Ролетні ворота

Ролетні ворота «Алютех» створені для зручного використання у торгівельних центрах, гаражах, складських та виробничих приміщеннях.

Компактна конструкція ролетних воріт дає змогу встановлювати їх навіть в проходах, над якими розташовані інженерні мережі (електричні дроти, водогін тощо). Ворота можна змонтувати як ззовні проходу (з боку вулиці, або з боку приміщення), так і безпосередньо в ньому самому. При цьому розміри проходу можуть сягати до 7 м завширшки, а загальна площа воріт – понад 21 кв. м.

Основним матеріалом, з якого виготовляють ролетні ворота, є алюміній. Він стійкий до корозії, добре переносить вплив атмосферних опадів і коливання температури, забезпечує достатню конструкційну стійкість і міцність. Крім того, екологічно чистий.

Алюмінієві ролетні ворота обладнують механізмом згортання профілю в захисний короб, що розміщений вгорі. Ворота «Алютех» представляють собою профіль роликової прокатки, що може мати твердий та м’який наповнювач (представлено 16 кольорів). Крім того виробник пропонує екструдовані вентиляційні та оглядові профілі у 12 варіантах кольору. Профіль роликової прокатки має товстішу алюмінієву стрічку, ніж віконні ролети. Висота покриваючої поверхні профілю у воротах сягає 77 мм, товщина – 19 мм.

Серед переваг ролетних воріт «Алютех» можна виділити наступні:

 • зручність монтажу воріт навіть у приміщеннях із низькою стелею;
 • забезпечення додаткового повітрообміну при використанні вентиляційних профілів;
 • колосальна економія площі та простору, адже ворота переміщуються вертикально на відміну від традиційних розвідних воріт (отже, ролетні ворота є ідеальним варіантом для встановлення на об’єкті з невеликою територією для під’їзду);
 • можливість максимально гармонізувати стиль і колір будинку з воротами завдяки широкому вибору варіантів кольору;
 • забезпечення часткового додаткового огляду вулиці та освітлення приміщення у випадку використання профілю із світлопрозорими полікарбонатними вставками;
 • оптимальні варіанти для встановлення в невеликі (профіль AR / 37 … AR / 55) та великі проходи (AG / 77);
 • гарантування додаткової вітрової стійкості воріт завдяки застосуванню кінцевого зачепа (це дає змогу монтувати ролетні ворота на проходи більшої ширини);
 • можливість автоматизації воріт (обладнання електричним приводом із системою аварійного підйому руками);
 • величезний асортимент профілів та оригінальних комплектуючих для обслуговування воріт та гаражних захисних ролетів;
 • можливість обладнання воріт системою «чутливого краю», що припинить опускання воріт при контакті з перешкодою (авто, людина тощо) та автоматично увімкне зворотній рух.

Виробництво ролетних воріт та захисних ролетів «Алютех» має суворий рівень контролю якості на всіх етапах циклу, починаючи з проектування і закінчуючи монтажем готової продукції.

Профілі та комплектуючі для ролетних воріт

Група компаній «Алютех» виробляє та постачає на ринок широкий асортимент профілів, комплектуючих та приводів до ролетних воріт.

Власне виробництво дає змогу забезпечити конкурентну ціну та суворий контроль якості продукції.

Варіанти монтажу

Ролетні ворота можуть монтуватися як з захисним коробом, так і без короба – на консолях.

Основна перевага ролетних воріт на консолях або з бічними кришками з каретками – плавне і безпечне переміщення по напрямних шинах, зниження згинальних навантажень на елементи підвісу, що істотно збільшує термін експлуатації ролетних воріт. Монтаж без коробу підходить тільки для внутрішньої установки – в приміщенні.

Мал. Монтаж з захисним коробом

Мал. Монтаж без захисного коробу на консолях

Монтаж ролетних воріт можна запланувати на етапі проектування нового об’єкта або здійснити на побудованому об’єкті.

