Як правильно вибрати склопакет
()

Нові матеріали та інноваційні технології дозволили зробити революцію в галузі виробництва віконних конструкцій. Сучасні вікна впевнено увійшли в наше життя і практично витіснили своїх “предків” з ринку, оскільки перевершують їх за багатьма параметрами. Вони використовуються повсюдно, як в житлових, так і у виробничих приміщеннях. Щоб насолодитися усіма перевагами високотехнологічних віконних систем, треба дізнатися, як правильно вибрати склопакет. Але спочатку необхідно з’ясувати, в чому між пластиковими вікнами і склопакетами різниця.

Чим відрізняється склопакет від пластикового вікна

Багато хто плутає склопакет і вікно, різниця між ними неочевидна. Однак це два різних вироби. Пластикове вікно є цілісною конструкцією, що складається з рами (несучої частини), рухливих стулок, сполучних елементів, фурнітури, склопакетів, ущільнювачів, а також підвіконь та водовідливів. Його встановлюють безпосередньо у віконний отвір.
Склопакет – це складова вікна. Він являє собою герметичну порожнину, що складається з дистанційних рамок і стекол.

Завдяки рамкам листи скла знаходяться на певній відстані один від одного. Рамки також забезпечують герметизацію камери. Камеру заповнюють висушеним повітрям, аргоном або криптоном. Аргон і криптон мають більш високу щільність, в порівнянні з повітрям. Вони гірше проводять тепло, тому дозволяють заощадити на обігріві приміщення. Інертні гази істотно підвищують ефективність вікон. Нерідко в газ додають гексафторид сірки. Це з’єднання покращує звукоізоляційні властивості пакета.

Всередину камери також засипають осушувач. Він дозволяє видалити вологу. Зовні конструкція покривається полісульфідним герметиком. Герметик не дозволяє волозі і пилу проникати всередину камери. Оскільки конструкція герметична, всередині неї скло залишається завжди чистим. Головне, чим відрізняється вікно від склопакета, це те, що склопакет можна вставити як в пластиковий, так в дерев’яний і алюмінієвий каркас.

Скільки камер повинен мати склопакет і скільки вибрати

Залежно від кількості стекол, в склопакеті може бути одна або кілька камер. Однокамерні моделі мають два скла, двокамерні – три. Різниця між однокамерним та двокамерним склопакетом не така вже суттєва. Але якщо камер багато, різниця склопакетів може бути величезною. Адже кількість камер може досягати шести.

Який склопакет вибрати, залежить від вимог до приміщення. Чим камер більше, тим сильніша тепло- і звукоізоляція кімнати. Якщо площа вікна велика, варто віддати перевагу моделі з декількома камерами. Однак багатокамерні ПВХ профілі дуже товсті і масивні. Їх вага може досягати 25 кг. Такі конструкції надають велике навантаження на стіну. У той же час вони і міцніші. Багатокамерним стеклопакетам не страшний сильний мороз, спека, сильна злива і навіть град. Розбити таке скло дуже важко.

Якому склопакету віддати перевагу, підкаже фахівець. Орієнтуватися слід на клімат. У помірному кліматі на південній стороні будинку можна встановити однокамерний профіль, а на північній – двокамерний. Різниця між двокамерним і трикамерним склопакетом відчутна. Трикамерні моделі доцільно використовувати тільки в регіонах з суворими зимами, в яких температура повітря падає до -40 градусів.

Одно- та двокамерні склопакети – в чому різниця

Перед тим, як вибрати склопакет для вікон, потрібно зрозуміти, в чому їх основна відмінність. Найпопулярнішими є одно- та двокамерні моделі. Вони підходять для будинків, квартир, дач, балконів і лоджій. Між однокамерними і двокамерними склопакетами різниця полягає в першу чергу в вартості. Однокамерні профілі найдешевші.

