0 800 500 593
(безкоштовно по Україні)

Пн–Пт 09:00–18:00


Оф.партнер
 • /
 • /
 • /
 • Промислові ворота

Промислові ворота

Ворітні системи «Алютех» - популярні конструкції, які монтуються на об’єктах різного призначення. Їх можна побачити на будівлях громадських, промислових і сільськогосподарських, на автомийках і в автосалонах, на СТО і складах, пожежних частинах і інших спорудах.

Завдяки великому розмаїттю автоматичних конструкцій (зараз покупцям пропонується 10 модифікацій), промислові ворота серії ProPlus монтуються в різних за архітектурними особливостями приміщеннях: із низькою перемичкою або високою стелею, двоскатним або похилим дахом. Можна замовити ворота для отворів, ширина яких не перевищує 8 метрів, а висота – 7 м. Щоб забезпечити надійну, довготривалу і безпечну експлуатацію, ворітні конструкції обов’язково посилюють. Завдяки цьому промислові сегментовані ворітні конструкції ProPlus витримують навантаження майже будь-якої інтенсивності.

Передбачений проектом ресурс воріт – це майже 100 тисяч циклів «підйом-опускання».

Простота і легкість відкривання автоматичних воріт «Алютех» забезпечується за рахунок використання індивідуально підібраних торсійних пружин. Завдяки цьому, навіть важкі конструкції можна відкривати-закривати вручну. Наприклад, для відкривання воріт з вагою полотна понад 600 кг потрібна сила, що дорівнює приблизно 260 Н (або близько 26 кг).

За волею покупця, ворота «Алютех» оснащують системами автоматики, що робить користування ними максимально безпечним та зручним.

За параметрами безпеки ворітні блоки відповідають стандартам Євросоюзу (відповідність підтверджена протоколами проведених тестувань). Саме тому на промислових конструкціях з маркуванням «Алютех» можна побачити і клеймо СЕ.

Для енергозбереження і створення зручних умов усередині приміщення промислові ворітні блоки виготовляють із застосуванням енергоефективних панелей та ущільнюючих матеріалів (ними оснащують полотно по периметру).

Типи панелей

Сандвіч-панелі з маркуванням «Алютех» мають стандартну товщину - 45 мм. Виготовляють їх з оцинкованої сталевої стрічки (товщина покриття - 16 мкм, самої стрічки - 0,4 мм). Лицьовий бік оброблений поліуретановим покриттям, модифікованим дрібками поліаміду (ПУР-ПА). Його товщина варіюється від 20 до 25 мкм. Контур панелей – замкнутий. Це означає, що задіяні в панелях сталеві листи з’єднуються між собою з верхнього і нижнього боку.

Типи панелей, які використовують для виробництва воріт модельного ряду Proplus

Сандвіч-панель з поперечним гофром. Такий варіант підходить для оформлення будинків, оздоблених різними облицювальними матеріалами в будь-якому стилі.

Сандвіч-панель з малюнком «мікрохвиля». Вибравши такий варіант, власник може не переживати про зовнішній вигляд воріт на протязі довгого часу: мікрохвиля приховає забруднення, невеликі вм’ятини, недоліки фарбування.

Ворота «Алютех» модельного ряду ProPlus фарбуються в будь-який тон (орієнтиром слугує шкала RAL). Це дозволяє підібрати такий тон, який буде ідеально співвідноситися з кольоровою гамою фасаду споруди.

За вказаними у прайс-листі цінами покупцям пропонується цілий ряд сандвіч-панелей. Сьогоднішня палітра включає 9 кольорів:

Типи монтажу ворітних систем «Алютех»

Секційні ворітні блоки з маркуванням «Алютех» - універсальні конструкції для промислових об’єктів. Вони можуть монтуватися в отвори будь-яких конфігурацій і розмірів.

Промислові ворота серії Proplus: різновиди типів установки  

Шаблонний монтаж ворітних блоків. При такій установці вал з пружинами знаходиться безпосередньо над полотном. При відкриванні воріт утворюється прямий кут.

Мал. Стандартний монтаж

У приміщеннях з високими стелями секційні ворота встановлюють за вертикальною або високою схемами.

Мал. Високий монтаж з верхнім розміщенням валу

Мал. Високий монтаж з нижнім розміщенням валу

Мал. Вертикальний монтаж з верхнім розміщенням валу

Мал. Вертикальний монтаж з нижнім розміщенням валу

У приміщеннях з пологим дахом ворота монтують під певним кутом (похилий тип).