Розрізняють такі основні види монтажу:

Мал. Накладний зовнішній монтаж

Мал. Вмонтований коробом ззовні

Мал. Вмонтований коробом всередину

Мал. Комбінований монтаж коробом ззовні

Мал. Комбінований монтаж коробом всередину

Мал. Накладний внутрішній монтаж

Ролетні профілі

Полотно ролетних воріт складається з алюмінієвих профілів роликової прокатки і екструдованих.

Профілі роликової прокатки

Профілі виготовлені з високоякісної алюмінієвої стрічки з двошаровим лакофарбовим покриттям, що відрізняється високою зносостійкістю. Завдяки заповненню піною профілі володіють добрими тепло- і звукоізоляційними характеристиками.

Мал. AG/77

Мал. AG/77H

Екструдовані ролетні профілі

Екструдовані профілі для ролетних воріт виробляються з алюмінієвих зливків за технологією витискування через фільєри матриці і подальшої технології штампування.

Оглядові профілі забезпечують попадання денного світла в приміщення, вентиляційні – додатковий повітрообмін в приміщенні. Оглядові профілі застосовуються з прозорими полікарбонатними вставками PI / 77.

Мал. EV/77

Мал. EA/77

Кінцевий профіль

Широкий асортимент кінцевих профілів дозволяє вибрати як економічний варіант (ES/77), так і профілі з можливістю установки ригельного замку RL/77 і кінцевого захоплення SH/77 (ESR/77 і ESR/77R). Два варіанти виконання ригельних профілів дозволяють встановити замок ригеля як зовні, так і всередині приміщення залежно від виду монтажу і бажань замовника.

Мал. ES/77(I)

Мал. ESU/77(I)

Мал. ESR/77

Мал. ESR/77R

Мал. IS1/77

Напрямні шини

Для ролетних воріт «Алютех» пропонує 4 типорозміри шин: GR70x34E (IE / BE), GR90x34E (IE / BE), GR90x33 (I), GR100x35IE.

Шина GR70x34E (IE / BE) може поставлятися як з засуканими вставками, так і засуканими вставками-щітками. Шина GR90х34E (IE / BE) поряд з пазами під установку вставок має додатковий паз під вставку-щітку. Шина GR90x33 (I) є економічним рішенням для комплектації ролетних воріт, поставляється з засуканими вставками. Посилена шина GR100x35IE з вітровими захопленнями забезпечує стійкість ролети до підвищених вітрових навантажень.

Шини застосовуються з профілями AG / 77, AG / 77H, EV / 77W, EA / 77, AEG84, AER84, AEG45 / S та кришками бічними SF250a, SF300a, SF360, SF360 / C, SF405 / C.

Для забезпечення підвищеної вітрової стійкості додатково з шинами GR100x35IE, GR70x34E (IE / BE), GR90x34E (IE / BE) можливе використання бічних замків SP / 77-MSW, SP / 77-MSM. Замки встановлюються в профіль AG / 77.

Мал. GR90x33(I)

Мал. GR70x34(IE)

Мал. GR90x34E(BE)

Мал. GR100x35IE

 

Мал. SP/77-MSW

 

Захисні короби

«Алютех» виробляє широкий асортимент захисних коробів. Для ролетних воріт пропонуються 45-градусні роллформінгові короби різних типорозмірів – від 250 до 405 мм.

Алюмінієві ролформінгові

Захисний короб 45 °, серія SB 45

Бічні кришки, каретки, консолі

Рухливі каретки призначені для установки в бічні кришки SF250а і SF300а і забезпечують плавне заходження полотна ролетних воріт в направляючі шини. Максимально допустима маса роллетного полотна в ролетних воротах з RC – 120 кг.

Сталеві бічні кришки SF360 / S застосовуються для монтажу ролетних воріт спільно з захисним коробом SB45 / 360. Консоль BRC використовується для бескоробного типу монтажу ролетних воріт. Основна конструктивна особливість даних продуктів полягає в застосуванні універсальних рухомих опорних кареток для установки валу. Конструкція каретки з опорою на чотири підшипникових ролика забезпечує плавне і безпечне переміщення по напрямних шин і дозволяє знизити навантаження на елементи підвісу, що істотно збільшує термін експлуатації ролетних воріт. Максимальна допустима маса роллетного полотна у воротах з SF360 / S та BRC – 200 кг.

Октогональні вали

Октогональні вали виготовляються із високоякісної гальванізованої сталі. Вали 70 і 102 мм мають перфораційні отвори для тягових пружин.

Аксесуари

Для забезпечення підвищеної стійкості полотна до стирання, а також більш компактного намотування на вал рекомендується разом з валом RT70x1,2 використовувати в якості елементів підвісу дистанційні кільця RDS70 / 77 та аксесуари до них: тягові пружини SS190RDS або профіль фіксуючий AEG77F.

Кінцеве захоплення

Кінцеве захоплення SH / 77 забезпечує додаткову стійкість роллетного полотна до вітрових навантажень, завдяки чому перешкоджає видуванню роллетного полотна з напрямних шин і дозволяє встановлювати ролетні ворота на отвори більшої ширини.

До складу комплекту захоплення SH / 77 входять: (1) гак, (2) фіксатор, (3) заставна пластина, (4) гвинти для кріплення.

Фіксатор (2) встановлюється в направляючу шину GR90x35 або GR90x34E (BE). Крюк (1) за допомогою заставної пластини (3) і двох гвинтів (4) кріпиться в паз ригельного профілю ESR / 77 або ESR / 77R.

Cистема управління

Широкий асортимент приводів і аксесуарів для управління ролетними воротами дозволяє вибрати оптимальний варіант управління: як класичний ручний привід, так і більш комфортне і сучасне рішення – багатофункціональні електроприводи з інтелектуальними системами управління.

Ручне управління:

Автоматичне управління

Покупець може вибрати:

 • Електроприводи у різних варіантах виконання. В якості додаткових опцій пропонується вбудоване радіоуправління, блок виявлення перепон, система керування ролетною системою при відключеному енергопостачанні – аварійний підйом здійснюється вручну.
 • Елементи управління. Можна вибрати як бюджетні вимикачі, так і високоінтелектуальні системи, оснащені таймерами, датчиками світла і тепла, дощу і вітру.

Кольорова гамма систем ролетних воріт

Широка колірна гама профілів і комплектуючих до ролетних систем «Алютех» дає змогу обирати з великого різноманіття варіантів поєднання ролетів із фасадом будівлі. У залежності від обраного кольору захисні ролети можуть гармонувати з фасадом, зливатися з ним або вирізнятися у ролі яскравого елемента екстер’єру, створюючи неповторні дизайнерські рішення. Спеціально розроблена програма підбору кольорів відкриває безліч можливостей їхнього поєднання.

Про наявність готових виробів потрібного Вам кольору запитуйте в регіональних представництвах «Алютех».

Бічні кришки, кінцеві профілі та направляючі шини також можуть бути пофарбовані в обрані замовником кольори.

Енергоощадність ролетних воріт «Алютех»

Проблеми енергозбереження є актуальними для більшості власників приватної нерухомості. Традиційно значну увагу приділяють утепленню вікон, підлоги та зовнішніх стін. Проте не слід ігнорувати й нежитлові приміщення, такі як гаражі.

Здатність ролетних воріт «Алютех», що виготовляються з алюмінієвих профілів роликової прокатки AG/77 та AR/555, зберігати тепло перевірено та підтверджено експертами німецького інституту ift Rosenheim.

Проведені випробування чітко продемонстрували, що встановлення ролетних воріт суттєво знижує теплові втрати приміщення, опір теплопередачі R ролетного полотна становить 0,18 кв.м.K/Вт.

Результати випробувань вказані в таблиці:

Профіль Теплопровідність ролетних воріт U, Вт/м2К Опір теплопередачі R, м2К/Вт
AG/77 5,5 0,18
AR/555 5,7 0,18

Ці данні дають змогу порівняти ролетні ворота з іншими ізоляційними матеріалами. За тепловими властивостями ефективність ролетів можна порівняти з цегляною кладкою завтовшки 15 см або шаром цільного дуба завтовшки 7 см.