Ось чому вони користуються великим попитом. Причина їхньої популярності також в компактності і невеликій вазі. Товщина склопакетів з однією камерою варіюється в межах 20-32 мм. Оскільки моделі мало важать, їх монтаж обходиться недорого. Профіль забезпечує високий рівень світлопрозорості. Він пропускає максимальну кількість світла. Його істотним недоліком є ​​низька звуко- і теплоізоляція. Тому єдину камеру часто заповнюють інертним газом.

Через низьку звукоізоляцію однокамерні моделі зазвичай встановлюють в офісних і виробничих приміщеннях. У житловому будинку їх можна встановити у вітальні, на балконі або у віконному отворі, що веде в лоджію. Для спальні варто вибрати профіль з двома камерами.

Двокамерний варіант вважається “золотим стандартом”. Він перевершує однокамерні модель по тепло- і шумоізоляції на 30%. Ось чим відрізняється однокамерний склопакет від двокамерного в першу чергу. При цьому вартість двокамерного варіанта не дуже відрізняється по ціні. Ширина конструкції коливається в межах 32-50 мм. Важить вона не набагато більше однокамерной. Ширина камер у склопакетах може бути різною. Профіль встановлюють більш широкою камерою назовні. Це дозволяє поліпшити звукоізоляцію, не підвищуючи провідність тепла.

Які функції може виконувати склопакет

Основна функція склопакета – пропускати світло і утримувати тепло в будинку. Він також захищає будинок від зовнішніх звуків, дощу, вітру і холоду. Конструкція здатна зменшити світловий потік і знизити ультрафіолетове випромінювання. З її допомогою навіть можна запобігти потраплянню всередину приміщення сторонніх предметів. Використання спеціальних стекол допомагає підвищити пожежну безпеку квартири або будинку.

Різновиди використовуваних стекол

Не всі знають, як вибрати склопакети для будинку правильно. Обов’язково треба вивчити види стекол. Від їх типу залежать експлуатаційні характеристики профілю і комфорт мешканців. Найчастіше при виготовленні віконних конструкцій використовується термополіроване скло (флоат-скло). Воно цінується за відсутність оптичних дефектів і високу світлопропускаючу здатність. Його важливою перевагою також є висока міцність.

Енергозберігаючі скла мають низькоемісійне покриття, яке пропускає сонячне проміння, проте відображає теплове випромінювання, що випускається нагрівальними приладами, які знаходяться в приміщенні. Існує 2 види енергозбережних поверхонь – к-скло і i-скло. Енергозберігаючі характеристики другого варіанту в 1,5 рази перевищують параметри першого.
Сонцезахисні варіанти забезпечують захист від ультрафіолетового випромінювання. Вони зменшують світловий і тепловий потік, що проникає в кімнату з вулиці. Їх зазвичай монтують на південній стороні будинку. Зручно використовувати скло яке самоочищається. Воно пропускає більше світла під час дощу і після нього. Такі поверхні стійкі до подряпин.

Який склопакет вибрати для квартири, залежить від різних факторів. У приміщеннях, в яких живуть маленькі діти і є високий ризик пошкодження вікон встановлюють загартовані стекла. Такі стекла піддаються особливій хімічній і термічній обробці, що надає їм підвищену міцність. При сильному ударі вони утворюють негострі осколки, які не можуть завдати травму. Здатні витримувати високі механічні навантаження також ламіновані скла (триплекс). Їх виготовляють шляхом з’єднання декількох скляних поверхонь за допомогою спеціальної плівки. При ударі плівка утримує осколки, не дозволяючи їм розлітатися в сторони.

Підвищити пожежну безпеку допомагають армовані стекла. Завдяки вміщеній всередину металевій сітці, вони зберігає цілісність під час пожежі, навіть при появі множинних розломів. Такі скла перешкоджають поширенню вогню по квартирі. Самим ударостійким є броньоване скло. Воно не розбивається, навіть якщо в нього потрапить куля.
Перед тим, як вибрати склопакет для пластикових вікон, треба вирішити, якої товщини буде скло. Стандартна товщина скляних поверхонь 4 мм. Щоб посилити шумоізоляцію, використовують стекла товщиною 6 мм. Оскільки така поверхня важча, в одному склопакеті може бути тільки одне товсте скло. Його розміщують з боку вулиці.

