Для довгої і якісної експлуатації ламінату, дуже важливим є рівність чорнової стяжки і якість підкладки, яка є обов’язковою. Наявність нерівностей основи, ям і горбиків, а також тріщин, негативно впливає на замки ламінованих панелей і веде до додаткових навантажень на них.
Наступаючи на нерівності, ламінована дошка буде прогинатися, і замкове з’єднання виявиться під ще більшим тиском. Таке постійне навантаження призводить до розхитування матеріалу і появи щілин, що значно скоротить термін служби настилу.
Як вирівняти підлогу під ламінат? Сьогодні ми розглянемо три різні способи вирівнювання основи, щоб Ви змогли вибрати відповідний і укласти настил за всіма правилами.
Спосіб №1: застосування вирівнює підкладки
Існує хибна думка, ніби краща підкладка під ламінат – це найбільш товста. Але, це зовсім не так. За стандарт були прийняті допустимі коливання висоти основи в 2 мм. Саме на такі параметри розраховують виробники, які дають гарантію на свій продукт. При таких незначних дефектах, внутрішнє напруження покриття не призводить до розхитування замкових з’єднань.
Якщо ж дефекти і нерівності стяжки більш значні, можна спробувати взяти підкладку товстішу, але НЕ з пінополіетилену чи полістиролу, або, доведеться все-таки вирівнювати стяжку.
Отже, оскільки навіть найякісніша робота по вирівнюванню стяжки не може бути виконана ідеально, радимо звернути увагу на вирівнюючі підкладки. Бувають:
- пінополіетиленові
- полістиролові
- з екструдованого пінополістиролу
- поліуретанові
- коркові (в тому числі корково-бітумні і корково-гумові)
- деревоволокнисті
Вирівнюючі властивості визначаються товщиною та міцністю підкладки. Оптимальною вважається товщина в 2 мм для стандартних видів настилу. Добре себе зарекомендували останні, деревоволокнисті, серед яких є листи, товщиною 4 мм. Якщо основа має нерівності більше 5 мм, то краще вибирати 12 мм «ISOPLAAT».
Також варто спробувати коркову, яка відрізняється достатньою міцністю і теплоізоляцією.
Спосіб №2: вирівнювання стяжки
Якщо будинок новий, шансів на рівну основу є куди більше. У старих будинках чорнову стяжку робили абияк, так як це все закривалося або дошкою, або паркетом. За нинішнім станом паркету в багатьох старих квартирах цілком можна судити про стан чорнової підлоги.
Бетонні стяжки (плити) вирівнюються наступним чином:
- після зняття старого покриття, очистіть бетон від пилу і сміття
- при наявності тріщин, явних ям або відколів, потрібно закласти їх розчином цементу; при великих нерівностях простіше залити все цементним розчином, але в такому випадку подальші роботи можна проводити не раніше, ніж через 2 тижні
- обробіть поверхню ґрунтовкою, можна гідроізолюючою (це поліпшить подальше зчеплення бетону з завершальною стяжкою)
Якщо немає можливості вовтузитись з цементом, є інший спосіб: більш сучасний і дорогий – самовирівнювальна суміш.
- Просто розведіть вміст у воді (докладна інструкція додається до товару), гарненько розмішайте і виливайте на бетон.
- Розрівняйте шпателем, а щоб уникнути застиглих пухирців, використовуйте валик з гумовими шипами. Така стяжка застигає значно швидше: до наступного етапу можна приступати через кілька годин.
Що робити, якщо основа дерев’яна?
Те, що поверхня такого роду буде зовсім нерівною – не новина. Використання циклювальної машини зможе допомогти і вирівняти стики. Для перевірки основи візьміть рівеньПрилад для перевірки горизонтал....
- Якщо дошка скрипить, огляньте лаги і заново закріпіть дошку.
- Від тріщин і щілин допоможе позбутися шпаклівка.
Якщо нерівності видно неозброєним оком, є два варіанти дій:
– відразу застелити основу листами фанери і прикріпити саморізами
– використовувати суміш, що самовирівнюється
Спосіб №3: вініловий ламінат і його переваги
Заміна ламінату з ДСП або ДВП на вініловий (гнучкий) позбавляє від проблем з нерівною підлогою, так як його можна укладати на поверхню з дефектами.
Вініловий ламінат випускають у вигляді планок, як звичайний, АЛЕ склад інший: верхній шар – це суміш оксиду алюмінію з поліуретаном, а нижній – вініл.
Вініловий шар зміщений на кілька сантиметрів і покритий клейкою стрічкою “smart”.
При укладанні планки міцно склеюються один з одним в торцевій частині. Таким чином виходить “плаваюче” покриття, яке не прикріплені до основи. Йому не страшні нерівності навіть в 5 мм. Клас продукту 42-43, що означає підвищену міцність. До додаткових переваг вінілового ламінованого покриття можна віднести його хороші вологостійкі властивості.
Сподіваємося, наша стаття була Вам корисною. Обирайте найбільш відповідний, по грошах і затраченим зусиллям, спосіб. Бажаємо успішного результату!