Ламінат для підлоги обирають виходячи з багатьох факторів: надійності, умов експлуатації, зовнішнього вигляду, і, звичайно ж, ціни. Останнім часом все більш популярним стає ламінована дошка, яка є оптимальним варіантом співвідношення вартості і якості.
Оскільки на ринку представлено безліч різновидів, вибір стає дуже важким. У даній статті ми розповімо про те, який ламінат варто вибрати для квартири або будинку, на що звернути увагу при покупці, а також що таке найякісніший ламінат?
Властивості ламінату: клас і товщина
Спочатку треба визначиться зі ступенем навантаження на майбутню підлогу: в різних кімнатах вона є різною. Максимальний рівеньПрилад для перевірки горизонтал... зносу існує в кухні, передпокої (коридорі), вітальні.
Другим важливим параметром вибору є рівеньПрилад для перевірки горизонтал... вологості приміщення: наприклад, у ванній кімнаті та кухні вологістьПроцентний показник рівня волог... завжди вища, і існує загроза “здуття” ламінованого покриття. Але це зовсім не означає, що від ламінованої дошки тут слід відмовитися. Потрібно просто вибрати правильний клас і товщину виробу.
Отже, класи ламінату:
- для житлових приміщень з легким ступенем навантаження (спальня, домашня бібліотека, робочий кабінет) – 31
- для житлових і офісних приміщень із середнім ступенем навантаження (дитяча, вітальня, офісний кабінет, передпокій) – 32
- для кухні, громадських місць, ресторанів, магазинів і спортзалів – треба брати 33 з максимальною зносостійкістю
Варто відзначити, що класи позначаються маркуванням – фігуркою людини: чим більша їх кількість, тим вища міцність продукції. Іноді можна зустріти 34-й, але це скоріше “ноу-хау” деяких брендів, так як даний тип не був ще офіційно визнаний Єврокомісією. Такий надстійкий аналог однозначно має право на існування, як новий і надміцний продукт на ринку.
Також, на початковому етапі виробництва, ламінат для дому випускали 21-23 класів. Але згодом з’ясувалося, що таке покриття не витримує заявлених навантажень, тому зараз дану продукцію навряд чи можна зустріти на ринку.
Якщо Ви вирішили придбати ламінат в кімнату, в якій йому ніщо “не загрожує”, цілком підійде 31-й. Але, якщо Вас в квартирі багато, Ви любите приймати гостей, у Вас є діти – забудьте про економію.
І ще одне, маркуванняСпеціально нанесена інформація ... “33” у різних виробників “буває” різним. Тут варто орієнтуватися на бренд, репутацію і країну виробника. Навіть вартість сильно відрізняється. А заявлені роки служби товару НЕ є показниками реальної ситуації.
Товщина виробу складає 0,5, 0,8, 1 або 1,2 см. Додаткова товщина – це додаткова міцність і теплоізоляція, але якщо в цих параметрах немає необхідності, цілком можна використовувати виріб тонший. Головне – добре підготувати основу: чорнова підлога повинна бути рівною, без перепадів висоти більше 2 см на 2 м2. Для “теплого” підлоги використовують варіант з тонкими панелями, які негайно передають тепло в приміщення.
Як підібрати ламінат
Крім перерахованих вище властивостей, переходимо до зовнішнього вигляду настилу. Звичайно, “на смак і колір товариша немає”, але є параметри, на які варто звернути свою увагу. В першу чергу, це – фаски.
Ці скошені краї планок мають не тільки декоративну, але і функціональну роль. Справа в тому, що з плином часу можуть утворитися в підлозі щілини, які є менш помітними, ніж на ламінаті без фасок. Також фаски рятують ламіновану планку при попаданні рідини: вона не вбирається в матеріал так швидко, як при відсутності фасок. Тобто, практика довела, що фаски цілком можуть продовжити термін служби виробу.
Другий момент – перед покупкою слід звернути увагу на вид з’єднання планок. Бувають клейовий спосіб і замковий. Перший не настільки популярний, оскільки немає можливості заміни частини планок, тільки цілого покриття.
Замковий спосіб кріплення буває двох підвидів: “click” і “lock”:
- “Lock”: збірно-розбірний механізм з замками в 450, тобто, щоб прикріпити наступний ряд, потрібно розташувати планку під зазначеним кутом і щільно укласти поруч з “сусідом”. Дані маніпуляції можна цілком виконати самостійно.
- “Click”: укладання до клацання.
Щоб бути впевненим у виборі до кінця, найкращий ламінат – це той, що максимально відповідає умовам кімнати. Давайте більш детально пройдемося по типам приміщення і їх вимогам до підлоги.
Варіант для кухні: найвища вологостійкістьЗдатність матеріалів і виробів д... і фактурна поверхня
Оскільки підлога кухні підлягає частому прибиранню, особливо вологому, звичайний ламінований настил сюди не підійде. Всі стики на укладеному виробі повинні бути оброблені спеціальною водостійкою мастикою. Верхній ламінований шар краще вибрати нейтральних пастельних тонів з рельєфним малюнком – так буде набагато практичніше і безпечніше (глянцева і гладка поверхня буде більш слизькою). Клас – не нижче 33.
Варіант для ванної: з ПВХ-основою і каучуком
Найвищий рівеньПрилад для перевірки горизонтал... водостійкості забезпечує ПВХ-плита, завдяки якій виріб можна спокійно класти у ванній. Звичайний вологостійкий тип роблять на основі плит, виготовлених з пресованої деревної стружки, тому у ванній їх укладати не можна. Каучукова смужка на стороні кожної планки робить підлогу абсолютно непроникною.
Житлові кімнати: тепло- і шумоізоляція, дизайн
Вітальня, спальня та дитяча кімнати повинні бути теплими, затишними і тихими. Підлогове покриття тут не вимагає такого захисту від вологи, як в попередніх випадках, але гарний зовнішній вигляд і здатність “поглинати” звуки і удари стане відмінним плюсом. Відповідний клас – 31,32.
Передпокій / коридор: міцність … і ще раз міцність
Якщо вибір підлоги в передпокої лімітований фінансами, ламінована дошка буде якраз. Але переконайтеся, що вибрали продукт з максимальним захистом від зносу. Частий бруд, миття і механічні пошкодження – постійні супутники підлогового покриття в коридорі. Міцність – бажано 34, але можна і 33. Краще задіяти додатковий захист у вигляді килимових доріжок.