Фасадні віконні системи сьогодні прикрашають кожний будинок. До них відносяться двері і вікна, козирки і навіси, скління, зимові сади. Найчастіше вони мають алюмінієві профілі, які дозволяють створити абсолютно будь-який дизайн, є дуже легкими у догляді та монтажі, а також мають ще цілий ряд переваг. Облицювання будівель за допомогою систем з алюмінію застосовується як для житлових приміщень, так і для комерційних.
Фасадні віконні системи з алюмінію і їх особливості
Алюмінієві вікна, вітражі набули широкого поширення завдяки чималим перевагам цього матеріалу. До них варто віднести наступне:
- легкість профілю з алюмінієвої кромкою дозволяє використовувати їх на багатоповерхових будівля, в конструкціях великих розмірів і всіляких форм;
- фасадні віконні системи не вимагають особливого догляду;
- хороший запас міцності матеріалу робить конструкції з нього безпечними і надійними;
- стійкість до механічних пошкоджень;
- такі фасади довговічні, а їх термін служби вимірюється десятиліттями;
- метал практично не старіє, не схильний до корозії, стійко переносить вплив ультрафіолету і атмосферних явищ, коливання температур і вологості;
- монтажУстановка конструкцій в стінові ... алюмінієвих фасадів відносно простий і швидкий;
- технологія виготовлення алюмінію не передбачає використання домішок важких металів, тому матеріал є безпечним для здоров’я людини і екологічно чистим;
- профільСкладовий елемент будь-якого скл... може мати абсолютно будь-яке колірне рішення;
- даний метал є бар’єром для електромагнітних хвиль, тому в приміщенні створюється сприятлива для людей атмосфера;
- технологія монтажу алюмінієвих фасадів передбачає облаштування хорошої вентиляції, що запобігає утворенню цвілі, грибкових уражень, гнилі;
- система забезпечує додаткове утеплення будівлі.
Виготовлення фасадів в алюмінієвому профілі не є панацеєю, так як матеріал має і недоліки. До них відносяться низька ремонтопридатність виробів (на поверхні залишаються сліди від подряпин і відколів), втрата блиску і кольору в процесі експлуатації, висока вартість і така ж теплопровідність. Недоліком вважається і той факт, що алюміній окислюється при контакті з іншими металами, тому змішані види профілів при складанні алюмінієвих фасадів не рекомендуються.
Виготовлення алюмінієвих фасадів
Послуги з облицювання фасадів алюмінієвими композитними панелями зручна і швидка, так як вони мають великий розмір. Також системи дозволяють приховати різні дефекти будівлі, вирівняти стіни. Самі панелі мають складну будову, а їх виробництво складається з ряду етапів. Спочатку виготовляється лист металу відповідних розмірів, потім він покривається багатошаровим антикорозійним покриттям (пластикова пластина, плівка), кількома видами лаків, а після цього – захисною плівкою.
При виробництві алюмінієвих фасадів використовують стандартні профілі – швелера, смуги, квадратні і прямокутні труби, куточки, таври, прутки. Особливі їх види – таврові балки і L-подібні профілі призначаються для кріплення елементів. Збірка конструкції відбувається на об’єкті.
Згідно технології алюмінієвих фасадів, профілі, що застосовуються для скління, складаються з тримача скла, несучої частини і декоративного елементу, який закриває стик. Для зовнішнього облицювання стін, облаштування світлопрозорих дахів, веранд, зимових садів застосовують теплі системи, для якої кожна з трьох частин профілю проводиться окремо. Він складається з армованого поліаміду, розташованого між двох шарів алюмінію. Поліамідна серцевина вставляється в пази, а на спеціальному пристрої все це пресують в моноліт. Кількість поліамідних вставок визначає теплоту конструкції.
Теплі конструкції зазвичай обладнуються системами для стоку конденсату. Холодні модулі придатні для зовнішнього облаштування нежитлових і неопалюваних приміщень або ж всередині будівель. Побачити процес виготовлення фасадів з алюмінієвої кромкою відео допоможе. Але крім виробництва важливу роль відіграє правильне встановлення конструкції.
Монтаж конструкцій з алюмінію та особливості експлуатації
Виготовлення фасадів з алюмінієвої кромкою відбувається в заводських умовах, тому на об’єкт надходять її готові елементи – облицювальні плити, профілі, кронштейни, утеплювачі. Технологія складання алюмінієвих фасадів передбачає з’єднання складальних елементів в певному порядку для утворення структури всього зовнішнього вигляду стіни.
Сам монтажУстановка конструкцій в стінові ... алюмінієвого фасаду починається з установки кронштейнів, за допомогою яких вага всієї системи передається на несучу стіну. Самі кронштейни виконуються з металу, не схильного до корозії, крім того вони зобов’язані мати здатність змінювати свою довжину в залежності від ситуації.
Після закінчення першого етапу кріпиться утеплювач, найчастіше це плити мінеральної вати, поверх яких відразу ж укладаються спеціальні захисні мембрани. Після них приходить черга установки напрямних профілів, в які потім поміщаються облицювальні панелі.
Робота здається простою, проте для її виконання необхідно володіти спеціальними знаннями і умінням, для проведення збирання конструкції на висоті застосовується спеціальне обладнання. Звичайно, при великому бажанні провести монтажУстановка конструкцій в стінові ... можна і власними силами, але більш розумно доручити це професіоналам, особливо якщо у людини немає досвіду. Вони не тільки виконають роботи якісніше і оперативніше, але і зведуть до мінімуму ризик виникнення помилок, які призведуть до наслідків. В ідеалі установку виконує та ж компанія, що і виробляла систему.
Вимог по догляду за конструкцією з алюмінію як таких немає. Облицювання очищують в міру необхідності водою і м’якими губками. Заборонено тільки застосування агресивних миючих засобів, які можуть безповоротно пошкодити поверхню.
Конструкції з алюмінію – це вдале рішення з точки зору естетики і економії коштів.