Мал. Монтаж під кутом

Мал. Низький монтаж під кутом

Мал. Високий монтаж під кутом з верхнім розміщенням валу

Мал. Високий монтаж під кутом з нижнім розміщенням валу

Для приміщень з невисокими перемичками передбачено низький тип установки.

Мал. Низький монтаж

Якщо ви хочете дізнатися більше, пропонуємо познайомитися зі змістом буклету «Опис конструкцій і технічні дані для установки промислових воріт серій ProPlus і ProTrend».

Ручне управління промисловими воротами модельного ряду Proplus

Промислові сегментовані ворота «Алютех» серії ProPlus оснащують підібраними під конкретні параметри торсійними пружинами. Це дозволяє ідеально збалансувати конструкцію і забезпечити легке відкривання-закривання воріт без застосування механізмів. Для ручного піднімання полотен (їх вага не має переважати 600 кг) треба докласти зусилля, які дорівнюють вазі у 26 кг або 260 Н.

Для полегшення процесу підйому воріт і ручного керування ними застосовують ланцюговий редуктор з передавальним співвідношенням 1:4. Редуктор рухає сталевий ланцюг, який піднімає-опускає ворітне полотно.

Іноді для ручного підйому-опускання воріт користуються спеціальним блоком та мотузкою. Її фіксують на найнижчій панелі і перекидають через блок. Така система підйому актуальна для конструкцій, висота яких наближена до 2 метрів і має площу, що не перевищує 15 м2.

Автоматичне керування сегментованими воротами

Свою продукцію компанія «Алютех» оснащує автоматикою з міркуваннями різних фірм. Серед найвідоміших - Nice, AN-Motors та Marantec. Вибір пояснюється тим, що приводи вказаних марок витримують посилені навантаження на воротах великих форматів (до 45 м2 ) і ефективні в неопалюваних та вологих приміщеннях. Стандартне місце установки автоматичних приводів - вали сегментованих ворітних блоків (виключенням є лише низький монтаж).

Для керування автоматичними промворотами використовують як кнопкову панель, так і дистанційний пульт радіоуправління.

Безвідмовна робота та безпечне користування ворітними конструкціями в різних пропускних режимах можливе за рахунок використання цілої низки елементів. В залежності від модифікації та від потреб замовника ворота оснащують світлофорами та індукційними петлями, фотоелементами та оптосенсорами, пультами дистанційного керування та іншими елементами системи управління та безпеки.

Монтуючи автоматику на ворота низького або похило-низького типу підбирають модифікації, що кріпляться до стелі (стельовий тип). Деталі комплектації (мова йде про електропривід та привідну рейку) встановлюють попід стелю. Ворітне полотно в таких конструкціях переміщується за допомогою ланцюга або ременя, який знаходиться і рухається по привідній рейці.

Якщо вам потрібно більше інформації про електроприводи для автоматичних промислових ворітних блоків, перейдіть у розділ «Автоматика для воріт».

Для виробників ворітних блоків бажання замовника грає вирішальну роль. Тому промислові ворота серійного ряду ProPlus поставляються як із вбудованою хвірткою, так і без неї. У другому випадку хвіртку вбудовують у фасад. Який би варіант не обрав покупець, він отримає додатковий вхід у приміщення і значно подовжить термін роботи сегментованої конструкції.

Вбудована хвіртка 

Якщо в промислові ворота з маркуванням «Алютех» ProPlus хвіртку вбудовують, то для створення її обрамлення використовують посилені алюмінієві профілі. Це дозволяє не тільки надати міцності самій хвіртці, а й посилює весь ворітний блок. Оскільки хвіртка завжди має цупку конструкцію, вбудовувати її можна в ворота будь-яких розмірів (включаючи максимальні - 7х6 м). Для автоматичного закривання хвіртку оснащують доводчиком.

Всі представлені на ринку сегментовані ворота «Алютех» із хвіртками додатково обладнують датчиками її положення. При відкритій хвіртці датчик спрацьовує і відключає електроживлення. Причому, пристрій вбудовують навіть у ті конструкції, де електричного приводу нема.

Поріг хвіртки може мати різну висоту. Мінімальна планка – 20 мм. Встановлюють їх також на висоті в 95 або 140 мм. Висота порогів визначається параметрами самих воріт. Найчастіше пороги хвірток розміщують на висоті в 20 або 95 мм. Це пояснюється вимогами безпеки та дозволяє використовувати хвіртку в якості евакуаційного виходу.

