Рулонні штори являють собою новий вид оформлення віконного отвору. Створюються вони з якісного текстилю, а також, як можна зрозуміти з назви, в своїй конструкції схожі на скачаний рулон, що фіксується і змотують завдяки механізму.
Сьогодні рольштори можуть мати два основних типи – відкритий і закритий. У першому типі вони просто накручуються на валик, а в другому скочуються в окрему касету, що допомагає їм менше припадати пилом.
Рулонні і римські штори: основні відмінності
Ці сучасні конструкції мають загальні параметри, наприклад, тип установки в залежності від місця, проте мають і відмінності.
До основних відмінностей можна віднести наступні:
- зовнішній вигляд : візуально представляють собою довге полотноCкладальна одиниця балконного дв..., що закриває вікноEлемент стінової або покрівельно.... Римські варіанти піднімаються у вигляді складок, а їхні побратими повністю закривають карниз;
- конструкція : вони управляються за допомогою механізму, де перші намотуються на конструкцію повністю, а другі – ні;
- матеріали : римські варіанти виробляються зі звичайного текстилю, в той час як їхні побратими – з особливою тканини з просоченням, відразливою пил.
Крім того, вони відрізняються і в ціні. Рулонні за рахунок спрощеної конструкції коштують дешевше, а римські, через необхідність в карнизі і особливому елементі управління, мають більшу ціну.
Конструкція і комплектуючі для виготовлення
Щоб виготовити тканинні жалюзіПластикові або алюмінієві непро..., необхідно запастися спеціальним текстилем, потрібним просоченням, стрічками, валиком, приводом, а також обважненням. Не зайвим буде запастися і кріпленнями – дюбелями, скобами і іншим.
Крім того, можна виготовити напрямні для рулонних штор своїми руками і заощадити на їхній покупці. Для цього можна запастися дешевим профілем, що має форму літери П, який закріплюється безпосередньо на рамі. Найкраще вибирати пластикові або металеві, довговічні варіанти.
Матеріали для рулонних штор своїми руками і догляд
До найбільш популярним типам матеріалів для ролетів відносять такі:
- Однотонні : класика, яку можна встановити на пластиковий склопакетCкладна конструкція з декількох ..., якщо в будинку проведено ремонт в сучасному, модному стилі.
- С узорамі : підходять часто для кухонь та дитячих кімнат, приміщень з однотонними стінами і дизайном.
- Dimout : відносяться до класу затінюювачів, розсіюють сонячні промені.
- Blackout : повністю світлонепроникні, блокують потрапляння сонячних променів і ізолюють від шуму.
- Burnout: створюються з текстилю, на якому випалюється спеціальний малюнок, який ловитиме сонячні промені.
- 3D : двушарові ролети, що регулюються шнуром і мають кілька режимів – денний, нічний, штора і жалюзіПластикові або алюмінієві непро....
Важливо не тільки знати, як зробити рулонні штори своїми руками, але і як за ними доглядати. Щоб позбавити їх від зайвого пилу, досить провести сухе прибирання м’якою тканиною або провітрити приміщення.
Якщо ролети зроблені з більш міцної тканини або волокна, допускається пропилососити їх, щоб зняти пиловий наліт. У разі ж, якщо конструкція виготовляється з синтетичного волокна, її можна віддати в хімчистку або випрати, використовуючи натуральні миючі засоби.
Обмір висоти і ширини
Переймаючись питанням, як зшити рулонні штори, важливо почати з вимірювання їх параметрів. Виробляти обмір цих параметрів необхідно в декількох місцях вікна, після чого вибирати більшу кількість, що буде правильним.
Висоту проміряють від нижнього до верхнього штапика відповідно. Крім того, ширина отвору вікна вимірюється точно таким же способом за допомогою довгих лінійок або будівельної рулетки.
Важливо : глухі і частини, що відкриваються можуть мати різну висоту і ширину, що обов’язково варто врахувати при вимірі.
Вибір кількості секцій
Пошити автоматичні рулонні штори своїми руками досить просто. Однак важливо при цьому правильно вибрати кількість секцій.
Для цього необхідно виміряти довжину світлового прорізу. Після чого його необхідно розділити на найближче до отриманого числа кратне. Таким чином ми отримаємо кількість секцій.
У разі ж, якщо хочеться зробити подвійні ролети, які будуть наполовину створені з прозорої тканини, а наполовину з темної – то дана кількість рекомендується розділити на два.
Важливо : кількість секцій має бути парних або непарних, але обов’язково рівним числом без значень через кому.
Рекомендації по вибору тканин для рулонних штор своїми руками
Сучасні фіранки для вікон рекомендується виготовляти з синтетичних, змішаних або натуральних тканин. Їх безпосередній вибір буде залежати від особистих переваг, а також потреб у певній функції – затемненні, уловлювання пилу і так далі.
