Класи протизламності

Поширений спосіб проникнення у житло — «віджим» або пошкодження вікон. В основному – пластикових. Донедавна громадяни тішили себе думкою, що відчинити пластикове вікно неможливо. Винахідливі злочинці цей міф розвіяли. Зламати пластикові вікна набагато легше, ніж дерев’яні. Пластикове вікно в базовій комплектації, які в основному пропонуються нашому споживачеві, можна зламати за 15-20 секунд. І якщо в Європі вже давно використовується вікна зі спеціальним протизламним захистом, то у нас продовжують тиражувати радянську спадщину у вигляді решіток на вікнах, які мало того, що виглядають гнітюче, але є дуже небезпечними у випадку пожежі — люди просто не зможуть вибратися з палаючого будинку.

ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ БЕЗПЕЧНИХ ВІКОН

Незважаючи на те, що у вікні саме скло є досить крихким, майже 70% відсотках проникнення відбувається за рахунок злому віконної стулки. Найбільш поширений спосіб захисту скла від руйнування, це використання триплекса або технології плівкового броньованого покриття. Злочинцеві розбити таке віконне скло стає набагато складніше, тим більше, що гучні звуки можуть привернути увагу сусідів або перехожих.

Протизламність – це здатність віконної або дверної конструкції пасивно опиратись кримінальному зламу протягом певного часу.
Набір протизламної фурнітури — це змінна система, в якій, в залежності від ступеня захисту використовується різна кількість деталей. Така фурнітура відрізняється наявністю однієї або декількох додаткових точок замикання, в яких запірна грибоподібна цапфа (штифт), що встановлюється на стулці, входить в спеціальний сталевий зачіп (відповідну планку), що встановлюється на рамі. Кількість сталевих зачепів визначає приналежність фурнітури до певного класу безпеки. Чим вище клас безпеки, тим більше так зачепів встановлюється в комплект.

ЕЛЕМЕНТИ ПРОТИЗЛАМНОЇ ФУРНІТУРИ

  • Восьмигранні грибоподібні цапфи, які відрізняються вдосконаленою і посиленою конструкцією в порівнянні зі звичайними цапфами, витримують навантаження до 1,5 тонн.
  • Точки замикання. На стандартних вікнах всього одна точка замикання, а на захищених від п’яти.
  • Відповідні планки — елементи фурнітури, що забезпечують надійну фіксацію стулки і неможливість її злому в закритому положенні. Відливаються з високоякісної сталі, мають підвищені характеристики.
  • Ручка, що пускає в хід основний механізм (привід), можна укомплектувати замком з ключем, завдяки чому в закритому положенні її не можна повернути. Додатково ручка з замком може бути посилена металевою пластиною, що перешкоджає висвердлюванню механізму ручки і блокиратора помилкового відкриття

 

Класи протизламності

На початку 2000-х років у Німеччині був прийнятий ряд положень DIN V ENV 1627 згідно з якими, безпечні вікна діляться на 3 класи. Вікна, які не оснащені протизламними елементами, підходять для житла, вікна якого розташовані у важкодоступних місцях, наприклад, якщо квартира розташована вище 3-го поверху, але нижче останнього і не має балкона. Не підходить для приватних будинків, таке вікно можна розкрити без спеціального інструменту за 15-20 секунд.

Клас захисту RC1

Оптимальне рішення для приміщень 2-го і останнього поверхів, але без балконів. Чотири протизламні зачепи, плюс ручка з замком на ключі і пластина проти висвердлювання замка. Захищає від вибивання. Час опору такого вікна до 3-х хвилин.

Клас захисту RC2

Підходить для квартир і будинків для 2-го останнього поверху з балконами, якщо зовнішній доступ до них ускладнений. Включає всі елементи класу RC1 плюс додаткові сталеві зачепи по периметру вікна і куточок з боку петель. Захищає від вибивання, віджимання стулки, протистоїть застосування викрутки, лому, плоскогубців і вставки клину у вікно. Витримує від 3-х до 15 хвилин, в залежності від інструменту і рівню підготовки зловмисника.

Клас захисту RC3

Вимагає установки не менше восьми протизламних елементів. Такий захист витримує використання важких інструментів – викрутка, ручна дриль, лом. Необхідний мінімум для жителів перших поверхів, для квартир, вікна яких розташовуються над козирком під’їзду, уздовж труб, під дахом будівлі, власникам житла, поруч з якими є додаткові конструкції (пожежні сходи, виступаючі елементи декору і т.д.). Час опору – від 5 до 20 хвилин.

РОЗУМНА ФУРНІТУРА

Захист вікна буде більш ефективним, якщо застосовується не один спосіб зміцнення, а цілий комплекс заходів безпеки. Комбінація протизламної фурнітури з системами електронної безпеки підвищує клас захисту. На елементах фурнітури легко встановлюються електромагнітні датчики, що відносяться до системи контролю доступу. У свою чергу, вона сумісна з засобами сигналізації.