Сьогодні компанія «Алютех» поставляє на ринок ворітні конструкції з хвіртками, обрамлення яких пофарбоване у два кольори: сріблястий і коричневий. Таке забарвлення вибране для того, щоб ворота і хвіртка до них гармоніювали одне з одним.

Хвіртка для фасадів, оснащених секційними воротами

Хвіртки для фасадів – це конструкції, які мають добре вписатися в загальний вигляд споруди, гармоніювати і співвідноситися з ворітними конструкціями. Тому для їх виготовлення використовують аналогічні за кольором і малюнком панелі. Завдяки цьому вдається уникнути архітектурних дисонансів.

Вікна

Для економії електроенергії і максимального використання природного світла ворота оснащують світлопропускними секціями з різними варіантами скління.  

Захист від піддомкрачування

Протизламний пристрій, призначений для захисту від піддомкрачування, посилює міцність конструкції і захищає приміщення від несанкціонованого проникнення або злому. Прилад реагує на несанкціонований підйом воріт, моментально заклинює полотно і перешкоджає зловмисникам.

Системи замикання воріт

За бажанням покупців, промислові ворітні блоки модельного ряду ProPlus (з ручним керуванням) оснащують замками. Замки мають сучасний стильний вигляд, легко встановлюються і замикають ворота як зовні, так і з середини.

Вентиляційні решітки

Природне провітрювання приміщення мало коли буває зайвим. Тому ворітні конструкції дуже часто оснащують вентиляційними решітками. Встановлюють їх і тоді, коли органи пожежної безпеки вимагають дотримання певних протипожежних стандартів.

Сьогодні покупці товарів «Алютех» можуть вибрати білі або чорні решітки, оснащені захисними москітними сітками і пристроєм для закривання вентиляційних отворів.

Ворітні блоки «Алютех» серії Proplus: нюанси конструкцій

Найбільші промислові ворота серії ProPlus можуть мати розміри у 8000х7000 мм.

Вага полотен компенсується спеціальними торсійними пружинами, що встановлені безпосередньо над ними.

1. Сегментовані ворота «Алютех» серійного ряду ProPlus оснащені регульованими сполучними муфтами. Завдяки їм, під час установки ворітних блоків забезпечується сумісність головних елементів валу (при їх провертанні) та рівномірний натяг тросів.

2. Для компенсації великої ваги ворітних полотен використовуються торсійні пружини. Ворота легко переміщаються, що дозволяє рухати їх навіть у ручному режимі. Шаблонні ворота комплектуються пружинами з ресурсом у 25 000 «підйомів-опускань». При необхідності ворітні конструкції можуть оснащуватися міцнішими торсійними пружинами. В «Алютех» пропонують пружини з ресурсом у 50 000, 75 000 або 100 000 циклів.

3. Для блокування валу в аварійних ситуаціях передбачена запобіжна храпова муфта. Вона сполучена з торсійною пружиною і, при її поломці, зупиняє вал та не дає полотну опускатися. Запобіжні муфти є частиною стандартної комплектації ворітних блоків і доплачувати за них не потрібно.

Важливим елементом уніфікованого комплекту секційних промислових воріт є мікровимикачі. Вони монтуються на запобіжні муфти і, в аварійних ситуаціях, автоматично відключають електроживлення.

4. Використовувані проміжні петлі мають вигляд «гнутого листа». Завдяки такій конфігурації, вони виділяються надзвичайною міцністю і надійно з'єднують сандвіч-панелі. Для їх виробництва використовують стійкі до корозії сплави нержавіючої сталі.

5. Через можливість індивідуальних налаштувань роликових кронштейнів сандвіч-панелі щільно прилягають до ворітних отворів. Це позитивно впливає на теплоізоляцію воріт, захищає приміщення від проникнення дощу та снігу.

6. При обриванні троса або зменшенні його натягу нижні кронштейни слугують своєрідними обмежувачами. Вони блокують конструкцію і не дозволяють полотну впасти. Купляти окремо кронштейни не потрібно, бо вони є частиною стандартних наборів (без додаткової оплати за них). На кронштейни, якими комплектуються автоматизовані промислові ворота серії ProPlus, обов’язково встановлюють мікродатчики. При виникненні аварійних ситуацій вони спрацьовують автоматично і відключають конструкцію від електроживлення.