Рулонні штори в домашніх умовах краще виготовляти з таких тканин:
- поліестер : оптимальний вибір, максимально довговічний, практичний, функціональний, відштовхує пил;
- суміш бавовни: більш натуральний варіант, який не варто встановлювати у вологих зонах щоб уникнути деформації;
- суміш віскози : оформлення таких ролетів нагадує рисовий пергамент, і ідеально вписується в східний інтер’єр або стиль модерн;
- суміш сатіна : має насичений, яскравий блиск, а також високу м’якість;
- бавовна + льон : ідеально підходять для використання в заміських будинках;
- скловолокно : міцне, практичне, що не намокає і не деформується, витримує ультрафіолетові промені і перепади температур.
Порада: створюючи рулонні штори на пластикові вікна своїми руками, в першу чергу необхідно оцінити особливості приміщення. Наприклад, у ванні і кухні краще не встановлювати вироби з натуральних матеріалів, і вибрати поліестер або скловолокно.
Варто відзначити також, що такі конструкції будуть володіти різним ступенем світлопроводності. Існують повністю прозорі варіанти, які замінюють тюль і краще використовувати в нежитлових зонах. Присутні також і напівпрозорі і затінюючі вироби, які підходять для спальних зон. А ось блекаут краще встановлювати в дитячих і офісних приміщеннях.
Рулонні штори своїми руками: покрокова інструкція виготовлення
Щоб створити рольштори, належить запастися усіма необхідними деталями. Потім необхідно слідувати цій покрокової інструкції:
- Вимірюємо ширину по валику, віднімаючи від готового значення один сантиметр.
- Вимірюємо довжину, отмеряя зазор від валика до підвіконня, після чого додаючи до значення 15-18 см.
- Робимо викрійку, завдаючи на тканину отримані значення і вирізаючи прямокутники.
- Прикласти вирізки один до одного лицьовими сторонами і прошити до освіти мішечка.
- Акуратно вивернути його і пропарити праскою.
- Кріпимо вантаж, довжина якого не повинна перевищувати довжину самої штори. Кріпити його потрібно по нижній частині, після чого загорнути її вгору і підшити.
- Вимірюємо висоту вікна і додаємо до неї близько 25 см, після чого вирізаємо з тканини смугу шириною до 6-7 см.
- Складаємо її так, щоб лицьова сторона виявилася всередині, прострочуємо.
- Вивертаємо і проходимся по ній праскою.
Після того, як буде створено безпосередньо саме тканинне полотноCкладальна одиниця балконного дв..., необхідно створити механізм для рулонних штор своїми руками.
Для цього буде потрібно мати кріплення (скоби), ролик, дриль або шуруповерт, а також клейку стрічку.
Створювати його краще найпростішим способом. Так, для початку необхідно встановити скоби на раму, відступивши по 4-6 см від отвору. Важливо також проміряти, щоб довжина між ними відповідала довжині самого ролика, який монтується.
В кінці на валик кріпиться тканина, намотується на нього і закріплюється липкою стрічкою. Потім отримані тканинні стрічки перекидаються через готову конструкцію і скріплюються степлером.
Недоліки та переваги таких фіранок
Перш, ніж встановити рулонні штори самостійно на вікноEлемент стінової або покрівельно..., потрібно розібратися в плюсах і мінусах цієї конструкції.
До незаперечних плюсів можна віднести:
- Простоту конструкції, яка зрозуміла і легко освоюється навіть маленькими дітьми.
- Можливість самостійного регулювання рівня освітлення в кімнаті в залежності від часу дня і ночі.
- Лаконічність, оскільки така конструкція не вимагає багато простору подібно тюлям.
- Легкість у догляді, що дозволить легко знімати пил і прати ролети навіть в домашніх умовах.
- Доступні ціни, оскільки використовувані тканини і механізми досить лаконічні і недорогі.
- Економія на тканини в порівнянні з довгими тюлямі і шторами до підлоги.
- Сполучуваність з предметами, що прикрашають і закривають вікна.
- Наявність пульта управління, що дозволить відкривати і закривати їх рукою без необхідності вставати з ліжка.
Однак серед усіх цих плюсів є істотний недолік. З огляду на те, що тканинні ролети є сучасною, унікальною, часто простою або фігурною конструкцією, вони підходять далеко не кожному стилю інтер’єру, наприклад, якщо він оформлений під старовину.
Крім того, рольштори можуть вбирати неприємні запахи, а тому їх не рекомендується встановлювати на кухні або в місцях, де проживають курці. А ще не рекомендується їх встановлювати, якщо використовуються дешеві механізми, що швидко виходять з ладу.
Чому вигідно купити штори на сайті Вікна Perfect
Замовляючи рольштори в нашому магазині, ви купуєте якісні аксесуари для своїх вікон, які виготовляються з міцних і довговічних матеріалів. Крім того, ми пропонуємо нашим клієнтам допомогу у виборі, вимірі та встановлення, а ще у нас найширший асортимент дизайнерських рішень.