Відстань між стеклами

Важливий критерій відбору – відстань між скляними листами. Якщо стекла розташовані близько один до одного, повітря всередині камери переміщується дуже повільно. Завдяки цьому тепло з внутрішньої камери повільніше переміщається до зовнішньої, а потім у зовнішнє середовище. Однак надмірне зниження відстані між стеклами негативно позначається на теплоізоляції склопакета. Дистанція між стеклами зазвичай становить 6-16 мм. Вона рідко перевищує 20 мм.

Як вибрати склопакети для будинку, квартири, балкона і лоджії

Різниця між подвійним і потрійним склопакетом помітна, особливо в ціні. Тому потрібно правильно визначити, який склопакет вибрати для будинку, виробничого приміщення, квартири, балкона або лоджії. У приватному будинку краще використовувати енергозберігаючі багатокамерні моделі. Це дозволить заощадити на опаленні. Такий заміський будинок буде не тільки теплий взимку, але і прохолодний влітку. Для виробничого приміщення підійде найдешевший однокамерний варіант. Виняток становлять цеха з гучним виробництвом і приміщення з високим ризиком ушкодження стекол. Тут краще перестрахуватися і поставити багатокамерні системи з удароміцними скляними листами.

Багато хто не знає, як вибрати склопакети для квартири правильно. Для міських квартир досить двокамерного профілю зі склом товщиною 4 мм. На південній стороні доцільно встановити конструкцію з сонцезахисними стеклами. Вирішуючи, який вибрати склопакет для балкона, потрібно враховувати його місце розташування і наявність на ньому опалення. У неопалюваних балконах на сонячній стороні можна встановити однокамерні конструкції. Для теплого балкона на північній стороні варто підібрати двокамерний варіант. Такі ж характеристики потрібно враховувати перед тим, як вибрати склопакет для лоджії.

Як оцінити якість перед покупкою

Варто заздалегідь дізнатися, склопакети які краще вибрати. Обов’язково треба звернути увагу на товщину скляного листа. Якщо вона менше 4 мм, від покупки варто відмовитися. Ознаками поганої якості є також волога і частки герметика в камері. Не рекомендується купувати вироби, захисна плівка яких пошкоджена. Пошкодження плівки могло статися при неправильному транспортуванні. У разі недотримання правил транспортування часто порушується герметичність камер і геометрія конструкції.

Важливо переконатися, що в профілі стільки камер, скільки заявлено. Для цього необхідно запалити сірник біля скла і порахувати кількість відображень полум’я. Їх має бути стільки, скільки скляних листів. Знаючи, чим відрізняється склопакет від пластикового вікна, можна оцінити всі його основні характеристики до покупки і зробити правильний вибір. Велике значення має виробник. Великі компанії піклуються про свою репутацію, тому стежать за якістю продукції, що випускається.

Наскільки корисним був цей допис?

Натисніть на зірку, щоб оцінити його!

Середній рейтинг / 5. Кількість оцінок:

Оцінок поки немає. Поставте оцінку першими!

Як правильно вибрати склопакет
Вам може сподобатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик

Закрити

Немає товарів у кошику.

Замовити дзвінок




    Зв'язатись з нами

      Заявка на замір







        БудинокКвартира



        ВікноВхідні дверіМіжкімн.дверіЗахисні ролетиВоротаРозсувні системи

        підвіконнявідливантимосктіна сітка

        Прорахувати вікна


          БудинокКвартираБалкон, лоджіяЗимовий садТехнічне приміщення

          ЕнергозберігаючіШумонекпроникніОщадніЕкономніБезпечні


          Связаться с нами


            Розрахувати вартість


              ВікнаДверіРозсувні системи



              Покупка в один клік