7. Герметизацію отворів виконують за допомогою гумових ущільнювачів, які розташовані по периметру воріт. Нижній ущільнювач має унікальну конфігурацію, яка приховує незначні недоліки підлогових покриттів. В спеціальні пустоти ущільнювача встановлюються оптичні датчики. Вони фіксують зіткнення нижнього краю воріт з перешкодами і автоматично відключають електроживлення в них. Нижній кінцевий профіль оснащений захисними упорами. Вони убезпечують ущільнювальну вставку від механічних пошкоджень і деформацій, які можуть виникнути під час експлуатації воріт. Це дозволяє бездоганно встановити панелі і подовжити термін служби компактора, максимально довго зберігати гарантовану виробниками герметичність воріт і цілісність оптичних приладів.

Теплоізоляційні особливості сегментованих воріт «Алютех»

Промислові сегментовані ворота комплектують сандвіч-панелями товщиною в 45 мм. В якості заповнення використовується пористий поліуретан, який виділяється відмінними теплоізоляційними показниками. Завдяки цьому створюється високий опір теплопередачі.

Мал. Панель Алютех товщиною 45 мм.

По всьому периметру панелі ProPlus оснащуються спеціальними ущільнювачами. Це дозволяє затулити можливі щілини, захистити приміщення від поривів вітру, дощу, інших атмосферних явищ, значно покращити теплоізоляцію воріт і, тим самим, зекономити на енергоносіях. Повна комплектація панелей «Алютех» забезпечує високі показники опору теплопередачі, які досягають 1,65 м2°C/Вт.

Мал. Ущільнення по всьому периметру воріт

Перевірку воріт з маркуванням «Алютех» проводили спеціалісти різних лабораторій. Серед випробувачів:

 • російські спеціалісти – співробітники СПбГАСУ (Санкт-Петербурзький державний архітектурно-будівельний університет). Програму тестів вони розробляли в тісній взаємодії з науковцями, що працюють у «Всеросійському науково-дослідному інституті метрології імені Д.І. Менделєєва» (ФГУП);
 • білоруські науковці з науково-дослідного інституту будівництва, що у Мінську (Республіка Білорусь);
 • болгарські вчені з НДСІ.

Мал. Фото з тепловізора

За отриманим коефіцієнтом опору теплопередачі, який становить 1 м2°С/Вт, ворота «Алютех» перевершують вимоги СНІП та уніфіковані нормативи, установлені в РФ і Республіці Білорусь (це, відповідно ГОСТ 31174-2003 і ТКП 45-2.04-43-2006). Це означає, що промислові секційні ворітні блоки можуть встановлюватися і бути високоефективними в будь-якому кліматичному регіоні (навіть у Сибіру).

Безпека експлуатації

Промислові ворітні блоки серії ProPlus за висотою можуть сягати до 7 метрів при максимальній ширині у 8 метрів. При цьому вага полотна не має перевищувати 700 кг. Такі параметри змушували розробників турбуватися про можливість їх безперебійної роботи та безпечної експлуатації. Сучасні ворота з маркуванням «Алютех» відповідають вимірам безпеки, що діють у Європейських країнах. Мова йде про стандарти EN 12604 та EN 12453.

Мал. Храпова муфта - надійний захист від поломки пружин

Придбавши стандартну модифікацію сегментованих промислових воріт модельного ряду ProPlus, покупець отримує не тільки саму конструкцію, а й системи захисту від поломок торсійних пружин і обривання тросів. При

 • пошкодженні торсійних пружин полотно не випаде, так як його «втримає» спеціальний фіксуючий пристрій (ним облаштовується кожна пружина); 
 • обриванні або натягуванні тросів полотно не опуститься і не впаде самовільно – процес зупинять передбачені конструкцією нижні роликові кронштейни.

Елементи системи настільки продумані і прораховані, що практично виключається можливість виникнення аварійних ситуацій і неконтрольованого переміщення полотна. Завдяки унікальній конфігурації деталей, ролики не випадають з напрямних, а полотно воріт плавно переміщується і легко зупиняється в потрібній точці. При спробі притримати чи зупинити полотно, пальці не потраплять ні між сегменти, ні під вертикальні напрямні.

Мал. Нижній роликовий кронштейн

Передбачена також система антипіддомкрачування. З її допомогою забезпечується захист від несанкціонованого відкривання воріт. Якщо зловмисник спробує зламати ворітну конструкцію, система спрацює і повністю заблокує рух полотна. 

Система безпеки автоматичних воріт «Алютех» має ще один пункт захисту: якщо на шляху воріт з’явиться яка-небудь перепона, ворота автоматично зупиняться.

