Сендвіч-панель (термопанель) – порівняно новий, однак дуже популярний матеріал, що завжди має тришарову або більше структуру (між шарами жорсткого матеріалу знаходиться утеплювач), завдяки чому і отримав таку назву.
Зовнішні плити скріплюються з наповнювачем за допомогою пресу і в залежності від типу з нагріванням або без нього. Такі панелі широко застосовуються в будівельній галузі для стінного, стельового та інших видів покриття: для приміщень промислового значення, зварених металевою основою; каркасних будинків, що швидко збираються; в якості огорожі при використанні металу ззовні. Особливо актуальним стало використання термопанелі в офісних перегородках, відкосах та віконних блоках.
Історія походження сендвіч-панелі
Ще в 30 –х роках минулого століття продукт був виготовлений як будівельна основа для будинків економ-класу. Однак лише з середин 1960-х років стартувало масове виготовлення таких панелей з фанери та полістиролу. На той час попит на матеріал був не значний, оскільки населення не надто довіряло новинці. Наприкінці 1973 року в якості наповнювача почав використовуватися пінополіуретан.
Сучасність внесла деякі корективи і залежно від потреб утеплення відбувається з допомогою базальтового волокна (більш відомого як мінеральна вата), пінополіуретану, пінополістиролу і скловолокна. Покриття панелей здебільшого зі сталі, сплавів алюмінію і цинку, гіпсокартону, пластизолу (модифікований полівінілхлорид), вологостійкого оргаліту (композитний матеріал на основі стружки деревини і клею), пуралу (поалімідний поліуретан), поліхлорвінілу та поліестеру.
Секрети і технологія виробництва
Виготовлення матеріалу починається з переплавки сировини та нарізання після застигання екструдованого полістиролу та пластин ПВХ відповідно до технічних вимог. Полістирол в порівнянні з пінопластом суттєво жорсткіший і надійніший і вирізняється стійкістю до вологи та опадів. Далі відповідна клейова машина наносить поліуретанову клеючу суміш на основу. Утеплювач з покриттями потрапляє під прес – залежно від розмірів та вимог може бути гідравлічний, пневматичний, механічний для формування надійного та міцного шва. Після просушування сформованого палету, обробляються торцеві частини, виріб відстоюється та проходить контроль якості готового виробу.
Завершені панелі транспортують до заводів-виробників вікон та дверей, клієнтів або зберігають в захисних плівках в сухих приміщеннях. Панель виготовляється білого кольору та ламінується під дерево з одної або обох сторін.
У двері термопанель монтується за допомогою штапиків, що притискають її до стулки чи рами, так само як скло. Не варто фарбувати або обклеювати панель самостійно, адже такі роботи можуть зіпсувати основу, а основа – вигоріти та втратити естетичний вигляд.
Метал, дерево, ПВХ з сендвіч-панелями – що вибрати?
Металеві або броньовані двері вважають надійними і міцними, вони вогнестійкі і при використанні декоративних накладок – виглядають дуже непогано, однак тут все залежатиме від ціни питання. Якісний метал, який не піддаватиметься ножу, надійні замки та достойний вигляд обійдеться дуже недешево. Крім того броньовані двері мають й інші недоліки:
- погана теплоізоляція, що особливо проявляється при різниці температур ззовні та всередині приміщення у вигляді конденсату;
- часто полотноCкладальна одиниця балконного дв... важке і не зручне в користуванні;
- низька звукоізоляціяОслаблення звукових коливань пр....
Щодо дверей з дерева, то і тут, нажаль, також виникають труднощі. Дерево дарує затишок, комфорт і тепло в приміщенні, однак для більшості таких конструкцій зміна форми, викручування, розсихання стала нормою. Матеріал боїться вологи, неправильного догляду з використанням агресивних засобів, а саме полотноCкладальна одиниця балконного дв... може вирізнятися важкістю та скрипом. Використання зрощеного євробруса може виправити такі проблеми, однак вартістю він значно вдарить по гаманцю і чекати на полоьно доведеться не менше місяця.
Чому саме ПВХ двері з панеллю?
Металопластикові двері мають прихильників завдяки своїй доступній ціні, не вибагливості в догляді, герметичності та зносостійкості. Вони легкі в монтуванні та транспортуванні, мають відмінні тепло та звукоізоляційні властивості та виготовляються порівняно швидко. Та все ж основною перевагою варто вважати довговічність, адже жодні з попередніх варіантів гарантуватимуть 20-30 річні строки служби.
Як і вікна, такі конструкції пропускають світло, але якщо виникала потреба в утепленні та непрозорості склопакетCкладна конструкція з декількох ... затемняли раніше плівками або фабрично. Оскільки склу не вдалося забезпечити всіх вимоги споживачів, сендвіч-панель змогла вигідно зайняти його місце.
Причиною цього стали безсумнівні переваги матеріалу:
- стійкість до перепадів температур;
- відмінна теплоізоляція на рівні цегляної кладки;
- екологічність;
- незначна маса;
- доступна ціна;
- якісна звуко- і пароізоляція;
- легкість монтажу і доставки;
- відсутність реакцій на агресивні хімічні засоби;
- не піддається корозії, грибкам, плісняві.
Поліхлорвінілова термопанель – чи не ідеальний варіант для зовнішніх та внутрішніх робіт, однак поряд і з плюсами є деякі незначні її недоліки. Так, матеріал не витримує значного фізичного навантаження, а подряпини на ньому не реставруються.
Існують різні варіанти панелей від 18 мм до 44 мм залежно від конструкції та інженерних потреб. Однак не слід вважати, що сендвіч буває лише плоскої форми (як у балконних блоках), зараз виробники пропонують об’ємні декоративні панелі, які вирізняються прекрасним зовнішнім виглядом та чудовою теплоізоляцією. Звісно, вартість такого покриття відрізнятиметься від стандартних, але фасадЗовнішня сторона будівлі. Розріз... квартири чи будинку стане індивідуальним, вишуканим та особливим.
Отже, сендвіч-панелі – відмінний варіант не лише для облицювання та конструювання приміщень, а й для виготовлення вікон та дверей. Металопластикові двері з термопанеллю вирізняються рядом переваг перед дерев’яними, металевими конструкціями. ПВХ сендвіч-панель виготовляється не лише у вигляді плоских листів, а й об’ємних фігурних конструкцій з вітражами та скляними вставками. Таке покриття матиме чудовий вигляд та захистить дім навіть від найхолодніших зим.