Самостійна установка міжкімнатних дверей – завдання непросте, але цілком доступне навіть для людини, яка ніколи раніше таким не займалася. Це зекономить вам кошти, які ви мали б віддати майстрам, і дозволить виконати усе із тією відповідальністю, якої потребує процес. Для того, щоб усе вдалося, потрібно чітко виконати три умови:
- занотувати, запам’ятати чи записати послідовність дій;
- правильно підібрати конструкцію під розміри отвору, або під час ремонту чітко підігнати розміри отвору під розміри міжкімнатних дверей, які доведеться встановлювати самому.
- підготувати добрі інструменти: викрутку, шуруповерт, будівельний рівеньПрилад для перевірки горизонтал..., ножівку для дерева; а також купити необхідні матеріали: монтажну піну, саморізи і клини.
Якщо раніше вам ніколи не доводилося працювати із таким монтажем, врахуйте також можливі складнощі, які виникатимуть через недосвідченість:
- Потрібно буде правильно провести усі заміри і врахувати рівеньПрилад для перевірки горизонтал... вологості у приміщенні;
- Доведеться підганяти петлі під конструкцію.
Щоправда, якщо врахувати, скільки коштує установка міжкімнатних дверей у професіоналів, можливість зробити все самостійно здається особливо привабливою перспективою.
Обираємо міжкімнатні двері для установки і фурнітуру
Колір, матеріал и навіть спосіб відкривання – усе має значення під час покупки такої конструкції. Тому варто взяти до уваги кілька простих рекомендацій:
1) оцінюючи довговічність полотна, звертайте увагу на термін гарантії виробника та сертифікати якості;
2) не намагайтесь підібрати полотноCкладальна одиниця балконного дв... до старої коробки – під час монтажу міжкімнатних дверей вас може чекати фіаско. Краще придбати одразу весь комплекс, де кожна складова буде гармонійно поєднуватися з іншою;
3) не економте на фурнітурі: від її якості залежить успішність результату.
Ви можете придбати полотноCкладальна одиниця балконного дв... з масиву, з МДФ або мазонітове. Перший різновид найдорожчий і довговічніший, останній – найдешевший і з терміном експлуатації до 10 років. Монтувати простіше мазонітові вироби, бо вони легкі і не вимагають укріплених петель. Проте масивні варіанти прослужать довше і вигляд матимуть солідніший.
Перед тим як встановити міжкімнатні двері самому, варто також подбати про підбір якісної фурнітури:
- петлі краще обирати сталеві з хромовим або нікелевим покриттям – вони вважаються найміцнішими і найнадійнішими;
- звертайте увагу на те, в яку сторону відкриваються обрані петлі, або обирайте універсальний варіант, який дозволить у майбутньому відчиняти полотноCкладальна одиниця балконного дв... у будь-яку сторону;
- під час вибору ручки віддавайте перевагу сталевим або латунним пропозиціям – вони приймають температуру приміщення.
Враховуйте стиль конструкції і її вагу, тоді всі комплектуючі працюватимуть максимально ефективно.
Поетапна інструкція із монтажу дверної коробки і міжкімнатних дверей
Установка міжкімнатних дверей складається з таких етапів як підготовка, збірка коробки, монтажУстановка конструкцій в стінові ... коробки, монтажУстановка конструкцій в стінові ... полотна дверей, установка добірного елемента, установка лиштви. При цьому існують різні способи виконання таких робіт:
- кріплення коробки із застосуванням монтажних підвісів;
- кріплення під петлями;
- кріплення на анкерах чи шурупах;
- кріплення шляхом надягання коробки на закріплені в отворі головки саморізів:
- кріплення із використанням клинів та розпірок.
Останній спосіб монтажу міжкімнатних дверей сьогодні є одним із найпопулярніших. Тому саме зараз розглянемо його більш детально, зупиняючись на кожному етапі виконання роботи:
- Відріжте укоси під кутом 45 градусів і, приклавши їх до полотна, позначте, де будуть петлі. Далі необхідно зробити заглиблення для петель на дверному полотні, залишаючи по 20 см знизу і зверху від краю петлі до краю полотна. Вкладіть петлі і скористайтеся само різами, щоб їх закріпити.
- Перед тим як правильно встановити міжкімнатні двері, потрібно точно вмонтувати коробку в отвір. Для цього скрутіть шурупами елементи коробки і розмістіть її на підлозі. Перевірте, чи витримані зазори 3-5 мм між коробкою і безпосередньо полотном. Також позначте місця, де потрібно буде розташувати петлі на коробці.
- За допомогою клинів зафіксуйте верхню частину коробки у отворі. Скористайтесь будівельним рівнем і перевірте, чи витримані вертикалі та горизонталі. Після цього зафіксуйте нижню частину коробки.
- Інструкція по самостійній установці міжкімнатних дверей передбачає обов’язкову перевірку зазорів для правильно відкривання-закривання полотна, перш ніж заповнювати периметр монтажною піною. Строго не рекомендується знімати клини до повного висихання піни, оскільки вона має здатність змінюватися в об’ємі. Після її висихання клини можна витягнути. А залишки піни – зрізати.
- Далі слід встановити безпосередньо полотноCкладальна одиниця балконного дв.... Цей процес може виявитися складнішим, аніж здається на перший погляд. Щоб усе пройшло вдало, фіксуйте полотноCкладальна одиниця балконного дв... одночасно на всі петлі.
- Установка лиштви – останній етап. Для її кріплення потрібно зробити надрізи під кутом 45 або 90 градусів. На поверхню нанесіть силіконовий герметик. Прикладіть лиштву і зафіксуйте невеличкими цвяхами.
Якщо по завершенні всіх робіт конструкція працює неправильно, для прикладу, стулки відкриваються самостійно, варто провести роботу над помилками. Причин може бути декілька:
- порушена вертикальність монтажу – тоді усі роботи потрібно зробити знову;
- не витримані вимоги до зазорів – необхідно заглибити петлі у коробку або навпаки.
Установка міжкімнатних дверей своїми руками справа непроста, але якщо ви зможете її виконати якісно і акуратно, результат обов’язково потішить. Саме тому досвідчені майстри радять не поспішати і зайвий раз перевіряти усі параметри. Обов’язково користуйтеся будівельним рівнем на кожному етапі. Як каже народна мудрість: сім разів відмір і тільки один раз відріж. Значно краще зайвий раз перевірити вертикальність і точність параметрів на етапі кріплення, аніж потім починати усю роботу спочатку.