За параметрами безпеки промислові сегментовані ворота «Алютех» відповідають стандартам Європейського союзу. Високий рівень підтверджують протоколи випробувань, проведених спеціалістами акредитованих лабораторій. Протоколи стали підставою для оформлення декларацій відповідності, які дозволяють маркувати ворітні блоки «Алютех» клеймом СЕ.

Антикорозійні особливості

Для захисту металевих деталей від корозії панелі додатково обробляють захисними засобами. Сталеві листи оцинковують (товщина покриття складає 225 г/м2). Лицьову сторону обробляють двічі: спочатку поверхню ґрунтують, затим покривають емалями (товщина двошарового полімерного покриття варіюється в межах 30-40 мкм). Для забарвлення лицьової сторони панелей підбирають поліуретанові фарби, що містять частки поліаміду (ПУР-ПА). Такий захист дозволяє попередити появу корозії, зменшує шкоду від випадкових механічних ударів та подряпин. Крім того, полімери не бояться хімікатів, масел, миючих засобів, негативних природних факторів.

Високі показники антикорозійної стійкості сегментованих воріт торгової марки «Алютех» досягаються також за рахунок використання пофарбованих бічних накладок і деталей, зроблених із нержавіючої сталі. Найчастіше з таких сплавів виготовляють проміжні петлі, роликові накладки і кронштейни. Для напрямних профілів беруть високоякісну сталь, для їх додаткової обробки - цинк (товщина покриття - від 18 до 22 мкм). Це дозволяє виробникам поставляти на ринок добротні ворота і гарантувати їх якість та безперебійну експлуатацію на протязі тривалого часу.

Ворітні блоки для автомийок або інших приміщень з високим рівнем вологості комплектують стійкими до корозії деталями. У набори можуть входити виготовлені з оцинкованої сталі та оброблені порошковими фарбами напрямні, зроблені з нержавіючої сталі троси, ходові ролики, елементи кріплення.

Для визначення міцності стандартних воріт «Алютех», полотна тестували спеціалісти незалежної акредитованої лабораторії РУП Мінського «Інституту БелНІІС». Їх висновки свідчать, що ворота можуть експлуатуватися 15 і більше років у різних кліматичних регіонах, включаючи Санкт-Петербург, Мурманськ, Магадан.

Виключні характеристики по стійкості до корозії імпонують не тільки тим замовникам, які живуть і працюють у суворих кліматичних умовах – цінні вони й при облаштуванні промислових приміщень, а також тих, що розташовані у прибережних районах. Тому, що повітря там насичене не тільки вологою, а й шкідливими для металів випаровуваннями. 

Полотна сегментованих ворітних блоків «Алютех» не бояться такого впливу і зберігають заявлені характеристики на протязі всього вказаного в технічних характеристиках терміну експлуатації.

Переваги промислових секційних воріт

На міцність, довговічність і експлуатаційні особливості промислових сегментованих ворітних блоків впливає вибір типу основних складових: сандвіч-панелей, профілів і комплектуючих.

 1. Сьогодні сандвіч-панелі «Алютех» вважаються в Європі одними з найміцніших. Оскільки їхня товщина складає 45 мм, вони витримують високі вітрові та механічні навантаження, забезпечують бездоганну теплову та звукову ізоляцію приміщення.
 2. Для заповнення внутрішнього простору панелей використовують сучасний, з відмінними якостями матеріал: пористий поліуретан. Він не містить фреонів і рівномірно заповнює пустоти. Завдяки високій щільності, яка дорівнює 46 - 47 кг/м3, забезпечується ідеальна жорсткість ворітного полотна і його висока стійкість до механічних та вітрових навантажень. 
 3. На міць конструкцій «Алютех» та їх стійкість до негативного впливу природніх факторів впливає ще один чинник: сполучення листів. Оскільки зовнішній лист з’єднаний із внутрішнім, виключається можливість порушення цілісності панелі і розшарування пластів (ця ознака особливо важлива у тому випадку, якщо ворітні конструкції облаштовують панелями у темній кольоровій гамі).
 4. Проміжні петлі виконані у формі «гнутого листа». Така конфігурація дозволяє забезпечити стабільність параметрів петель і неможливість провисання або перекошування воріт. Проведене тестування свідчить, що такі проміжні петлі витримують розтяг, який дорівнює 7000 Н і відповідає близько 715 кг.
 5. Для підсилення великих за розмірами ворітних блоків використовують додаткові сталеві профілі, подвійні бічні роликові кронштейни, інші елементи.

Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно