Як заміряти вікна
()

Від якісного виміру габаритів майбутнього вікна в подальшому залежить якість монтажу. Неправильно виконаний замір відобразиться у невідповідністі розмірів вікна і проєму. В такому випадку вікно не буде служити довго, можливо буде промерзати або поламається. Саме тому дуже важливо перед покупкою правильно заміряти вікна.

Необхідний інструмент для виміру вікна

Коли постає питання, як зняти заміри для пластикових вікон, необхідно підготувати деякі предмети:
пасатижі;
Рулетку (або будь-який сучасний вимірювальний прилад);
рівень;
молоток;
Блокнот з ручкою або олівцем.

Правильний замір пластикових вікон обов’язково варто проводити не тільки в житловому приміщенні, але і зовні для отримання повних даних.

Замір пластикових вікон: говоримо про отвори

Як правильно заміряти пластикове вікно? Насамперед необхідно почати з отвору. Це важливо, якщо різні кімнати мають різні параметри або плануються нестандартні, оригінальні рішення.

Існує два типи прорізу: звичайні і з чвертю. Останні являють собою невеличкий виступ розміром з цегла, який присутній в зовнішніх частинах вікна. А тому часто реальні параметри вікна, зазвичай будуть більше по ширині за рахунок їхньої наявності.

Якщо чвертей не спостерігається – проміряти потрібні дані буде значно простіше. Необхідно просто поміряти ширину самого отвору, після чого відняти до 7 см. З параметра висоти слід відняти орієнтовно 4,5-5 см. Це буде потрібно, щоб помістився не тільки профіль майбутнього вікна, а й піна з герметиком.

Для визначення параметрів віконного проєму перед майбутнім замовленням і монтажем вікна, потрібно визначити чи має “чверті”* віконний проєм чи ні.

*Чверті – це виступи зовнішньої стіни шириною 30-40 мм.

Як заміряти вікна

1. Замір вікна для проєму з “чвертю”

Якщо віконні проєми з “чвертю”, то спочатку виміри проводяться з зовнішньої сторони будівлі, при цьому додавши до показника 40-60 мм. Після цього варто заміряти внутрішню ширину. Майбутнє вікно не повинно перевищувати габарити по внутрішньому показнику.

Висота вікна – це показник від нижнього відкосу (укосу), мінус 10-20 мм на зазор. До верхнього додаємо при цьому 30 мм для фіксації вікна в “чверті”. В ідеалі при установці віконних систем в проєм з “чвертю” потрібно дотримуватися наступних параметрів:

 • Для установки під нижню частину рами водовідливу зазор від краю “чверті” становить максимум 20 мм.
 • Рама заходить за бічні виступи на 20-30 мм.
 • За верхній виступ вікно заходить на 20 мм.
 • Вся віконна система не стосується стінок проєму, маючи при цьому монтажний зазор.

При дотриманні таких параметрів, пластикове вікно повинно надійно увійти в проєм і зафіксуватися.

2. Замір вікна для проєму без “чверті”

Самостійно заміряти вікно без виступів в проємі досить просто. Ширина майбутньої рами повинна відповідати проєму, мінус допуск на монтажний зазор. Висота вікна розраховується від нижнього відкосу до верхнього, віднімаючи зазор для монтажу і допуск для установки підвіконня.

Для підрахунку параметрів підвіконня роблять такі розрахунки:

 • Ширина – товщина стіни з внутрішньої сторони плюс виступ підвіконня.
 • Довжина – до ширини проєму додається допуск по обидва боки в межах 80 мм.

Якщо у Вас вже стоять вікна та видно краї віконної рами, а також монтажний шов, то достатньо зробити заміри по краях вже встановленої конструкції. Цей спосіб підійде у випадку монтажу вікон однакового розміру, без зміни початкового розміру проєму.

На що потрібно звернути увагу при замірі вікон?

 • Заміряючи вікна, слід врахувати: проєм зсередини повинен бути більшим за параметри встановлюваного вікна. В іншому випадку доведеться провести частковий демонтаж стіни.
 • Необхідно подбати, щоб стіна не містила пустот, інакше вікна почнуть пітніти, а приміщення охолоджуватися.
 • Замовляючи панорамні або широкі вікна, необхідно врахувати, що вхідні двері або сходовий майданчик будинку можуть виявитися занадто вузькими.
 • Відстань між проємом і рамою з внутрішньої сторони має становити 20-40 мм (зазор в розрахунку на піну для монтажу).
 • Краще починати заміри з вулиці.
 • Важливо врахувати і ймовірність перекосу проєму (особливо, якщо будинок – панельний).

