла товщиною від 4 мм і гумових ущільнювачів), так і теплими. Алюмінієвий профіль виручить там, де не можна використовувати важкі конструкції. Вікна легкі, прийнятні в вузьких і малогабаритних приміщеннях завдяки зручним способам відкривання (поворотні стулки і розсувний спосіб).

Ще не вирішили чим засклити балкон - пластиком або алюмінієм? Тоді варто уважно вивчити сильні та слабкі сторони матеріалу. Перевагами його можна вважати:

 • економічність виробництва і монтажу конструкцій, доступні ціни;
 • тонкі рами дозволяють пропускати більше природного світла;
 • невелика вага виробів, стійкість до корозії, хороша міцність і довговічність.

Недоліками є: висока теплопровідність рами і небажане використання конструкції вище восьмого поверху (через невелику вагу та істотні вітрові навантаження віконні стулки можуть випасти з пазів).

Так що краще: балкони пластикові або алюмінієві?

Відповісти однозначно на запитання, що краще для скління балкона - алюміній або пластик складно. Необхідно порівняти обидва матеріали виходячи з декількох параметрів.

 • Довговічність. Скління балкона пластиком або алюмінієм має приблизно однаковий термін служби - п'ятдесят років.
 • Зовнішній вигляд їх практично не відрізняється, проте ПВХ завжди білий, а другий профіль може бути пофарбований в будь-який колір.
 • Надійність конструкцій при правильному монтажі практично однакова.
 • Зносостійкість. ПВХ краще, до того ж при появі відколів або подряпин поверхня піддається реставрації, а на алюмінієвих виробах завжди залишаються сліди.
 • Міцність конструкції. Не важливо, з чого зроблений профіль - пластик, алюміній, балкон однаково міцний, стійкий до навантажень.
 • Монтаж. Вирішуючи, чим зробити скління балконів - ПВХ або алюмінієм, зверніть увагу, що при першому варіанті немає можливості регулювати стулки і замки, що ускладнює монтаж.
 • Зручність експлуатації. ПВХ більш зручний в зимовий період, тоді як другий матеріал оптимально годиться для літа і жарких країн, зате має автоматичні защілки на кожній стулці, чого позбавлені модулі з полівінілхлориду.
 • Теплоізоляція. При одному склі система виходить холодною в будь-якому випадку.

Підіб'ємо висновки, вирішуючи, що краще для балкона - пластик або алюміній. ПВХ вироби зручні в будь-який час року, але вони коштують дорожче. Алюмінієві конструкції недорогі, можуть бути більш складними через малу вагу. Якщо домовласник має намір використовувати лоджію активно в холодну пору року, то краще пластик, якщо необхідно просто захистити її від опадів і вітру, тоді оптимальний алюміній.

Визначившись з вибором самостійно, не зайвим буде запросити в будинок фахівця, який на місці вирішить, чи можливо встановити пластикові вікна (не завжди такі конструкції можна монтувати), позначить всі недоліки і переваги кожного виду скління в конкретному випадку, підбере оптимальний профіль і склопакет до нього, покаже варіанти колірного рішення рами, підрахує вартість робіт.

Завдання споживача знайти відповідальну компанію, яка надає послуги скління балконів (ПВХ, алюмінієм або іншими матеріалами) і постачає якісні вироби (підтверджується наявністю сертифіката) безпосередньо від виробників.

Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно