Як встановити металопластикове вікно своїми руками?
()

Монтаж конструкцій з ПВХ – один з найбільш ризикованих кроків ремонту. Адже установка вікна без достатніх знань і навичок може звести нанівець переваги ПВХ-конструкцій і зіпсувати весь ремонт. Хоча більшість продавців пропонують встановити вікно за невелику суму, багатьом покупцям хочеться спробувати виконати роботи самостійно. Тому вони намагаються з’ясувати, як встановити пластикове вікно. Однак монтаж без достатньої підготовки може привести до пропуску тепла, розгерметизації склопакета і швів. В такому випадку вікно не буде виконувати свої функції.

Помилки при монтажі, їх причини та наслідки

  1. Не знаючи точно, як встановити пластикове вікно самостійно, власники квартир можуть допустити в процесі роботи ряд помилок. Найпоширенішими з них є:
  2. Невірно підібраний розмір. Якщо вікна занадто великі – не буде можливості помістити гідроізоляційний матеріал, якщо ж малі – виникнуть великі площі запінення.
  3. Недостатня підготовка поверхонь для установки ПВХ вікна: залишки бетону і утеплювача, а також інше сміття, не дозволяють монтажної піни якісно зчепитися з підставою.
  4. Неправильне розміщення конструкції в стіні – занадто щільне прилягання рами до укосів не дозволяє якісно ущільнити ці точки. При великих щілинах збільшується ризик деформації стулок.
  5. Відсутність підвіконної планки при установці підвіконь і відливів.
  6. Недостатнє прикріплення вікна до стіни: економія пластин або кріплень призведе до збільшення навантаження на конструкцію; згодом вікно почне пропускати вологу і холод.
    Невикористання гідро- і пароізоляційних стрічок зовні і усередині віконного отвору, що перешкоджають випусканню тепла і впуску води. Зростаючи, вони заповнюють дрібні отвори. Також використовуються водонепроникні силіконові герметики, що наносяться в товщину половини шва.
  7. Нещільне заповнення монтажною піною або використання піни невідповідної якості. В результаті тверда плівка відсутня, піна набирає вологу, висихає і розсипається.
  8. Недотримання точності геометрії, установка без перевірки водяним рівнем вертикальних і горизонтальних частин конструкції.

Є кілька важливих ознак, прямо вказують на неякісний монтаж вікон ПВХ своїми руками:

  • ПВХ вікно заїдає – його складно відкрити, закрити, при цьому необхідно докладати значних зусиль;
  • між вікном і стіною є незаповнені щілини;
  • вікно “гуляє” при відкриванні-закриванні, прикріплене ненадійно;
  • стулки недостатньо щільно закриваються;
  • профіль або склопакет тріснув.

 

встановлення вікна

 

Етапи робіт по установці ПВХ вікна

Допоможе зрозуміти, як зробити монтаж пластикових вікон своїми руками, покрокова інструкція. Роботи виконуються в кілька етапів:

  1. підготовка інструментів і матеріалів;
  2. завмер конструкцій;
  3. демонтаж старої рами;
  4. підготовка отвору;
  5. підготовка нового пластикового вікна;
  6. монтаж подставочной профілю;
  7. закріплення кріпильних елементів на конструкції;
  8. створення отворів в стіні;
  9. вставка профілю;
  10. фіксація конструкції;
  11. запінювання;
  12. монтаж підвіконня;
  13. установка укосів;
  14. настройка фурнітури;
  15. закріплення відливу.

Досвідчені монтажники знають, як правильно встановити пластикове вікно без особливих проблем. Для цього треба підібрати відповідні інструменті і матеріалі. Щоб встановити вікно самостійно, треба придбати молоток, зубило, фомку з обценьками, пилу або електролобзик, перфоратор, дриль, викрутки, шестигранний ключ, пасатижі, ніж, рулетку, будівельний рівень, монтажну піну і герметик. У продажу можна знайти набір монтажника вікон, в який входять всі потрібні інструменти. Також треба приготувати не менше трьох будівельних клинів, саморізи, грунтовку, машинне масло для змащення фурнітури і попередньо стиснуту ущільнювальну стрічку (ПСУЛ) (або дифузну).

Результат вимірювань залежить від типу віконного отвору: якщо він з так званої чвертю (виступ ззовні в півцеглини) – до ширини додається 3-5 см, від висоти віднімається 2-3 см і ширина подставочной профілю; в звичайних вікнах – від ширини віднімається 5-6 см, від висоти 3-4 см. Також проводяться вимірювання готового вікна.
Далі демонтуються старі конструкції, якщо такі є, і готується віконний отвір. Його треба очистити від сміття і побризкати водою. Якщо наявні перепади більше 10мм – їх необхідно прошпаклевать або залити бетонною сумішшю.

Пластиковий профіль перед установкою треба розібрати. Склопакет витягають, знімаючи штапики на внутрішній стороні профілю. В останню чергу знімають верхній штапик. Щоб зняти стулку, потрібно витягнути вниз штифт верхньої петлі. Витягати штифт потрібно тоді, коли стулка прикрита, але не закрита (ручка розташована горизонтально).
Наступний етап – установка подставочного профілю. Його встановлюють, вирівнюють і запінюють. Перед остаточною фіксацією профілю треба перевірити, як на ньому буде стояти рама. Якщо вгорі виявиться дуже велику відстань, під профіль потрібно підкласти дерев’яні брусочки.

Перед установкою на рамі роблять розмітку для кріплень. Відстань між ними не должна бути більше 60 см. На кожній позначці і в стіні навпроти її треба просвердлити отвір під кріплення. Болти забиваються в отвори в повному обсязі, щоб була можливість правильно виставити профіль.

Найчастіше застосовують анкерні болти, які забиваються в різну глибину:

  • бетон – 40 мм;
  • цегла цільний – 40 мм;
  • цегла з отворами – 60 мм;
  • піно, газоблоки, блоки з натурального каменю – 50 мм

Раму треба завести всередину отвору (від вуличного краю) не менше, ніж на третину його товщини. Однак вона не повинна торкатися ні отвору, ні чверті. Між вікном і стіною треба зробити зазор. Він повинен бути не більше 35 мм, щоб ПСУЛ його закрил. В інших випадках використовується дифузна стрічка.

Виставляти конструкцію по висоті допоможуть бруски. Вікно повинне бути настільки вище чверті, щоб відлив для стоку води знаходився під нахилом. При цьому між рамою і нижньої частини прорізу треба залишити зазор не менше 35 мм для установки підвіконня і запінення. Верхній зазор повинен складати не менше 20 мм. Вирівнюючи вікно по висоті, одночасно вирівнюють його і по горизонталі за допомогою рівня.

Після того, як конструкція була виставлена ​​за всіма параметрами, можна приступати до її фіксації. Кріпильні елементи затягують шуруповертом або викруткою, вирівнюючи раму по діагоналі. При необхідності одне кріплення послаблюють, а інше сильніше закручують. Щоб домогтися кращого результату, рівень треба прикладати до середини профілю.

Вивчаючи, як встановити металопластикове вікно своїми руками, треба керуватися державними стандартами. Вони передбачають використання герметизуючих матеріалів, до яких відносяться ПСУЛ і дифузна стрічка. ПСУЛ закріплюється з боку вулиці. Гідроізоляція здійснюється по всьому периметру вікна. Після цього зазори запінюються, змочивши їх попередньо водою. Це поліпшує зчеплення піни зі стіною. При щілинах в 1-6 см запінювання здійснюється поступовим рухом знизу вгору.

Для підвіконня необхідно зробити перфоратором паз в нижній частині віконного отвору і в стіні. Ширина паза і заходу на стіну – 5-6 см. Поверхня очищається від пилу і сміття, потім грунтується. Зазор між підставою і підвіконням повинен складати 4 см. Якщо відстань більше, підставу потрібно наростити за допомогою штукатурки. Після цього треба встановити опорні клини. Відстань між ними повинна становити 50-60 см. Підвіконня обрізають до потрібного розміру і укладають його в паз на вікні. Потім вирівнюють його площину, використовуючи рівень, і фіксують піною.

 

Перед тім, як самому встановити пластикове вікно, та патенти, треба вірівняті и прошпаклюваті отвір поряд з рамою. Потім в поглиблення в піні встановлюється дерев’яна планка. До неї кріпіться Д-Профіль. Конструкція запінюється. Укіс фіксуються на рамі и Д-профілі. Застосовують декоративні пластикові або клейовий куточки.

Щоб відрегулювати стулку по вертикалі, потрібно налаштувати нижню петлю. Для настройки по горизонталі налаштовують верхню частину механізму. Притиск стулки регулюється шляхом настроювання кріплення в середині стулки з боку ручки, а також в нижній частині вікна. Нижні петлі регулюють, щоб налаштувати нижній кут стулки по горизонталі.

Важливо дотримуватися послідовністі дій. Відливи встановлюють після установки рами, але до її повної герметизації. Фіксація відливу здійснюється за допомогою саморізів або заклепок з інтервалом 20-30 см. Виконувати роботи потрібно акуратно, щоб не пошкодити раму. Відплив повинен мати ухил у бік вулиці і заходити в бічні стіни на 4-7 см. Після установки відливу, все порожнечі під ним потрібно запінити. Перед цим треба зафіксувати середину відливу, щоб він не деформувався при розширенні піни.

Далі встановлюється склопакет, глухі частини і стулки. Потім надягають захисні ковпачки і декоративні накладки на петлі. Не рекомендується відкривати і зрушувати вікно протягом 8-10 годин для надійного затвердіння монтажної піни.

Способи установки профілю

Існує 2 способи, як встановити металопластикове вікно

  • З анкерними пластинами (без распакечіванія);
  • З анкерними дюбелями (з распакечіваніем).

Вибираючи, як встановити пластикові вікна в квартирі, треба орієнтуватися на площу отвору. На пластини зазвичай встановлюють стандартні вікна в багатоповерхівках. Їх вага відносно невелика, тому пластини здатні їх витримати. На пластини встановлюють профілі, не розбираючи їх. Анкерні пластини можуть бути з вушками і без них. Вироби з вушками кріплять болтами, а без вушок – саморізами. Для монтажу вікна типового розміру знадобиться як мінімум 5 пластин. Одну встановлюють вгорі, а решта по боками.

Другий спосіб використовується у випадках, коли площа вікна перевищує 4 кв.метрів. Він дозволяє зафіксувати масивну конструкцію більш надійно. Перед установкою профілю за допомогою анкерних дюбелів його треба обов’язково розібрати. В конструкції і в стіні роблять отвори, потім вкручують в них анкерні дюбелі, фіксуючи раму. Цей метод більш складний і трудомісткий, оскільки є ризик пошкодити склопакет. Знаючи, як встановити вікно своїми руками, можна виконати роботи в будь-який зручний час.

А мороз – не перешкода?

Багато хто цікавиться, як встановити пластикове вікно своїми руками взимку. Власників лякає можливість поганого закріплення матеріалів. Згідно ДБН (державних будівельних норм) монтаж конструкцій допускається при внутрішній температурі не менше 15 ° С і зовнішньої – від 1-5 ° С. Рекомендується використання зимових монтажних пін, які попередньо тримають в теплі.

Можна виділити ряд переваг заміни вікон в холодну пору року:

  • скоріше виготовляються конструкції;
  • легко регулюється притиск вікна і перевіряється його герметичність;
  • знижуються ціни на продукцію через зменшення попиту.

Отже, встановлювати металопластикові вікна можна самостійно, використовуючи покроковий алгоритм і враховуючи поради фахівців. Але в такому випадку власники беруть на себе відповідальність за наслідки помилок і пошкоджені елементи. Монтаж вікон своїми руками не завжди якісний, що підтверджується більшістю звернень споживачів щодо несправності вікон до виробників конструкцій з ПВХ. Викликати фахівців – простіше, швидше і вигідніше, враховуючи можливі проблеми і упущення. З огляду на вітчизняні температурні зони і сезонні знижки, виконувати монтаж пластикових вікон своїми руками взимку можливо і навіть вигідно, без погіршення його якості і зовнішнього вигляду.

Наскільки корисним був цей допис?

Натисніть на зірку, щоб оцінити його!

Середній рейтинг / 5. Кількість оцінок:

Оцінок поки немає. Поставте оцінку першими!

Як встановити металопластикове вікно своїми руками?
Вам може сподобатись

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Кошик

Закрити

Немає товарів у кошику.

Замовити дзвінок




    Зв'язатись з нами

      Заявка на замір







        БудинокКвартира



        ВікноВхідні дверіМіжкімн.дверіЗахисні ролетиВоротаРозсувні системи

        підвіконнявідливантимосктіна сітка

        Прорахувати вікна


          БудинокКвартираБалкон, лоджіяЗимовий садТехнічне приміщення

          ЕнергозберігаючіШумонекпроникніОщадніЕкономніБезпечні


          Связаться с нами


            Розрахувати вартість


              ВікнаДверіРозсувні системи



              Покупка в один клік