Решітки на вікна: модна декорація, яка забезпечить вашому будинку надійний захист
У стінах рідної домівки завжди хочеться почувати себе у безпеці. Недаремно в народі кажуть: «Мій дім – моя фортеця». А ще у народі запевняють, що якщо хочеш щось зробити правильно, зроби це сам. Захистити свою квартиру чи приватний будинок від вторгнень непроханих гостей можливо. Для цього потрібно облаштувати якісну сигналізацію, а також подбати про добрі двері і вікна з гратами. Щоби у злодіїв не було жодного шансу зіпсувати ваш домашній затишок.
Решітка на вікно: особливості кріплення
Колись вікна закривали ставнями. Такий спосіб захисту домівки користується попитом і сьогодні, особливо у деяких європейських країнах. Тоді як в Україні особливої популярності набули захисні решітки. Їх виготовляють під замовлення та масовими тиражами. Вартість залежить як він матеріалу виготовлення, так і від зовнішнього вигляду виробу. Важливе значення також має і конструкція. Отож, розрізняють такі види решіток на вікна за способами кріплення:
- Стаціонарні, тобто такі, що не відкриваються. Такий захист є найбільш надійним. Але має недолік – у випадку пожежі вікна будуть повністю заблокованими, що зовсім не відповідає техніці безпеки.
- Орні, що відкриваються за типом ставнів. Їх можна відкривати як одночасно, так і кожну половинку окремо.
- Розсувні, що працюють по типу пантографа. Такий тип зручний у користуванні, але не найнадійніший. Шарніри можна легко порушити чи похитнути, а це послаблює захист помешкання.
- Знімні, що кріпляться нерухомо, проте є можливість при необхідності їх зняти. Наприклад, щоб пофарбувати. Чи реставрувати.
Який вид обрати, залежить від ваших побажань. Проте рекомендуємо перед покупкою обов’язково порадитися із фахівцем.
Матеріали для виготовлення решіток на вікна
Ще один критерій, який варто враховувати, коли вам потрібна решітка віконна – матеріал. Такі захисні елементи виготовляють, наприклад, із прутків, тобто із металевих напівфабрикатів із сегментними перетинами різної форми. Є вироби, зроблені із квадратного перетину, тобто квадрата чи прямокутника. Або ж виробники пропонують грати із комбінованого профілю. Для того, аби визначитися із формою матеріалу, варто врахувати, що квадрати та прутки – міцніші за рахунок сталевих профілів. Також важливо розуміти, що зовнішній візерунок вашої решітки на вікна розсувні чи стаціонарні буде залежати також і від обраного профілю. Спеціалісти застерігають: якщо вам потрібні справді надійний захист, обирайте решітки на пластикові вікна чи дерев’яні, звертаючи увагу на розмір арматури. Її діаметр повинен становити не менше 14 мм. Також обов’язково придивіться, чи зварені з’єднання, аби ніхто не зміг їх розігнути.
Установка решіток на вікна: важливі секрети
Для того, аби захист був не тільки гарним, але й надійним, обов’язково потрібно подбати про правильний монтажУстановка конструкцій в стінові ... решіток на вікна.
- Грати можна встановити у торці віконного прорізу, або внакладку на віконний прорізПроріз у стіні (покрівлі) для мон.... Спосіб рекомендуємо обговорити із майстром. Варто тільки зазначити, що захист буде максимально надійним, якщо такі металеві конструкції встановити всередині приміщення. Сигналізація спрацює, коли злодій розіб’є вікноEлемент стінової або покрівельно..., а прутики зупинять його і затримають до приїзду патрульних, не дозволивши пройти всередину кімнати чи будинку.
- Якщо ви бажаєте, аби решітки на вікна з замком чи без нього були ззовні, але виконували не тільки декоративну роль, подбайте про міцний монтажУстановка конструкцій в стінові .... Вони повинні бути дуже глибоко і надійно закріплені до стіни. Навіть якщо непрохані гості спробують вирвати вашу конструкцію, це буде їм не під силу.
- Не легковажте при покупці конструкції – звертайте увагу на відстань між прутиками. Якщо вам трапиться худорлявий зловмисник, надто дірява решітка на вікноEлемент стінової або покрівельно... не стане для нього перепоною. Оптимальний розмір вічок, який зможе захистити ваш дім – 150х150 мм.
До речі, якщо вас цікавить установка решіток на вікна своїми руками, купіть також мішок цементу і наберіться терпіння. Кінці конструкції рекомендують закласти у стіну на глибину до метра, а пустий простір залити цементом.
Які решітки на вікна краще обрати: ковані чи дерев’яні
Металеві конструкції не лише захищають. Завдяки фантазії сучасних виробників багато покупців обирають декоративні решітки на вікна, які також виконують захисну функцію. Звичайно, якщо ви бажаєте поставити собі на шиби дерев’яні грати – тут про особливий захист говорити не доводиться. З деревом впоратися легше, аніж зі сталлю. Зрештою, якщо бути до кінця чесними, то наполегливий шахрай зможе перепиляти і металеві прути. Правда, це забере у нього вдосталь часу, за який сусіди зможуть помітити зловмисника та викликати поліцію. Проте якщо вибір і справді полягає між дерев’яною та металевою конструкцією, віддайте перевагу кованим виробам. По-перше, вони неймовірно гарні. Сучасні ковалі та майстри виготовляють такі решітки на вікна своїми руками, що вони стають гармонійним доповненням дизайнерського задуму. Ви можете замовити ексклюзивний варіант або обрати із уже наявного асортименту. У будь-якому випадку залишитесь у плюсі. Щоправда, потрібно також розуміти, що вартість кованих виробів доволі висока. Але результат того вартий.
Ще одна особливість встановлення захисних конструкцій на шиби – можливість взяти активну участь у їх декоруванні. Ви можете розфарбувати решітку своїми руками, створити ескіз, за яким професійний майстер втілить у життя ваші побажання, або ж просто надати ковалю фото металевих орнаментів дашків, які вже є на вашому будинку – і ви отримаєте доповнення для вікон у такому ж стилі. Захисна конструкція додасть вашому будинку особливого шарму. Ви будете насолоджуватися затишком та естетичним виглядом рідної домівки. Це стильно. Це модно. Це надійно. Зрештою, такі грати на вікнах також убезпечать маленьких дітей від нещасних випадків, оскільки навіть при відкритому вікні малюки будуть у цілковитій безпеці.