Pазмер вікон: базові моменти

 • Переймаючись питанням, як заміряти вікно для установки пластикового вікна, варто пам’ятати наступне:
 • Займатися обміром параметрів потрібно як в житловому приміщенні, так і за його межами;
 • Щоб уникнути щілин, важливо, щоб виріб з ПВХ бул крупніше місця, куди воно встановлюється;
 • Мірки потрібно починати знімати тільки тоді, коли будуть закінчені всі підготовчі роботи;
 • Прорізи можуть володіти різними параметрами, особливо, якщо будинок ще будується, а тому важливо уточнити це у проектанта;
 • Якщо проріз перекошений, що трапляється досить часто, необхідно збільшити конструкцію пропорційно розміру самого перекосу.

 • Важливо також розуміти, що виміри повинні бути гранично точними. Допустима різниця в показаннях – близько 1 см, що легко усувається безпосередньо під час монтажу.

Як зробити замір вікна по ширині і висоті?
Як правильно зробити замір вікна, який відповідав би всім вимогам? Необхідно в першу чергу взяти і проміряти дві основні характеристики.

Ширина

Потрібно провести внутрішній обмір, щоб з’ясувати параметри чвертей. Для цього існує спеціальна інструкція: після виміру потрібно відняти 4 см для монтажу, отримавши бажану ширину.
Зовні потрібно проміряти ширину стику під час закриття і відкриття вікна, визначити глибину чвертей, після чого отримані виміри, якщо вони більше цілих одиниць, скорегувати в меншу сторону.

Висота

Відкривши вікно, заміряємо з боку вулиці відстань від відливу до верхньої чверті, а якщо вона відсутня – то до нижньої. Ці параметри і будуть являти собою загальну висоту майбутнього вікна. Втім, знадобиться також виміряти шилом глибину чвертей (як верхню, так і нижню). Якщо значення верхньої близько 4 см – то необхідно відняти 2-2,5 см. Якщо нижня дорівнює 2,5 см, то значення записуємо так, якщо значення менше – мінусуем стільки ж.
Всередині будинку важливо проміряти відстань між підвіконням і стіною. В ідеалі це значення має дорівнювати початковій виміряної висоті або ж бути трохи більше (але не більше 5,5 см).

Як заміряти вікно в будинках різного типу?

Залежно від виду будинку (панельний, блочний, з натурального дерева або з цегли) буде варіюватися також і методика обміру пластикових вікон. Куди варто дивитися і що врахувати, збираючись займатися ремонтом в такому місці?

Блоковий

Як правильно заміряти вікно в блоковому будинку? Потрібно розуміти, що вони мають велику чверть, ніж інші, а її нижній край, в основному, відсутній. Необхідно провести вуличний замір, після чого зробити внутрішній. Важливо приділити кілька хвилин стикам між чвертями: збоку вони будуть більше, ніж зверху, на кілька сантиметрів.

Дерев’яний

Як зробити замір під пластикове вікно в дерев’яний будинок? У таких житлових приміщеннях, в основному, немає чвертей, що ускладнюють замір. А тому перед проміркой можна просто зняти лиштву. Однак потрібно враховувати природний скіс деревних брусів, що виникає з часом. Також може знадобитися спіл так званого шипа – виступу у коробки.

Цегляний

Найскладніше проводити обмір саме в таких конструкціях. Тут важливо уточнити, чи присутні в ньому чверті, або ж ні. Якщо так – то під час проміру параметрів потрібно ретельно контролювати, щоб щуп опинявся вбитий в стики між цеглою, що може дати неправильні показання.

Багато старих будинків з цегли мають під вікном паклю, вкладену для герметизації. Важливо не пошкодити її, адже після установки вікна ПВХ, вона буде створювати додатковий ізоляційний шар. Однак через неї вікно виглядає візуально більше на внутрішній стороні. Саме тому обмір проводиться безпосередньо з боку житлового приміщення.
На той випадок, якщо буде зніматися стара штукатурка біля вікна, важливо враховувати також і те, що стики будуть задуватися піною, а це приблизно 2-3 додаткових сантиметри до проведеним вимірам.

Правильне вимірювання відливу

Як заміряти пластикове вікно, зокрема таку деталь, як відплив? Дуже просто. Потрібно зробити промерку довжини віконного отвору, а також його ширину до самого краю. А щоб розмір був максимально точним, необхідно зробити контрольну промерку як з лівого, так і з правого боку.

Коли потрібно встановити більш складний варіант відливу, потрібно враховувати також ширину підвіконня, а також довжину його декоративної частини, що залишається на вулиці. Важливо також здійснювати заміри, записуючи їх в міліметрах для зручності.

Замір підвіконня

Важливим етапом перед монтажем виробів з ПВХ є замір підвіконня. Як правильно заміряти вікно для установки, враховуючи також необхідність монтажу підвіконня?
Потрібно пам’ятати, що ця деталь ховається на певну кількість см під раму, і встановлюється ближче до планки. Тому необхідно проміряти його ширину безпосередньо від цієї планки до стіни, додавши ще кілька сантиметрів. Їх кількість може бути різним у залежності від обраного матеріалу.

Довжину заміряти набагато простіше. Потрібно обмірити ширину отвору, орієнтуючись на його укоси, після чого до отриманих даних додати близько 5-9 см.

Вимірювання параметра ширини внутрішнього укосу

Багато хто задається питанням, як правильно зробити виміри пластикових вікон, особливо параметрів укосу.
Ми можемо рекомендувати заміряти цей параметр орієнтуючись на глибину самої стіни, а також проміряти його безпосередньо від рами і до її краю. Важливо також не забути додати близько двох сантиметрів на припуск.
Потрібно також пам’ятати про те, що рами вікон з ПВХ трохи менше, ніж у більш древніх дерев’яних моделей. А тому, ставлячи собі питання, як заміряти розмір вікон, включаючи дані області, потрібно розуміти, що вони будуть ширше, ніж раніше.

Наслідки неправильного виміру вікон ПВХ

Не тільки установка вікон в сучасності гранично важлива. Крім цього, важливо на етапі заміров зробити все правильно, щоб потім не зіткнутися з несподіваними і дуже неприємними наслідками.

Наприклад, неправильно зняті мірки можуть привести до істотного розтягування термінів, оскільки в процесі установки доведеться здійснювати додаткові маніпуляції, щоб готове вікно вписалося в отвір і було встановлено правильно. Особливо це стосується моментів, коли готовий виріб вийшов меншим, ніж потрібно. Установка все ще можлива, однак буде потрібно більше витратних матеріалів. І цей варіант можливий тільки, якщо параметр вікна всього на кілька міліметрів менше, інакше не рекомендується його монтувати.
Важливо врахувати, що установка вікна менше за розміром з часом дасть про себе знати. Воно промерзне, просяде, деформується, утворюються щілини і стики, через які буде задувати повітря і текти волога і сніг, а ще утворюється цвіль.

Також бувають випадки, коли неправильні виміри стають причиною, по якій після виготовлення вироби істотно більші самого отвору. На жаль, але це невиправно: вони непридатні до установки, і являють собою викинуті гроші, адже доведеться замовляти нові.

За допомогою наших рекомендацій Ви зможете самостійно заміряти вікна. Якщо Ви не впевнені в правильності розмірів, у нас можна замовити безкоштовний замір і  професійну допомогу при виборі конструкцій. Наші фахівці використовують спеціальні інструменти і володіють точними методиками розрахунку, знають як правильно заміряти параметри вікон з “чвертю” і без неї.

Наскільки корисним був цей допис?

Натисніть на зірку, щоб оцінити його!

Середній рейтинг / 5. Кількість оцінок:

Оцінок поки немає. Поставте оцінку першими!

Як заміряти вікна
Вам може сподобатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Замовити дзвінок
Зробити
замір

Кошик

Закрити

Немає товарів у кошику.

Зв'язатись з нами

  Розрахувати вартість


   ВікнаДверіРозсувні системи   Замовити дзвінок
    Заявка на замір
     БудинокКвартира     ВікноВхідні дверіМіжкімн.дверіЗахисні ролетиВоротаРозсувні системи

     підвіконнявідливантимосктіна сітка

     Покупка в один клік

      Прорахувати вікна


       БудинокКвартираБалкон, лоджіяЗимовий садТехнічне приміщення

       ЕнергозберігаючіШумонекпроникніОщадніЕкономніБезпечні


       Связаться с нами