Методика та порядок випробування визначені нормативами міжнародного стандарту EN ISO 12567-1:2010-07. Для дослідження була використана термокамера «hot-box», що має дві секції – із холодним та гарячим повітрям, між якими розміщено випробувальну раму. На рамі розміщується зразок ролетного полотна, а у гарячій та холодній камерах встановлюються потрібні температури, фіксується та вимірюється потік тепла крізь матеріал.

Відтак, тестування у провідному європейському інституті вкотре підтвердили високу якість та ефективність ролетних воріт «Алютех».

Стійкість ролетних воріт до вітру

Однією з основних характеристик ролетних воріт є їхня надійність та стійкість до вітрових навантажень.

З метою убезпечити населення від отримання травм різними елементами конструкцій та споруд, розроблено державні нормативи, що містять обов’язкові вимоги безпеки, зокрема щодо вітрових навантажень.

Вітрова стійкість

Компанія «Алютех» – єдиний на пострадянському просторі виробник ролетних воріт, який має власне устаткування, атестоване для випробування пласких конструкцій на вітрову стійкість, а також проникність повітря і води.

Ролетні ворота «АЛЮТЕХ» випробовуються на вітрову стійкість згідно зі всіма обов’язковими діючими нормативними документами, зокрема  Держстандартом Р 52502-2012, Будівельними нормами та правилами 2.01.07 та Європейським міжнародним стандартом EN12424. Випробування проводяться на стенді KS PC (Німеччина).

Вказані нормативні документи визначають перелік вітрових районів/зон та необхідний рівень випробувального навантаження для кожного з них. Під вітровою зоною слід розуміти території зі схожим кліматом (переважні та максимальні вітри, температура тощо). Для кожної з зон встановлено свій рівень випробувальних навантажень (вказані в таблицях нормативів).

Будівельними нормами та правилами 2.01.07 «Навантаження і впливи» встановлено класифікацію з 8-ми вітрових районів з характерним для них вітровим тиском в діапазоні 170-850 Па та швидкістю вітру у межах 16,8-37,7 м/с.

Держстандартом Р 52502-2012 визначено 8 вітрових класів ролетів, розрахованих на тиск в діапазоні 50-400 Па.

У Євросоюзі діє стандарт EN 12424, згідно з яким виділяється 4 вітрові класи ролетних воріт з тиском в діапазоні 415-1375 Па.

Вітровий район по СНиП 2.01.07 1 2 3 4 5 6 7
Тиск вітру 170 Па 230 Па 300 Па 380 Па 480 Па 600 Па 730 Па 850 Па
Швидкість вітру 16,8 м/с 19,5 м/с 22,3 м/с 25,2 м/с 28,3 м/с 31,6 м/с 34,9 м/с 37,7 м/с
Клас вітрового опору по ГОСТ P52502-2012 0 1 2 3 4 5 6 7
Тиск вітру <50 Па 50 Па 70 Па 100 Па 170 Па 270 Па 400 Па >400 Па
Швидкість вітру <9,2 м/с 9,2 м/с 10,8 м/с 12,8 м/с 16,8 м/с 21,2 м/с 25,8 м/с >26 м/с
Клас вітрового опору по EN 13659 1 2 3 4
Тиск вітру 415 Па 620 Па 965 Па 1375 Па
Швидкість вітру 26,3 м/с 32,1 м/с 40,1 м/с 47,8 м/с

Колірні поєднання окремих деталей воріт

Наявність власного фарбувального комплексу дає змогу компанії забезпечити оптимальну відповідність колірної гами різним типам покриття профілю:

 • поліуретановому;
 • поліефірному;
 • полімерно-порошковому.

Це унеможливлює появу різних відтінків кольору на одному ролетному полотні.

Варіативність колірних рішень

Пропонована гама кольорів з 13 варіантів відкриває безмежні можливості колірних рішень для ролетних воріт. Широкий асортимент забезпечує різноманітність варіантів поєднання воріт з фасадом будівлі: ролети можуть зливатися з фасадом, гармонувати з іншими елементами екстер’єру чи виділятися як оригінальний яскравий елемент.

Профілі для ролетних воріт

«Алютех» виготовляє наступні типи профілів з алюмінію:

 • роликової прокатки, наповнені твердою або м’якою піною;
 • екструдовані вентиляційні (забезпечують додатковий повітрообмін) та оглядові (огляд вулиці та додаткове освітлення у приміщенні).

Кінцеві профілі

В асортименті універсальні та ригельні (під ригельний замок RL/77) профілі, представлені у чотирьох типорозмірах. При цьому два типи ригельного профілю дають змогу чіпляти замок і з боку вулиці, і в приміщенні.

Напрямні шини

Пропонований вибір направляючих шин «Алютех» включає варіанти і для малих проходів (шина GR70x34IE), і для досить широких (шини GR90x35 та GR90x354BE). Шина GR90x354BE укомплектована додатковою щіткою. Це унеможливлює потрапляння пилу та забезпечує крашу шумоізоляцію.

Рухомі каретки та консолі

Встановлення валу рухомих опорних кареток гарантує:

• плавність і безпечність руху направляючих шин;

• мінімальний згинаючий вплив на деталі підвісу;

• подовження строку служби воріт.

Рухомі каретки встановлюються в бічні кришки. Гранична вага ролетного полотна при цьому складає 120 кг максимум.

Бічні кришки SF360/S із вбудованими в них каретками використовуються при монтажі із захисним коробом SB45/360. При вазі полотна до 200 кг потрібна консоль BRC для встановлення безкоробним способом.

Регульовані капсули та інерційні гальма

У випадку несправності редуктора електроприводу регульовані капсули та інерційні гальма в комплектації ролетних воріт запобігають обриву й падінню ролетного полотна. Це гарантує високу надійність і безпечну експлуатацію воріт, що мають велику вагу ролетного полотна.

Захисна система

Ролетні ворота «Алютех» обладнані системою захисту під назвою «Чутливий край», електроприводом з NHK та інерційним гальмом. Інженерне рішення відповідає європейським стандартам безпеки EN 12453, EN 12604.

Принцип дії системи захисту полягає в тому, що у разі контакту нижнього краю ролету з будь-якою перешкодою (авто, людина тощо) рух воріт автоматично припиняється та змінюється на протилежний.

Рівномірне пінозаповнення

Заповнення профілів роликової прокатки серій AG/77 та AG/77H піною здійснюється рівномірно, без утворення порожнин, що забезпечує достатній рівень стійкості готової продукції до робочих навантажень та мінімальну ймовірність деформацій.

Якісні алюмінієві сплави

Високу якість металевих сплавів на основі алюмінію, з яких виготовлені екструдовані профілі «Алютех», засвідчили дослідження державного Інституту порошкової металургії. У виробництві застосовуються винятково первинні сплави.

Високоякісне лакофарбове покриття

Лакофарбове покриття профілів та ролаформінгові захисні короби «Алютех» мають високу якість, що засвідчили експерти шведської AkzoNobel та німецької BASF Coating. Належний рівень якості покриття екструдованих профілів та стабільність його глянцевого блиску відзначено сертифікатом швейцарської QUALICOAT.

Профілі стійкі до:

 подряпин та стирання;

 розшарування, деформацій, розтріскування;

 дії ультрафіолету та впливу перепадів температури;

 атмосферної та хімічної корозії;

Високі антикорозійні властивості

 покриття екструдованих профілів не піддається корозії, що відзначено сертифікатом SEASIDE. Використання саме таких профілів є актуальним у приморських регіонах, де спостерігається висока концентрація морської солі в повітрі;

 стійкість алюмінієвих бічних кришок «Алютех» до корозії підтверджено фахівцями білоруського «Інституту «БЕЛНИИС».

Гарантія якості сполучення всіх складових конструкції

Стабільність геометрії профілів, захисних коробів, октовалів, а також якісне лиття бічних кришок забезпечують надійне сполучення всіх складових частин ролетних воріт. Таким чином вдається досягнути повної відсутності щілин та частин, що виступають, безперебійної роботи приводу та тривалого терміну служби воріт, підвищується якість монтажу.